КАЛНИ БАНИ-ПОМОРИЕ

  • 108 319
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 699
Здравейте момичета пак съм аз с моите въпроси.Насъбраха ми се много питанки последно време.
Моля ви дайте съвет за калните бани в Поморие.Ако някой е ходил там на процедури да ми препоръча някоя база и изобщо всякакви подробности относно процедурите биха ми били от голяма полза.
Освен това аз съм от Варна,знам че и тук има но нищо не съм чувала.Дали калта е еднаква?Ако е така има ли смисъл да ходя до Поморие при положение има и тук във Варна?
Чувала съм че калните бани много помагат и в моя случай(операция-извънматочна)за тръби яйчници и изобщо за много неща.

# 1
  • Мнения: 413
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233294.msg5429055

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295690.msg7668469#msg7668469

Ще ходя в Поморие на кални бани от 22.09. по НОИ с 17 лв. доплащане. Доколкото разбрах се правел някакъв тампон от кал и разбира се завиване на цялото тяло с кал.

http://www.rehabilitatzia-bg.com/bg/

http://www.noi.bg

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 17:02 от izina

# 2
  • Мнения: 1 699
IZINAмного ти благодаря  bouquet

# 3
  • Мнения: 413
Записването е на всяко първо число от месеца и резервация от 15,50 лв., но за след 1- 2 месеца (аз на 02.06 взех карта за 22.09, но има един списък за по-ранни дати-интересувай се на място). В санаториума не вдигат трелефоните, иначе и чрез тях може -пращат ти факс с резервацията, ама стига да се свържеш. Цените без НОИ са 40-45 лв. за ден.

# 4
  • Мнения: 413
Можеш да пробваш и в Момин проход-но за морето е доста трудно и то летните месеци. Може би бяха около 30-40 карти за Поморие.

# 5
  • Мнения: 1 699
Izina аз нещо не мога да се свържа с тия хора в Поморие.Звъня на  0596/24150 дава ми свободно и след известно време започва заето newsm78л.аз ли съм зле или тези хора просто не искат да ми вдигнат  33uu Дали не бъркам номера?

# 6
  • Мнения: 413
Не вдигат или ако вдигнат на 1-ви затварят и те набут. Запиши се на първи  в ЦБР, но преди това отиди и се намърдаи в ония списък та да вземеш карта от 01.10. А ако искаш да е без здравната каса може да се уредиш и за по-рано. Аз като чаках на 02.06. се оказа, че една жена връщаше карта, тъй като към датата на заминаването нямала 6 м. непрекъснат трудов стаж. Късмет. А телефоните са тея.

# 7
  • Мнения: 989
Изина, каква е тази карта? Аз, доколкото разбрах, като четох в сайта на НОИ само трябва да си направиш резервация по телефона и после вече чак, като остане месец до ходенето, си вземаш направление от личния лекар и носиш необходимите документи в НОИ.  newsm78 И за какъв списък говориш? Къде е този списък, за какво е и защо само на 1-во число записват? Май нищо не съм разбрала  ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 699
Scarlet виждам че си от Варна.Интересувала ли си се за калните бани тук?Аз мисля да проверя.Четох че миналата година доста момичета са ходили тук и съм решила да проуча въпроса.А на този телефон в Поморие се накъсах да звъня и никой не ми вдига и накрая ме отхвърлят и взех да се ядосвам.А като звънях по-късно ми вдигна един човек и аз се зарадвах че изобщо някой ми е вдигнал и започнах да си пея песента още малко и резервация щях да си направя дет се вика а то се оказа че бил охрана newsm62 Каза ми да звъня в работно време ама тогава никой просто няма да ми вдигне smile3511
Та затова ще проуча за Варна и без това ще ми е трудно да си взема две седмици отпуск.Пиши ако знаeш нещо за Варна.

# 9
  • Мнения: 989
Елсинор, не съм се интересувала за калните бани тука във Варна, защото си мисля, че в Поморие е по-ефективно, но може и да греша. Ако разбереш нещо пиши.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз се интересувам от темата. Макар че 2 седмици отпуска и за мен ще са проблем..... Но ще направя всичко възможно.

# 11
  • Мнения: 1 699
Момичета токущо звънях в Калолечебница Варна.Калта я вземат от казашкото езеро-жената каза че откакта съществува са я вземали от там.
Преглед при доктор-10лв:
четна дата:9-12.30ч
нечетна дата:13.30-17.30
Препоръчват се 10 процедури като едната струва 8лв.
В моя случай(заради извънматочна бременност)се препоръчва процедура тип гащета.
Каза ми че вече не се практикува слагането на тампон.Явно не е съвсем доказано че е безопасен.
Женските часове са в 9/11/14/16ч но ми каза да се обадя в края на месеца защота можели да удължат работното време за да обхванат всички желаещи.Тъйкато аз съм на работа и не ме устройват тези часове.Можеби ще има преди 9 и след 18ч.
Дано съм полезна.
Моля ви пишете ако сте решили да ходите или ако вече сте ходили преди мен(защото аз наистина имим намерение да отида)

# 12
  • Мнения: 832
А в тази Калолечебница Варна, процедурите поемат ли се от ЗК или не? Аз също се записвам да следя темата. Мислех да проучвам как стои въпроса с Поморие за края на тази година, но тук ще ми е по-удобно.

# 13
  • Мнения: 413
Пише приемна карта МЗ-СБР НК ЕАД за колко дни , от коя дата къде, и категория стая+лични данни. Доколкото разбрах се ходи в НОИ със всички документи и 10-15 дни преди заминаването, а на место се доплащат около 17 лв /ден.
По телефона също може да се направи резервация и ти пращат факс (при условие, че се свържеш или идеш на място). Миналата година си мислех и аз по телефона да я направя, ама не вдигат. Та от този телефон (телефонен секретар) знам, че резервации се правят на всяко първо число.
Zazolinka, aз съм на държавна работа и тея 15 дни ще са ми болнични (рехабилитация), а има хора дето си вземат отпуска.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 17:41 от izina

# 14
  • Мнения: 413
И за какъв списък говориш? Къде е този списък,  ooooh!

Scarlet, в СБР НК ЕАД в една тетрадка за по-ранни дати или спешни..- незнам точно как се води...

Общи условия

Активация на акаунт