Кога се "смила" кърмата?

  • 909
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Педито ми твърди че на кърмата и трябвали към 3 ч. да се разгради и затова не е добре да се храни бебето по начесто. Получавало се смесване м/у прясното и не напълно ферментирало мляко и това води до колики. И понеже храня беба без режим, а и има бая колики, майка ми все ме яде да не я храня начесто! Има ли нещо вярно в това?

# 1
  • Мнения: 9 467
Лично аз по-голям абсурд от този, при това от педиатър не съм чувала!
Навсякъде пише, че кърмата е най-лесно усвоимата храна и това става за около 90 мин!
Нали и ние не се храним на всеки 2-3 часа...храната след като се "смели" , засища  за някакъв период от време... Wink
Коликите нямат общо с това...виж в библиотеката на този форум-инфо има мнооого Peace

# 2
  • Мнения: 3 760
45-90 минути. В зависимост от количеството.
Педиатърът ти явно визира АМ, което е много по-бавно разградимо, по-трудно усвоимо и т.н. ... Или смята, че АМ и кърма е едно и също  newsm78

# 3
# 4
  • Мнения: 781
Лично аз по-голям абсурд от този, при това от педиатър не съм чувала!
 Peace


Ооо има, има  smile3521
За протокола, винаги когато детенцето ми е гладно му давам кърмица, независимо през час ли е през два ли е или през три, имам спокойно и усмихнато дете Party
Не оставяй детенцето гладно и нервещо се Naughty

# 5
  • Мнения: 2 614
Уф, тези педиатри!
За около 90 минути, затова и аз кърмех на поискване, т.е. при всеки нак от детето!
А кърменето може само да облекчи коликите, но не и да ги направи по-тежки, ако естествено избягваш тежка храна (бобови, зеле и други газообразуващи)  Peace

# 6
  • Мнения: 2 531

А кърменето може само да облекчи коликите, но не и да ги направи по-тежки, ако естествено избягваш тежка храна (бобови, зеле и други газообразуващи)  Peace
И аз така си мисля и "лекувам" коликите с цица, ама майка ми все ми намила че претоварвам стомахчето на беба и затова реве и се орига!

# 7
  • Мнения: 508
Не се пренатоварва коремчето и бебе, което е на кърма не преяжда. Малки са им стомахчетата още и 3атова си искат по_начесто Peace

# 8
  • Мнения: 984
Тези колики може да са причинени от съдържанието на кърмата ти.
Понякога от по-пикантни храни, от сладко или пресолено, понякога от зелени подправки и пресен лук в менюто на майката може да се увеличи интензивността на коликите на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт