Отговори
  • Мнения: 124
И тук бързам да подчертая дебело, че въпросът ми е само към тези момичета, които не отслабват и дори напълняват много по време на кърмене / като мен разбира се  ooooh! / . Спрях да кърмя преди месец, въпреки диетите, движението и масажите , отслабването е почти нулево ? В моя случай, сложих много килограми по време на кърмене и то не от непрекъснато ядене, просто стана неусетно на хормонално ниво ...

# 1
  • Мнения: 1 305
Аз кърмих само 3 месеца, но и веднага след това ми дойде цикълът. Веднага свалих 2 кила без да разбера, но мисля, че това беше по-скоро заради цикъла. И други приятелки така свалиха неусетно по някое и друго кило. Иначе докато кърмих свалих със зор око 2-3 килограма. Ти преди колко време си родила?

# 2
  • Мнения: 4 664
Кърмих има няма месец Не намирам пряка връзка между спирането и отслабването. Държах никой да не ми помага и на годинката на детето вече бях свалила по-рано качените 25 кг.
 Видях уточнението, но реших да споделя.
 Успех ти желая  Hug

# 3
  • Мнения: 125
Ще стане постепенно, при мен беше след 4-5 месеца...

# 4
  • Мнения: 124
Аз кърмих 10 месеца , но след третия месец се започна това гадно напълняване, което очевидно се получи от рабъркване на хормоните. Та , въпросът ми е кога се наместват хормоните след спиране на по-дълго кърмене ? / не , че претендирам за много дълго кърмене...../ Благодаря предварително на всички момичета   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 611
ЗапоЧнах с отслабването веднага след като спрях да кьрмя.
Не стана бьрzо, но пьрвите -8 кила ме обнадеждиха... (zа 2 месеца)
После на периоди дебелеех, на периоди слабеех..
сега 5 години след раждането сьм с -25 кила.
Чувствам се добре в тялото си, макар да ми се Ще оЩе поне 2-3 килца надолу Mr. Green
Ама с тея намаzани филии и с тея солети... скоро май няма да стане  Rolling Eyes

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 250
При пърото дете - кърмих 1 година и след това за месец отслабнах 10 кг, а след 3 месеца вече бях във форма.
С второто кърмих 7 месеца, мече е на 9 месеца, т.е 2 месеца не кърмя, но и не отслабвам. Явно всеки път е различно.

# 7
  • Мнения: 316
При пърото дете - кърмих 1 година и след това за месец отслабнах 10 кг, а след 3 месеца вече бях във форма.
С второто кърмих 7 месеца, мече е на 9 месеца, т.е 2 месеца не кърмя, но и не отслабвам. Явно всеки път е различно.

Аз кърмих също като теб, но първото - 7 месеца; второто - 1 година и 1 месец, но това нямаше нищо общо с отслабването ми- отслабнах три месеца след като родих, а като спрях да кърмя - вече бях по-слаба и отпреди да родя, така че... много зависи... А кърма имах -бол... макар че бях толкова слаба (и сега съм де...) Sunglasses Не са свързани нещата, да знаете.... Sunglasses

# 8
  • Мнения: 1 305
Аз кърмих 10 месеца , но след третия месец се започна това гадно напълняване, което очевидно се получи от рабъркване на хормоните. Та , въпросът ми е кога се наместват хормоните след спиране на по-дълго кърмене ? / не , че претендирам за много дълго кърмене...../ Благодаря предварително на всички момичета   bouquet

Е, че 10 месеца си е доста дълъг период! То повече няма и смисъл да се кърми. Аз 3-4 месеца след раждането се закотвих на 56кг. и не мръднах половин година от тях. Бях се примирила, че това ще ми е теглото след раждането и че явно по-надолу няма да отида. После изведнъж започнах да отслабвам от само-себе си. Дори по това време постих и понеже нямах много време за готвене и постоянно се тъпчех с филии. Не мога да опиша каква еуфория беше при всеки килограм надолу. За около месец смъкнах 4 кила - последните 4!  Grinning И наистина идея нямам как и защо се случи това. Може би просто с времето организмът ми си е възстановил първоначалния хормонален баланс.  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз кърмих само месец и веднага след това си дойдох на килограмите без диетка  Peace

# 10
  • Мнения: 1 975
Кърмих много малко едва 3 месеца и за това време свалих има-няма 1-2кг, а истинското сваляне започна след като Дени стана на 9 месеца. Имаше една поговорка - 9 месеца качваш, след 9 ще сваляш или нещо такова Peace

Успех и ГЛАД му е майката Peace

Забравих да кажа, че качих 20 по време на бременността, а година по-късно бях свалила 26  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 784
Въобще не ми се отрази на кг приключването с кърменето, а имах/м още за сваляне.

# 12
  • Мнения: 4 447
Мисля, че 1-2 месеца след като спрях да кърмя
минах на точковата диета - протеиновата, или
както я наричат на Дюкан. За 2м свалих 12кг.

Успех Peace

# 13
  • Мнения: 660
Кърмих около 5 месеца,но свалянето на килограми и хормоналние ми баланс си дойдоха на мястото чак след 9 я месец от раждането,сега съм килограмите колкото преди  да родя ис е боря за още да свалям надолу...
Веднага нестава,само при тези които по натура са много слаби,те веднага си връщат килцата от преди... Peace

# 14
  • Мнения: 4 916
Ох, а пък аз чета заглавието и ми се струва, че виждам "Колко време след като спряхте КРЪЧМИТЕ започнахте да отслабвате?"

 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт