МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ВСИЧКИ ПРЕПАТИЛИ МАЙЧЕТА

  • 1 343
  • 10
  •   1
Отговори
СИНЪТ МИ Е НА 2ГОД.ОТ МЕСЕЦ И ПЕЛЕВИНА Е С КАШЛИЦА И НОСЛЕТО ТЕЧЕ ПИХМЕ КАКВО ЛИ НЕ ПОСЛЕДНО ПРАВЕХМЕ ИСЛЕДВАНЕ ОКАЗА ЧЕ ЛЕВКОЦИТИТЕ СА УВЕЛИЧЕНИ И СЕГА ПИЕМ FROMILID,CETERIZIN СЛАГАМЕ ОТНОВО СЛЕДВАЩИТЕ КАПКИ В НОСЛЕТО И ФАЙДА НИКАКВА
ПОСЪВЕТВАЙТЕ ЗА АЛЕРГОЛОГ ЛИ СМЕ ИЛИ УНГ ИЛИ НЕЗНАМ ВЕЧЕ

# 1
  • Мнения: 298
Еми,мисля че сте за алерголог.Ние имахме проблем с течащото носле.По "рецептите на баба" слагах маргарин в нослето 2-3 пъти дневно,секрета наистина се сгъсти.Ползвала съм много видове капки,но докато не махнахме третата сливица нямаше оправия.Направете преглед и за такава.

# 2
  • Мнения: 742
Здравей,
ние (както и доста мами около мен) имахме същия проблем-в смисъл че първо бяхме с упорита хрема-2седмици - успяхме да потушим хремата с капки Макситрол; но след ден се появи ужасна кашлица...много дълбока...при консултация с педиатър ни обясниха, че гърдичките на детето са чисти, но вероятно кашлицата е следствие на упоритата хрема...пиехме 10 дни сироп за кашлица на др Тайс, капки Фенистил-противоалергични и подсилващо имунитета сиропче...ефект никакъв Naughty
Спрях да давам каквото и да било на детето, че ми писна от лекарства:
В крайна сметка спряхме кашлицата с една бабешка рецепта - за три дни и всичко си мина Hug
Ако имаш вяра на бабините рецепти-пиши...

# 3
ще пробвам каквото и да е че и на него му умръзна с тези сиропи гърди чисти,гърло спокойно а сутрин като стане чак му иде да повърне от кашлица Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Защо не попиташ педито ви, към кого би ви насочил(а)?

# 5
  • Мнения: 742
ето рецептата:
3-4 ореха (счупени, но се слагат с черупките)
4-5 лукчета (бомбони)
3-4 локума (обикновен)
7 лисчета индрише
няколко люспи от лук (кромид)

Всичко това се слага в 1л вода и се вари докато остане на половина (0,5 л отвара)
Прецежда се и се дава като сиропче -приятно е на вкус и аромат....Дава се по около 20 гр 3-4 пъти за деня...

На нас ни помогна, дано помогне и на вас  bouquet

п.п с този сироп си излекувах кашлицата докато бях бременна и много ме е яд, че се усетих твърде късно за да го направя и на детето...вероятно щяхме да се разминем без лекарства....Но по-добре късно ...

Успех-пиши какво е станало  bouquet

# 6
  • Мнения: 298
Сетих се за една "бабешка рецепта" за кашлица:
Смесват се равни части пчелен мед,олио и ракия.Дава се по 4-5 пъти дневно.

# 7
blagodarq na vsi4ki 6te probvam sega edna mam mi kaza da ne bi da e skrita pnevmoniq :cry:kakvo li 4uh ve4e


a ima li nqkoq mama ot blagoevgrad da znae dobra alergolojka ako se naloji az znam no vav sofiq 4ak a sam ot provinciqta no ako trqbva i do tam 6te otidem


o6te vednaj blagodarq za preporakite Hug Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 016
Ох ,и ние бяхме така преди3 години. Замалко да развие бронхиална астма .Минахме на метилпреднизолон чак. Слава Богу се пооправи. Още същата година го заведох на Сандански. Ефекта беше  учудващ за мен .Никакво боледуване 2 години .Едва тази година го хвана  някакъв вирус  и стана на бронхит .

# 9
  • Мнения: 52
Здравей,аз на моя син/на 2г.и 9мес./му пръскам в нослето "Олинт"за деца,другото не ни помага,а при кашлица му  давам "Амброксол".Моето момченце е мн.алергично,антибиотиците му действат повече от ужасно,но с това сиропче и с течният аналгин засега нямаме проблеми.Успешно и Бързо възстановяване ви желая Hug

# 10
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Здравей и ние имаме същият проблем.Слава богу почти не боледува,но като е хване хремата е държи по цял месец, и аз последният път като теб смених 100 вида капки и нищо.Хремата естествено си вървеше с ужасна кашлица.Наложи се да пие накрая Фромелит и се оправи.По повод носната сливица ходехме при 3 УНГ.единият беше на мнение че трябва да се махне сливицата, а другите че е излишно.На кого да вярваш?

Общи условия

Активация на акаунт