Въпрос относно предписание

  • 778
  • 13
  •   1
Отговори
Момичета, здравейте. Вчера бях на лекар и както всеки път ми казаха , че имам гъби. Едното нещо с което да се лекувам е фунголон, а другото е полижинакс. Да сте приемали някое от тях ? Помогна ли ви ? Дано да се оправя най-после.. Вече ги имам незнам колко години..  Cry

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 11:17 от Glamur

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 6 302
Ползвала съм полижинакс и ми помогна. Надявам се, освен теб, се лекува и партньора ти. И тъй като знам, че има лекари, които не обясняват, да ти кажа: Никакви полови контакти по време на лечението. Добра хигиена (това важи по принцип), редовни гинекологични прегледи, особено при поява на течение. При пиене на антибиотици - задължително да се приема и Неуробекс или друго, по преценка на лекаря. Избягвай ходенето по басейни и сауни. Вътрешни промивки не са препоръчителни. Измиване в интимната област само с препарати медицинска козметика, най-добре само с топла вода. Ако ползваш ежедневни превръзки, трябва да ги сменяш на всеки 2 часа. Ами това е. Желая ти успех!

# 3
  • Мнения: 1 844
пробвала ли си да пребориш гъбите с микомакс?действа безотказно,поне на мен винаги ми помага.освен това може да пробаш вагинални глобули клотримазол.
разбира се,не съм лекар и нищо не предписвам.просто споделям на мен какво ми помогна.
успех

# 4
Благодаря ти много за написаното. Лошото е , че аз ги получих още в детинските си години при прием на антибиотик. От тогава до сега съм ходила при какви ли не лекари и те продължават да си седят.Иначе по-горе описаните от теб неща ги спазвам всичките. Интимни гелове не използвам от около година защото знам , че не са полезни.Дано помогне това лечение, защото вече ми писна !

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 12:18 от Glamur

# 5
пробвала ли си да пребориш гъбите с микомакс?действа безотказно,поне на мен винаги ми помага.освен това може да пробаш вагинални глобули клотримазол.
разбира се,не съм лекар и нищо не предписвам.просто споделям на мен какво ми помогна.
успех
Това лечение съм ги прилагала и не ми помогна.  Confused

# 6
  • Мнения: 9 089
За съжаление не мога да говоря конкретно, а само да кажа обща информация - има случаи, в които гъбичките живеят в хранопровода и стомаха, прави се едно изследване, с което се взима секрет от там и се изследва. Имаше момиче от форума с такъв проблем, но нямам повече информация. Мисълта ми е, че гъбите не са проблем само във влагалището, затова и не могат да се излекуват като се действа локално там. Може да попиташ гинеколога си за това, извинявам се че не мога да дам по-професионална информация, нито мога да кажа за каква процедура става въпрос, дори съм дала супер лаишко обяснение - но мисля, че има за какво да се хванеш и да разучиш.
Успех!

П.П Забравих да кажа, че Фунголонът е хубав, защото се приема орално и ако има нещо, го прочиства. Но не знам дали в твоя случай само това ще е достатъчно.

# 7
Стеф, надявам се да не е вътрешно ,защото тогава борбата ще бъде безмилостно жестока.. Въпреки , че и аз съм си мислила дали да не пусна вътрешни изследвания. Ако и този път нищо не стане, ще си пусна изследвания на кръвта.
Благодаря ти за изчерпателния пост  Hug

# 8
  • Мнения: 9 089
Кръвни изследвания май няма да помогнат в случая, щом става въпрос за гъби Rolling Eyes
Ако не се лъжа, това, за което говорих аз, представлява вкарване на тръбичка през устата, до стомаха. Неприятно е, но пък дава ясна картина, макар че ако минеш без него, ще е най-добре...Прави се на гладен стомах, за да няма неприятни инциденти Blush
Това са ми го разказвали две дружки, на едната й се наложи да го направи заради проблеми със стомаха, а другата именно заради гъби с неясен произход и постоянно рецидивиращи.
 Hug

# 9
 Shocked Мисля да мина без да ми вкарват нищо в устата.. дано да ми се разкарат  Praynig

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
за да знаеш какво точно лекуваш и с какво, трябва да се направи не само цитонамазка , но и антибиограма. Така ако си говорите на око - " абе чакай да ти предпиша тези ,че са добри "- никога няма да се отървеш от гъбите . И след това в повечето случаи се появяват при отслабнала имунна система. Питай личния си какво да пиеш за нея. И много витамини. Душ гел - Лактацид и секс с презерватив + лечение за двама ВИ.
Ако направиш всичко това , ти гарантирам ,че ще си нова ! Mr. Green

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Кръвни изследвания май няма да помогнат в случая, щом става въпрос за гъби Rolling Eyes
Ако не се лъжа, това, за което говорих аз, представлява вкарване на тръбичка през устата, до стомаха.  Hug
Стеф - говориш май за гастроскопия newsm78 Тя се прави за оглеждане на стомашната лигавица  и обикновенно става въпрос за Хеликобактер- причинителя на язва, не знам дали при нея за това става въпрос newsm78

# 12
  • Мнения: 9 089
Не знам дали е това, но целта е да се вземе секрет от стомаха Rolling Eyes

Glamur - нали са ти правили микробиология?

# 13
  • Мнения: 718
Аз съм ползвала полижинакс и са ми помагали. В случая според мен най-правилният начин за лечение е да установят точния тип гъби ,които имаш чрез микробиологично излседване и тогава да ти предпишат точното лекарство. Не бих се възползвала от подобни съвети ''пробвай това, пробвай онова, на мен мен много ми помогна''. Гъбите са толкова различни видове, лекарствата също, а  и нали за това се ходи на лекар...

Общи условия

Активация на акаунт