Много неспокоен сън - търся нещо успокоително :)

  • 9 427
  • 19
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Вече доста време се боря с този проблем.
Дъщеря ми е на година и два месеца и винаги се е будила нощем да суче. Напоследък това много зачести. До сега такива бяха периодите на зъбоникнене или друг проблем, но сега не виждам да има някакъв проблем  newsm78
Тя е много буйно дете, чак се чудя как издържа на темпото. Заспива чак към 23 и после започва будене през различни интервали - максимум на 2 часа  Embarassed зхапва цица и заспива. Сутрин започна да спи почти до 9, а не ми дава да я събудя по-рано - то е пълна истерия докато не получи цица и да си доспи, не мога и да я сложа да си легне по-рано, защото няма легнало положение. Тя тича и се катери до последно. Към 22 започвам да се опитвам да я приспя - с кърмене... аха да се унесе и става пак да тича. И вече към 23 идва сама да се гушне...
Прес деня също не спи много - веднъж и за 1 час, понякога и толкова няма  Confused

Дайте съвет как да се преборя  Mr. Green Вече си мисля да и давам някакви успокоителни чайове и ли нещо такова, макар, че тя не пие вода и ще ми е трудно да ги предложа.
Тази сутрин реших да не и дам сутринта да суче, за да стане по-рано. Ми... рева истерично 10 минути и заспа... и накрая пак се събуди в 9  Shocked

# 1
  • Мнения: 502
  Мила,незнам какво да ти кажа...Аз от два месеца с моя бебчо се измъчих също.Вече е на почти единадесет месеца,много е енергичен,непрекъснато се движи.През деня си поспива добре и сутрин,и следобед.Но настане ли вечер,вече започвам да се изнервям.Приспивам го към десет вечерта,заспива с кърмене,спи в ръцете ми и аз лекичко го слагам в креватчето.Веднага усеща,че не е в ръцете ми и почва да плаче.Взимам го и отново го приспивамСпи уж вече дълбоко,пак го слагам в леглото-отново плач.И така по десетина пъти,всяка вечер.Отделно през нощта се буди през час-два и иска да го гушкам....Кажете мами,какво да правя?

# 2
  • Мнения: 2 829
А защо искаш да става по-рано?
Имаше една статия-как бебето да спи по-добре, ще я потърся и ако я намеря ще дам линк, засега с друго не мога да помогна.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Идеята на ставането рано е да и изместя режима - не не изглежда много нормялно бебе да си ляга 11-11,30 вечерта Rolling Eyes
Другото е, че живеем в една стая и като спи нищо не може да се свърши и деня ни започва късно  Mr. Green
Реално... това май няма връзка с неспокойния сън, но...

# 4
  • Мнения: 2 829
Ето статията, която ти обещах:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154850.msg2990466#msg2990466

За събуждането по-рано аз бих оставила детето да спи колкотъо си иска, но без да се съобразявам-т.е. като се събудя ще си започна с моите си задачки, а детето ако иска да си спи. Ако се събуди-още по-добре. Ама не съм имала подобен проблем, та не е много коректно да раздавам съвети.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
Нашето педи каза, че е добре дедето да спи през деня, защото през ноща спели по спокойно. Ние имахме тоя проблем към 8 9 месец, спеше по веднъж на ден/за около час/ и заспиваше към 23 часа, освен, че заспиваше много трудно,  през цялата нощ някакво неспокойно спане, будене, промрънкване/не бяха зъби защото пробиха чак към 10я месец/. Започнах да я слагам всеки ден примерно към 11 часа в леглото й или се гушкахме на спалнята...така постепенно започна да спи по два пъти/защото на тия месеци си е рано за едно спане на ден/. Определено имаше промяна и в нощния сън. Аз си го обяснявам с превъзбуда. Постепенно се регулираха нещата. 1час на ден е малко дори и на 1,2 г с всичките тия нови преживявания през деня Grinning Може би трябва да му помогнеш по някакъв начин...дори и със слагане в леглото по-рано. Не и позволявай да тича след като е време за сън, гушкайте те се, играйте на някаква по спокойна игра на леглото, разглеждайте книжка,поне аз така правя - след като е облечена пижамката никакво слизане от леглото и само гушкане и галене.
Колкото е по превъзбудена, толкова по-трудна заспива и толкова е по-неспокойна през ноща, затова измислям по спокойни игри от търчането, скачането и носенет/влаченето/ на всякакви по-големи играчки. Определено си е период и ще отмине.
Аз съм против хапчетата и мисля, че с лека промяна на дневния режим нещата ще се оправят.
Друго, което се сещам, е че е хубаво да си има ритуал преди лягане...едни и същи неща да се повтарят, примерно къпане, след това масаж и т.н. но всеки ден да се повтарят и да се почва в един и същ час/горе долу де/

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 15:37 от EmiR

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
EmiR, така ми се иска всички тези трикова да са приложими...
Спи веднъж дневно от 8-ми, 9-ти месец. Като и се спи става много раздразнителна и просто трябва да я накърмя или да я търкалям с количката и заспива. Други методи не действат. По цял ден сме навън, като за да стигна до градината вървя пеша към час и половина. После, освен ако не иска да тича пак съм в движение - т.е. давам и достатъчно време да си спи в количката, но просто не става.

За заспиването вечер-  няма вариант да седи мирно. Дори не мога да я гушкам. Започва да се гърчи и да пищи... изобщо не и се нрави да я държат на едно място. Да я оставя в кошарата също не става, защото прави опити да се премята през стените... а и да седи вътре... пак скача и се мята като шаран на сухо Mr. Green От както се научи да се изправя на крака, което стана много рано - на 5 месеца, тя няма легнало положение, освен спящо Confused
Сигурно съм ударила джакпот с неудържим бяс  hahaha
 
yanast, благодаря за статията. Сега ще се възползвам от последните минути от дневния и сън да почета  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 386
Ние сме в същото положение ooooh!
Вероятно е някакъв период!
Сутрин се буди към 9, след обяд заспива към 16.00, а вечер заспива  около 11.30 - 12.00 ooooh!
всички методи съм пробвала не знам какво да правя. Утре сутрин колкото и да съм уморена ще я събудя рано и така няколко дни ще се опитам да изместя режима, знам, че няма да е лесно.
Не е нормално за едно дете на 1г. и 10м. да си ляга в 12.00.

# 8
  • Мнения: 8 242
Ей все едно описваш моето диване  Mr. Green
Много сме зле със спането откак се е родил  ooooh! И колкото повече расте, по-зле става, че все по-трудно започвам да го приспивам.. Направо не знам  Rolling Eyes
Ляга към 12-1.. Спи до 11-12.. На обед съответно не спи.. и става една какафония  Tired
Не е период определено..
Или е някакъв период, дето не минава вече 2 години  Rolling Eyes

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
duhi_puhiShocked направо ми разби илюзиите някога да се научи да спи като другите деца  Confused

Може би трябва да се обърна към компетентното джи-пи  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 147
И моята дъщеря не е от най спокойните и мога да се похваля с нейната енергичност. До преди време и на мен ми се наложи да се боря с нейния режим. Едно от нещата което прилагах е винаги да издебвам момента преди да се е превъзбудила и загубила интереса си за спане. Когато се преуморят или се съберат много емоции на веднъж трудно става заспиването ако ще да е и с цица( моята сучеше по час докато заспи). Хващах един час преди съня да играем на тихи игри (разглеждане на книжка разказване на истории с любима играчка) и най важното никакъв контакт с други хора дори и с таткото (просто по рано му казвахме лека нощи отивахме в нейната спалня). Използвах много гушкане и масажи(така тялото се отпуска). И винаги гледам това да става по едно и също време(часа за обяд, тихи игри,следобеден сън-вечеря, баня,масажи,сън) така всеки ден. Преди когато ставахме за нощно кърмене забелязвах че за нея и мен беше труден деня сега когато го премахнахме се чувства по добре и сънят й е по спокоен (следобедния също). И винаги използвам хубавото време преди обед и следобед да излизаме на вън-така се измаря достатъчно че да има желание за сън  Simple Smile.
Иска се много търпение и повторение  Laughing ! Успех!  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 753
И ние бяхме така на вашата възраст. И аз се настоих по него. Тогава се чудех само ние ли сме така. Доста трудничко беше, но отмина. След година и половина, да чукам на дърво, започна сън от 2 и1/2-3 часа на ден. Съответно и аз се пренастроих. Никога не е работило аз да му променя ражима - когато иска и може, заспива и после бодърства колкото поиска. Единствено работи, когато ходим с кола някъде и поспи малко - тогава се уморява по-рано вечерта. Но този "номер" не работи, когато го мъчи зъб Simple Smile /а те от 1 месец ни мъчат - май 4-те кучешки/.
Дано има промяна и при вас. Пиши след време. Имам чувството, че като проходи /по-дълго през деня и от емоциите/, ще мине на нашето сегашно положение. А и знам, че по това време децата оформят един по-голям сън /пак е индивидуално, мисля/.
Стискам палци.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Аз точно се оплаках на целия свят и моето овне пак ми спретна номер  Mr. Green
Три поредни дни си седяхме в къщи ина вилата и спа през деня към 2,30 - 3 часа  #Crazy
Това са невижвани рекорди. Също втория от тези дни и вечерта спа непробудно. Събуди се чак в 6,30.
Е, днес вече магията свърши  Sad
Ще видим идните дни как ще е  newsm78

