защо болят уши при излитане/кацане със самолет?

  • 25 062
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Принципно се досещам, но понеже ми се случи само веднъж и то така, че щях да полудея, реших да питам. Случвало ли ви се и на вас, може ли да е признак на заболяване?

# 1
  • София
  • Мнения: 708
По-скоро заглъхват. Причината е в налягането.
На мен лично не ми се е случвало да ме болят, но все пак всеки организъм си реагира индивидуално.

# 2
  • Мнения: X
Е сега съвсем се стреснах, след два дни пътувам със самолет за първи път, и без това ме е страх да не ми стане лошо.   ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 302
И на мен ми се е случвало да ме заболят ушите по време на полет, понякога едното ухо. И точно ме болят, не само ми заглъхват, но болката е поносима. Но не съм се замисляла от какво може да е, още повече пък да е признак на някакво заболяване.
Иначе лошо в самолета никога не ми е ставало (пътувам през 2-3 месеца), но виж в кола или автобус.....  #Puppy dog

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
Против такова заглъхване на ушите помага смучене на бонбон или преглъщане от време на време.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Болката може да е доста силна, ако си хремава Sad или с обострен синузит.
Важно е да се дъвчи нещо непрекъснато по време на излитане/ кацане.
Аз например, срам- несрам, дъвча дъвка с широко отворена уста в такива моменти.

# 6
  • Мнения: 774
Мен много ме  болят ушите SadНаправо полудявам!Опитвам това с преглъщането,но не ми помага много.

Болката може да е доста силна, ако си хремава Sad или с обострен синузит.
Не съм била хремава,но имам синузит и може това да е причината.

# 7
  • Мнения: 2 401
Болката може да е доста силна, ако си хремава Sad или с обострен синузит.


Опааа бинго! Това е моя отговор. Болката наистина беше убийствена, бях и грипава..

# 8
  • Мнения: 46 437
Малката сестра на мъжа ми е с много силни болки при полет, капе си Отипакс, болката минава веднага Peace аз съм ги пробвах при болки в ухото при настинка, действат на секундата Simple Smile

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Малката сестра на мъжа ми е с много силни болки при полет, капе си Отипакс, болката минава веднага Peace аз съм ги пробвах при болки в ухото при настинка, действат на секундата Simple Smile
Никол, преди или по време на полет си капе капките?
Предстои ми скоро пак летене, а имам много неприятен спомен от последното кацане.  Бях хремава... Sad

# 10
  • Мнения: 46 437
Когато усети, че болката започва. В тях има лидокаин и действието му е моментално. Можеш да ги сложиш и преди тръгване, но не знам колко време действат.

# 11
  • Мнения: 786
При последното ми летене и моите ме боляха зверски, чувството беше като че ще се "пръснат", ще ми се пукне тъпанчето или нещо от сорта. Бях с настинка, сигурна е от това.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Болката се дължи на бързата промяна в атмосферното налягане. Получава се различно налягане от двете страни на тъпанчевата мембрана, в резултат на което ушите болят до изравняването му. По - добре е да се диша през устата, защото това скъсява времето за изравняване на налягането в тъпанчето с атмосферното.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 306
Причината е в налягането. Ако започнеш да приглъщаш често, ще те облекчи неприятното усещане. Може да си вземеш дъвка. Помага за по-голямо слюнкоотделяне. Ако и това не ти помогне, питай доктор или в аптека.

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да, наистина причината е в различното налягането.
Но винаги ми е било интересно как става точно това изравняване. И кое налягане се изравнява - вътречерепното или кръвното налягане. Ако някой може да ми отговори на тези въпроси, ще съм му много благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт