Въпрос за Достинекса

  • 475
  • 5
  •   1
Отговори
Вчера изпих една таблетка Достинекс, днес вече имам бучки в дясната гърда. пуснах търсачката, но не намерих нещо подобно - някой имал ли е този проблем. Какво да правя - ако дам гърда на бебка, какъв е смисълът от Достинекса? Трябва да спра кърмата, влизам в болница.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
За дълго лечение ли влизаш в болницата?

Достинексът има разни странични ефекти, но бучките са от застояла кърма. По-добре налагай постоянно зелеви компреси и пий чай от салвия (градински чай). Зелето помага да се разнесат бучките, а и двете потискат лактацията и ще помогнат на кърмата да спре.

# 2
  • Мнения: 3 042
Здравейте, и аз имам подобен проблем. Не кърмя Съни вече към 3 седмици и въпреки плавното отбиване, тия дни ми се появи една бучка в лявата гърда. Пробвах да я разкарам с помпата, но не успях. Спах със зелев компрес в сутиена, но и от това няма голям ефект. Накрая включих и Съни, та малко се поразкара бучката. Появата на бучката съвпадна и с началото на цикъла ми, незнам дали и това оказва някакво влияние.
Та тоя чай може ли да го пия ако се наложи пак да включвам Съни в отточването Thinking? Пък и никакъв сутиен не мога да понасям, даже и безшевното бельо ме стяга и дразни. #Cussing out мали ще откача, бучката още не се е разкарала напълно. Как да я спра тая кърма, хем е малко, пък не спира newsm78 Cry

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Чая може да се пие по време на кърмене, така съм чела (препоръчва се и за майки с херлактация по време на кърменето).

# 4
Бу, благодаря за съветите. Пия чая.
За бучките знам, че могат да се стопят с физиотерапия, тоест нагревки. Само не знам дали е удачно при положение, че вече не се кърми активно.

# 5
  • Мнения: 3 042
Мерси за съветите, ще изчакам да ми свърши цикълът и другата седмица ще си запазя час при д-р Гърдевска. Най-добре да ме види специалист.

Общи условия

Активация на акаунт