почивка на Витоша

  • 5 550
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 930
Мойта половинка има рожден ден на 3 юли, та искам да го изненадам с 1 нощувка на Витоша, да ни е по-на близо......
Събирам оферти от хотели и хижи, става въпрос за 1 нощувка с вечеря за двама.Да не е някъв лукс, тип кич.....разбирате ме, предполагам.....

# 1
  • Мнения: 2 978
Разгледай тук
http://www.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=3063

Може да попаднеш и на по-хубави..просто нямам време да си играя...


Приятно изкарване!!!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 686
Любимата ни хижа на Витоша е Планинец. Ходиме там от години. Познаваме хижарите - много готини хора. Стаите са много чисти, ремонтирани, със санитарен възел (има и без). А механата е направо супер! И готвят страхотно. Новата екстра от миналата година е езда. Всяка събота и неделя се качва един професионален ездач с няколко кончета и можеш да пояздиш в планината. Страхотно е! Ходиме почти всяка събота и неделя специално, за да пояздим (а и да хапнем, дори и да не пренощуваме).
Нощувката в стая със санитарен възел е 8 лв. Храната не е скъпа.

Препоръчвам хижата, няма да съжалявате.

Ето и контакти:

Хижа Планинец - http://www.planinec.com/
Управител - Георги Георгиев
тел. 02/ 857 31 39
GSM: 088 77 511 87

# 3
  • Мнения: 1 930
ееее, супер, много мерси за идейката Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 331
Любимата ни хижа на Витоша е Планинец. Ходиме там от години. Познаваме хижарите - много готини хора. Стаите са много чисти, ремонтирани, със санитарен възел (има и без). А механата е направо супер! И готвят страхотно. Новата екстра от миналата година е езда. Всяка събота и неделя се качва един професионален ездач с няколко кончета и можеш да пояздиш в планината. Страхотно е! Ходиме почти всяка събота и неделя специално, за да пояздим (а и да хапнем, дори и да не пренощуваме).
Нощувката в стая със санитарен възел е 8 лв. Храната не е скъпа.

Препоръчвам хижата, няма да съжалявате.

Ето и контакти:

Хижа Планинец - http://www.planinec.com/
Управител - Георги Георгиев
тел. 02/ 857 31 39
GSM: 088 77 511 87



А може ли да се отиде там с дете на 2 годиники за около седмица - имали място в стаите за преносима кошара, имали полянки за разходки наблизо, храната в ресторанта става ли за дете (имам предвид супите, дали са хубави, ако правят супи)?

# 5
  • Мнения: 1 512
Аз препоръчвам почивната станция на Министерство на правосъдието- "Звездица". На около час-час и нещо пеша от Златните мостове по горските пътеки. Ако сте с кола- има път, по който стигате за около 20-30 мин.
Има двойни и тройни стаи, всяка със собствен санитарен възел, топла вода. Нощувката мисля, че струваше 7 лв. newsm78 Менюто, което предлагат е разнообразно, пък и го приготвят вкусно.
Въобще много ми е гот да ходя там. Тазгодишната почивка ще прекараме заедно с бонбонката- че да й покажем къде е зачената Embarassed
Таралежче, има и полянки, и горички, има и една симпатична хижичка на десетина минутки от станцията- " Еделвайс".
Стига да имате желание, маршрути за разходки има много- и до "Планинарска песен" и до " Кумата" и до "Острица"- ойларипиииииии Grinning
Намерих тези телефони:
957 11 11
048 929 161

Последна редакция: ср, 08 юни 2005, 23:33 от ale_x_andra

# 6
  • Мнения: 1 680
Преди 2 години бях през пролетта в една доста приятна хижа - Иглика. Голяма е, като почивна станция, стаите са с 2 легла, чисто беше.
Някой да е ходил там наскоро?

Имаше и една почивна станция май на БДЖ беше в близост до "Тинтява", поне отвън доста добре изглеждаше, имаше хубава детска площадка.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 686

А може ли да се отиде там с дете на 2 годиники за около седмица - имали място в стаите за преносима кошара, имали полянки за разходки наблизо, храната в ресторанта става ли за дете (имам предвид супите, дали са хубави, ако правят супи)?

Да, може да се отиде с малко дете. Бързо и лесно се стига с кола до хижата, стаите са чисти, и да, според мен супите стават за дете. Храната е домашна. Нас винаги ни настаняват в стая за трима (нищо, че сме само двамата) със санитарен възел. Стаята е просторна и има място за кошарка между леглата. Най-хубавото е, че нощем пускат парното чак до средата на лятото, защото знаете, че в планината нощно време е студено. Последния път, преди 2 седмици, дори ни беше топло през нощта. Единствения ми съвет е да вземете чаршафи от вкъщи за детето.

Месността около хижата не е стръмна и има много полянки.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
х-л Простор ти предлагам

# 9
  • София
  • Мнения: 331
Аз препоръчвам почивната станция на Министерство на правосъдието- "Звездица". На около час-час и нещо пеша от Златните мостове по горските пътеки. Ако сте с кола- има път, по който стигате за около 20-30 мин.
Има двойни и тройни стаи, всяка със собствен санитарен възел, топла вода. Нощувката мисля, че струваше 7 лв. newsm78 Менюто, което предлагат е разнообразно, пък и го приготвят вкусно.
Въобще много ми е гот да ходя там. Тазгодишната почивка ще прекараме заедно с бонбонката- че да й покажем къде е зачената Embarassed
Таралежче, има и полянки, и горички, има и една симпатична хижичка на десетина минутки от станцията- " Еделвайс".
Стига да имате желание, маршрути за разходки има много- и до "Планинарска песен" и до " Кумата" и до "Острица"- ойларипиииииии Grinning
Намерих тези телефони:
957 11 11
048 929 161

Благодаря ти много за идеята и за информацията - ще се разходим някой ден до там, ще разгледаме и ще попитаме дали ще ни приемат.

# 10
  • София
  • Мнения: 331

А може ли да се отиде там с дете на 2 годиники за около седмица - имали място в стаите за преносима кошара, имали полянки за разходки наблизо, храната в ресторанта става ли за дете (имам предвид супите, дали са хубави, ако правят супи)?

Да, може да се отиде с малко дете. Бързо и лесно се стига с кола до хижата, стаите са чисти, и да, според мен супите стават за дете. Храната е домашна. Нас винаги ни настаняват в стая за трима (нищо, че сме само двамата) със санитарен възел. Стаята е просторна и има място за кошарка между леглата. Най-хубавото е, че нощем пускат парното чак до средата на лятото, защото знаете, че в планината нощно време е студено. Последния път, преди 2 седмици, дори ни беше топло през нощта. Единствения ми съвет е да вземете чаршафи от вкъщи за детето.

Месността около хижата не е стръмна и има много полянки.

Благодаря много за информацията.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 544
х-л Простор ти предлагам
Ейййййййй класика направо... Лелее.. размислих се за едно време.. а бяхме млади.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 133
В хотел Елица преди 3 години беше общо взето, добре. Има път до там, над Златните мостове е. Иглика ми е скъп детски спомен, но от последното ми посещение преди 2-3 години не останах доволна - беше зле посещавана, мухъл тук и там, запусната работа. Ако някой има по-пресни впечатления, моля да сподели! Ще се радвам, ако тази хижа стане отново приятно и поддържано място, макар и с цени, по-високи от 7 лв/легло за нощувка.

Общи условия

Активация на акаунт