До Лондон ?

  • 1 027
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 037

Здравейте,
предстой ми пътуване до Лондон и  не мога да се спра на някоя от нискобюджетните компани wizzare, easyjet ..... дайте отзиви, имена на др. такива компани иии какви са им изскванията относно багажа...... че това ще ми е най-големият проблем.

Предварително благодаря и се извинявам ако не  е мястото на темата тук Confused

# 1
  • Мнения: 1 959
Wizzair - тесничко и  няма храна, но много евтино.
За багажа-имаш право на 1 куфар до 20 кг. и 1 чанта ръчен до 10 кг.
Това се заплаща 15 лв.
За всеки кг. от горе се заплаща по 20 лв., но имаш право само на 12 кг.
свръх багаж, т.е. куфарът ти не може да е повече от 32 кг.
96 03 888-тук може да зададеш въпросите си.

# 2
  • далечно
  • Мнения: 1 029
всяка компания си има свои изисквания за багажа - отваряш им сайта и четеш  Laughing често има изисквания и за макс. размера на куфара, не само за теглото (но първите са щедри). чекираните чанти се плащат на бройка до макс кг (обикн. 20 кг).

във всички нискобюджетни си купуваш храната и напитките, ако искаш нещо да консумираш. Аз доста съм летяла с различни такива (особено Уиз, Скай Юръп, Райън), но с easyjet едва след няколко седмици ще ходя за първи път. Обаче те са утврдени в "бранша".

Единственият по-сериозен проблем, който съм имала, беше с италианската MyAir - не искам да чуя повече за тях, а и май идват не толкова по-евтини от традиционните превозвачи по дестинацията, която бих ползвала с тях

# 3
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
сестра ми пътува с easyjet и нямаше никакви проблеми.Багажа си е нормално - куфар(сак) до 20кг и ръчен до 10кг.Но тя имаше ръчен багаж една малка раница (около 5кг) и лаптопа.Това го броят за две чанти ръчен багаж и я накараха да плати за едната. #Cussing out

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Но тя имаше ръчен багаж една малка раница (около 5кг) и лаптопа.Това го броят за две чанти ръчен багаж и я накараха да плати за едната. #Cussing out
Това всички авиолинии го броят за две, ако пътуваш икономична класа. В бизнес класата е позволено лаптопа да е в отделна чанта.

Иначе от всички съм доволна, включително и италианските авиолинии, при тях е с прекачване. За мен е важното да са удобни деня, часа, летището и разбира се цената. Избирам оптималния вариан, в зависимост от обстоятелствата. За такъв кратък полет, София-Лондон, просто нямаш време да намериш кусурите. Аз винаги пътувам с две деца Crazy Без деца и на пода да ме сложат да седна и кафе да не ми предложат, пак ще съм ок Laughing

# 5
  • далечно
  • Мнения: 1 029
аз винаги нося ръчен пътувам с лаптоп + дамска чанта (моите са големшки  Laughing). Понякога обаче съм пътувала с ръчен лаптоп + друга малка-средна раничка (обикн. бебешки неща) + дамска чанта.

досега не ми се е налагало да плащам - нито при евтините, нито при традиционните. То си и зависи от наземния персонал на летището, ама особено традиционните превозвачи - където не се плаща на чанта! - бих била учудена да вдигат гири за два разумни по размер/габарити и тегло ръчни багажа.

Виж при евтините, където чекираните чанти се плащат на бройка, е друг въпрос. Ама аз пък май съм имала късмет досега или като ме видят с бебе  Tired

# 6
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
да,явно зависи от наземния персонал,защото сестра ми нямаше непридружен багаж(нали така казват на куфари и сакове) и затова се учуди когато я накараха да плаща.Но за следващия път ще знаем. Peace

# 7
  • далечно
  • Мнения: 1 029

ми аз му казвам чекиран, ама няма значение. Може евтиничките компании да се дразнят като не искат хората да си плащат чекиран багаж и затова да инструктират наземния персонал да прави тези еквилибристики

Общи условия

Активация на акаунт