ФИЗИОТЕРАПИЯ И ЦИКЪЛ

  • 10 530
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 699
Здравейте,този месец ми предстои физиотерапия и ми казаха да отида на първия чист ден след цикъл.Но моят цикъл е следния-5 дни нормално кървене и после още седмица се изтича кафеникаво зацапване.Как мислите дали ще е проблем ако правя процедурите докато се изтича това кафеникавото?Защото ако изчакам и то да свърши после има вероятност  да не ми остане достатъчно време за процедурите и да ми дойде отново.Правил ли е някой физиотерапия с такива "особености"на цикъла?Казаха ми че има опасност от кръвоизлив.Но според мен кафеникавото е изчистване а не същинския цикъл.Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 989
Момичета, някой ще ми обясни ли какво точно представлява физиотерапията при стерилитет? Винаги съм мислила, че физиотерапия е това, което дават по филмите, когато някой е бил неподвижен дълго време, или със счупени крайници или в кома или други подобни, на които лекарите помагат с раздвижването в нещо като гимнастически салон. Не знам дали някой разбра нещо  newsm78  Накратко не мога да си представя какво е физиотерапия за сраствания и възпаления в коремната кухина, както обикновено е случая при стерилитет. Моля, помогнете ми да си го изясня!

# 2
  • Мнения: 1 950
 Elsinor аз мисля, че можеш да започнеш физиотерапията след като се изтече нормалното кървене. Въпреки всичко ако можеш дасе консултираш с лекар направи го Peace
Скарлет, не знам точно какво представлява физиотерапията при лечение на стерилитет, но доколкото съм чувала най-вероятно е свързана с някакви нагревки или процедури с леко стимулиране на яйчниците с нискочестотен ток /дано не съм написала някоя голяма глупост Laughing/. Също кални бани и други подобни процедури.

# 3
  • Мнения: 1 699
ZVETUN4O не пишеш глупости точно това е физиотерапията-нагревки и ток.Когато става въпрос за тръби и яйчници слага две пластини отпред и две на кръста,на тях слагат ампули алое.Противовъзпалително е и против сраствания.На мен ми казаха че ще ми правят и ултразвук с Контратубекс на белега.Аз мислех че е само да се заличи белега но ми казаха че и ултразвука е за премахване на сраствания.
А за калните бани съм чувала чудеса-на много хора са помогнали.Даже в момента проучвам как стои вяпроса с тях в Поморие.Ако някой може да помогне.То и във Варна има но не съм чула нищо за тук

# 4
  • Мнения: 989
Цветунчо, Елсинор, благодаря за отговора  Hug  И аз се интересувам от санаториума в Поморие - ще ми се да ида за малко там. Ако имаш някакво инфо за реда и процедурата за лечение там, пиши.

# 5
  • Мнения: 413
Ще ходя в Поморие на кални бани от 22.09. по НОИ с 17 лв. доплащане. Доколкото разбрах се правел някакъв тампон от кал и разбира се завиване на цялото тяло с кал.
http://www.rehabilitatzia-bg.com/bg/

# 6
  • Мнения: 1 699
Scarletи аз незнам какъв е реда и какви са базите.Но в тази тема за физиотерапия едва ли ще намерим много отговори за калните бани.Да вземем да пуснем нова темичка ли???
izinaти знаеш ли нещо повече за това място.аз нещо не мога да го отворя.А през НОИ сложно ли е записването?
И евентоално ако знаеш цените без да има намеса на НОИ?

# 7
  • Мнения: 7 716
Elsinor, веднага щом ти спре обилното кървене можеш да започваш процедурите. Опасно е само докато ти тече обилно да не получиш кръвоизлив от загряването.
Вярвам във физиотерапията при възпаления, но ако тръбите са запушени - отпушване няма как да стане по този начин.

# 8
  • Мнения: 1 699
Elsinor, веднага щом ти спре обилното кървене можеш да започваш процедурите. Опасно е само докато ти тече обилно да не получиш кръвоизлив от загряването.
Вярвам във физиотерапията при възпаления, но ако тръбите са запушени - отпушване няма как да стане по този начин.
Lali знам че не може да се отпушат ако са запушени,щеше да е хубаво ако можехме да си решим проблемите с една физиотерапийка.Аз всъщност се надявам да не са запушени Praynig.След операцията док ми каза-имаш малко възпаление на другата тръба newsm78.Мисля че той вярва че с физиотерапия и кални бани и малко Божия Помощ всичко ще е наред.Иска ми се и аз да вярвам в това.
Благодаря ти за отговора.Дано нямам усложнения при тези процедури.Аз съм много шашната по принцип.

# 9
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
здрасти  СКАРЛЕТ,
аз бях на физиотерапия преди две седмици и то тук във варна,
между другото никак не е страшно а и процедурите са много успокояващи.
Ходих във военна болница ,там са страхотни и доктора и физиотерапевтката,много са точни и аз направо си се забавлявах с тях двамата.
Ако са ти препоръчали физиотерапия да знаеш ползата от нея е огромна,можеш да се запишеш и да опиташ.Пожелавам ти успехи

# 10
  • Мнения: 989
Момичета, благодаря за инфото!
Всъщност за физиотерапия не съм мислила - само за кални бани. Дали е добре да направя и физиотерапия? В смисъл дали така ефекта ще е по-голям?  newsm78 
Лали, а физиотерапията и калните бани помагат ли при страствания? Доктора днес ми каза, че след цялата тази история и с този голям съсирек няма начин да не се получат сраствания.
Гери, а какъв е реда да се ходи там? Как става записваняето и трябва ли ми направление? Какви са цените на процедурите?

# 11
  • Мнения: 7 716
Скарлет, физиотерапията стимулира имунната система, ако има възпаления ги лекува. Физиотерапията няма как да премахне сраствания. Представи си един мазол - колкото и да го нагряваш или облъчваш с нискочестотни вълни - нищо няма да промениш.

# 12
  • Мнения: 989
Благодаря, Лали!  Hug
Ами в такъв случай не ми остава друго освен да се надявам на чудо и, колкото и малък да е шанса, да се отърва без сраствания или с поне да са малки. То ще се чуе на цветната снимка, ама първо трябва да ми дойде цикълаааа  ooooh!

# 13
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
миличка аз бях с направление за седем дена,иначе една процедура е 5 лева,а много зависи н тебе колко биха ти предписали,мойте бяха 3 на ден,иначе се обаждаш на рецепцията във военна болница и искаш да се свържеш с кабинета по физиотерапия-това е .

# 14
  • Мнения: 7 716
Скарлет, шанс винаги има. Непременно направи физиотерапията. Късмет на цветната снимка.

Общи условия

Активация на акаунт