Струва ли си? (шопинг в Цюрих)

  • 3 827
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Здравейте, не съм се включвала досега във вашия форум, но имам въпрос, на който вероятно част от вас могат да ми отговорят.

Предстои ми пътуване до Швейцария. Ще имам време да разгледам Цюрих, както и време за обикаляне на магазини. Опитвам се обаче да открия отговор на въпроса - струва ли си да се пазарува в Швейцария (имам предвид дрехи, парфюми, играчки, дребни вещи за дома, ей такива неща) или би ми дошло малко скъпичко? Имам предвид по-скъпо ли е в Цюрих, отколкото във Виена например? Сравних цените в е-магазините на Есприт - немски и швейцарски - швейцарските цени, преизчислени през лева са поне с 20 % по-скъпи. А уж ДДС-то е по-ниско.

Ей такива практични неща ме вълнуват, ще съм благодарна на всякакви съвети.

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 16:28 от VillyM

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Дали си струва? Хмммм,зависи от гледната то4ка  Wink На мен например някои неЩа ми излизат определено по_евтино в Швейцария,отколкото в Италия.ОЩе пове4е,4е в момента обменния курс на Швейцарския франк спрямо еврото е изгоден.
Бих ти препоръ4ала ето това място  Peace
http://www.outlet-malls.eu/outlet-malls/switzerland/foxtown-zurich.php

Приятен Шопинг   bouquet

# 2
  • Мнения: 101
Благодаря  Hug

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Струва си, според мен.
Нямам база за сравнение с Виена, но в сравнение с Мадрид е по-скъпо за някои неща и по-евтино за други. Много ти помогнах, нали?  Laughing
Честно казано, ако уцелиш намаления, всичко ще ти излезе евтино.

# 4
  • Мнения: 101
Вес, благодаря и на теб!


Пускам два линка, които ме наведоха на мисълта, че не е много разумно да се пазарува в Швейцария. Цените в Евро и CHF са в съотношение точно 1:2, а курсът на двете валути е около 1.60 франка за евро.

http://www.esprit.de/

http://www.espritshop.ch/?mc=promotion.comefrom.esprit.com

Не знам това дали е само заради е-магазина, sale-то или по-принцип е така.

А попитах именно за сравнение с Виена, т.к. имам наблюдения върху цените там - за магазини от една и съща верига цените са едни и същи и в София, и във Виена, а в случай на намаление - австрийската столица става дори по-изгодна за пазаруване. За разнообразието не говорим в случая - то си е от ясно по-ясно.

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Направих си един експеримент и погледнах един и съЩи артикул и в двата сайта,които си дала.Наистина в немския излиза по_евтино.Имай предвид оба4е ,4е както ти е писала по_горе и Вес за някои неЩа е по_изгодно,за други не.Ти Щом имаШ поглед върху цените във Виена можеШ да си направиШ сметката на място дали конкретно неЩо,което те интересува е изгодно или не. Peace

# 6
  • Мнения: 214
VillyM, в ЦÜрих е ОПРЕДЕЛЕНО по-скъпо 3а па3аруване отколкото във Виена. В Щвейцария стандарта е по-висок, полу4ават се по-високи 3аплати. А3 не бих па3арувала там, ако имам въ3можност да напа3арувам във Виена или някъде другаде.

# 7
  • Мнения: 1 425
Не мога да направя сравнение с Виена, защото не съм пазарувала там, но като сравня Германия (Кьолн) и Швейцария (Берн), тук е по-изгодно да се пазарува. А и сега през юни започва пролетно-лятната разпродажба и тогава могат да се намерят супер неща за малко пари.


 

# 8
  • Мнения: 101
Благодаря на всички, които се включиха с мнения и съвети!

Ще бъда в Цюрих следващата седмица, ако хвана намаления - добре. Явно спокойно мога да наблегна на забележителностите, а пазаруването да си го оставя за Виена след 10 дни, там поне съм по-ориентирана.

Общи условия

Активация на акаунт