Колики или ?

  • 981
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Здравейте мами, вече незнам какво да правя. Реших да споделя с вас моите притеснения, пък може някой да ми даде съвет. Моята бебка вече почти 8 месеца не спи вечер.  До близо 6 месец си мислех че има колики, но ето вече е на 9 месец и всичко се повтаря всяка вечер. през деня е много спокойна, весела и игрива. Вечер заспива към 9 ч., но към 2-3 се буди и така стоим будни почти до сутринта. Постоянно се напъва и докато не се изпръцка не може да заспи. Явно натрупва много газове. Когато ходим на преглед казват че всичко е наред с нея. но това се повтаря всяка вечер. Може ли да са колики?

# 1
  • Мнения: 426
от кога сте така?

# 2
  • Мнения: 1 089
доста отдавна почти от края на 4 месец, като е имало периоди от няколко дни, когато еу била спокойна и е спала почти цяла нощ

# 3
  • Мнения: 221
мисля 4е сте минали времето на коликите освен това  при момиченцата минават много по-леко,как сте със зъбките,а не мисли6 ли че може да е свързано с някоя храна,от която образува газове

# 4
  • Мнения: 1 089
да, и аз мисля че вече е доста голяма за колики, но тия газове които събира Thinking, та докато не ги изхвърли не се успокоява. Имаше период когато бяхме в началото на захранването спрях всичко освен млякото, но нищо не се промени. смених и млякото, да не би да е от него, но  Sad а това е интересно че е имало примерно 2-3 последователни дни в които яде всичко както обикновено и е спинкала. а за зъбките незнам. Вече имаме две, а за други няма признаци все още. Вече съм свикнала да не спа по цели нощи, макар че понякога е доста мъчително и от време на време newsm45 и се чувствам на предела на силите си, просто искам да знам, че всичко е наред, и рано или късно ще го израсте.

# 5
  • Мнения: 372
Милата ти,
ами не може ли да даваш на вечерното хранене капки за колики, поне през вечер за да се наспиваш? Те капките нали са газогонни?? Аз знам, че не е хубаво постоянно да се дават, но....

# 6
  • Мнения: 1 089
още докато беше много малка пробвахме всички извесни ни капки п/в колики - Саб симплекс, Еспумизан, чайчена на Хих, хомеопатични, но  newsm11. Наскоро по  съвет на една майка от форума, за което съм много благодарна, ни изпратиха и Инфакол. не се почувства никаква разлика. Вече съм отчаяна Weary.

# 7
  • Мнения: 426
още докато беше много малка пробвахме всички извесни ни капки п/в колики - Саб симплекс, Еспумизан, чайчена на Хих, хомеопатични, но  newsm11. Наскоро по  съвет на една майка от форума, за което съм много благодарна, ни изпратиха и Инфакол. не се почувства никаква разлика. Вече съм отчаяна Weary.

в периода на коликите аз му давах медицинска дъвка и за около седмица две бяха забравени

Последна редакция: ср, 08 юни 2005, 12:06 от bina

# 8
  • Мнения: 228
Tова според мен ,не може да са колики ,много сте големи вече,но не ти пречи да и даваш вечер в млякото САП.При нас такива периоти винаги са свързани с растеж на някой зъб,спим от 8 до 3 и толкова за цялата нощ .

# 9
  • Мнения: 2 761
Искам да ти кажа,че може и да са колики.Синът ми е вече на годинка и в момента даже е с колики.През деня обикновено се занимава с много неща,които му отвличат вниманието от болката,но вечер става нетърпимо.Куркат му чревцата ,напъва се,и працка и реве с писъци.Вече 3 пъти сме го водили на спешен кабинет през ноща,където констатират колики.Когато го водя на педиатъркататя ми казва-"Голям е за колики,това са зъбки!"И аз като теб сам отчаяна.Давам капки,а понякога и слагам свещичка в дупето,която май най-го успокоява.

# 10
  • Мнения: 955
Нашия Жорко е вече на 1 год. и 2 мес.  и до скоро имахме същия проблем newsm78

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15727.0

Ето темата, която тогава пуснах, ако представлява интерес за теб, там също има съвети. Единствено мога да те успокоя, че има такива бебета, които заспиват с рев. Аз си го обяснявам, с факта, че това е неизразходвана енергия.

Жорко вече не реве като преди преди сън. Така, че и ваша бебка ще се оправи, просто ще се наложи да изтърпите това нейно реване.

# 11
  • Мнения: 1 753
Знеш ли, защо не провериш за алергия? Някои бебета имат алергия към белтъка на кравето мляко и единственият симптом са силни колики. Просто за всеки случай отиди на алерголог, ако се окаже това (дано да не е!) поне да не мъчиш детенцето.
Виж в клуб "алергии" в Дир.бг - там можеш да прочетеш доста информация, а пък и да си зададеш въпроса.

Успех

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Струва ми се,че не става дума за колики.Ако си сигурна,че не спи заради газовете,консултирай се с гастроентеролог.Опитай да я държиш повече време будна през деня,за да спи вечер,защото ако будуването е постоянно,тя вече си е изградила такъв режим.

# 13
  • Мнения: 1 089
В една друга тема пак свързана с колики, езна майка пише, че магнезият в адаптираните млека предизвиква газове, които по принцип не са опасни, но е досто неприятно и понякога болезнено докато бебоците се освободят от тях. Мисле, че е доста логично обянение. Ако беше алергия към белтъка на кравето мляко, при положение че вече толкова месеци го ползваме едвали проявата щеше да е само колики. Не мисля че има  алергия. Дано и занапред няма, че са страшно нещо. на никого не ги пожелавам. Вече 9 месеца не спим така че ще издържа още 3. а след годинката почвам кисело мляко. и дано newsm17 всичко приключи.

Общи условия

Активация на акаунт