# 13
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
През деня ние си спим и то най-малко 2 часа. И то непобудно независимо колко е шумно навън. Но ние спим вкъщи. Още от миналото лято не иска да спи в количката. И затова се прибираме на обед да спим вкъщи. А и аз не я приспивам. Слагам я в кошарата, давам и шише с вода и излизам. После отивам да я завия.
Доколкото знам вие спите навън- в количката.Пробвай да спите наобяд вкъщи. Според мен трябва да стане.
Ама виж за нощното неспане с нищо не мога да ти помогна. Заспиваме кам 11, и след това започваме да се будим максимум през час. Какво ли не сам пробвала и на тъмно и на светло и на телевизор и без телевизор и хапчета съм давала и чайове и на баячки съм я водила и НЕ и НЕ. От миналия МАЙ до сега няма една нощ, в която да не се е събуждала. В началото много ми пречеше, но сега като че ли свикнах.
Вече се отказах. Една роднина ме успокои че ще е така до към 3 год. И сега чакам да станем на 3.
Но най- интересното е, че всяка вечер си лягам с мисълта че може би тази вечер няма да се събуди, но увиии.

# 14
  • Мнения: 350
Mr. Green Аз точно се оплаках на целия свят и моето овне пак ми спретна номер  Mr. Green
Три поредни дни си седяхме в къщи ина вилата и спа през деня към 2,30 - 3 часа  #Crazy
Това са невижвани рекорди. Също втория от тези дни и вечерта спа непробудно. Събуди се чак в 6,30.
Е, днес вече магията свърши  Sad
Ще видим идните дни как ще е  newsm78

Миличка, виждаш ли , че има тенденция да се нормализират нещата. Ще ти кажа как  е при нас.  И ние имахме големи мъки със спането през деня, но колкото се доближавахме до годинката режима стана железен. По принцип колкото повече не спи през деня, толкова по-лош и неспокоен е  и нощния сън. Така се превъжбуждат и стават хиперактивни,  каквато описваш и Рая.
Сутрин става към 7-8ч. и след 2 часа следва задължителен кратък сън от 30 до 60 мин. Ако не си го дремне, много трудно заспива и следобяда. Така, че принципа сън сън поражда е верен. Следобед без цица не заспива и ако се събуди по-рано от 1 час, аз тичам веднага с вълшебната цицка да се приспим отново. Ако изпусна момента, свършено е ! Така откарва 2, понякога и 3 часа сън. Вечер задължително банята е към 20-20,30.ч, но не по-късно. Закъснеем ли пак се обърква нощното заспиване. И съм забелязала, че колкото по-късно заспи /към 22 например/, нощта е много по-неспокойна. В период на зъбоникнене се е случвало и на всеки час нощно кърмене, но обикновено в добрите нощи от 1 до 3 пъти се успокояваме на цицка. На мен това лично не ми тежи.

Според мен всичко тръгва от вечерното заспиване. Опитай там да хванеш юздите. В часовете към 20,00ч. вече да няма дразнители, като буйни игри, другарчета и т.н.Създай й ритуал на вечерно къпане, гушкане в леглото по пижами, нещо от сорта. Но в крайна сметка каквито и усилия да приложиш, детето само си изживява тези периоди и си се наглася спрямо темперамента.
 Рая печелеше по точки сред наборчетата още откакто се роди, така че се примири , че детето ти се развива интелектуално и физически по-бурно. Това е добре, но за теб естествено остава умората.

Да я нацелуваш от мен!

Общи условия

Активация на акаунт