Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смеска кафе!

  • 278 813
  • 1 164
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 8 084
pticasprujina - представи си съм чула и ползвала изброените от теб, точно затова имам база за сравнение. Пекла съм кафе, правила съм еспресо от стрити (не смлени в метална кафемелачка) зърна.
Точно за това имам база за сравнение.
И темата е за споделяне. Благодаря.

Е, да, но ти сравняваш капсулите със шварца, а то там разликата е огромна, нали?

# 631
  • Мнения: X
Аз съм фен на нескафето, много харесвам Нескафе класик както и Нова Бразилия разтворимо особено ако е Крема , всъщност всякакъв тип нескафе.  Laughing

# 632
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 046
Машината ми е за еспресо и има точна доза. Шварц си е чиста негърска пот и едва го преживях,когато бях в Германия. Sick Водата не е кой знае колко,та да правя сметка за едно кафе точно на нея. Съдомиялната си я пускам по 1 път дневно,уикендите може и по 2. Пием кафе 1 път дневно у нас,а в почивните дни по 2. Искаш да кажеш,че вие давате по 3лв за кафе на ден и ми говориш за хабене на вода при миене на цедката?  Whistling
Утайката си я хвърлям в мивката,понеже имам ножчета в сифона и не ми пука особено какво хвърлям там. Да търся кош?  Shocked Вие у вас кошче в кухнята нямате ли,че го търсиш? А къде хвърляш остатъка от капсулата?  newsm78 А за гадаенето дали е добре натъпкано ще си замълча,понеже от толкова години пием само еспресо и никога не съм се и замисляла точно за това-слагам,натискам веднъж и край. Какво има да се чудиш?  Thinking
Струва ми се,че си ги смучеш от пръстите тия плюсове за икономичност на капсулите и именно за това те и подпитах точно за това. Капсулите не са по-изгодни от мляното кафе,напротив-в пъти по скъпо излизат и са си скъп консуматив.
А това с химиите хич не ми го и споменавай,че в смляното кафе има само и единствено кафени зърна,а в тия капсули кой знае какво има.  Wink

Последна редакция: ср, 25 дек 2013, 23:04 от Pupitka

# 633
  • Мнения: 1 455
Явно криворазбрани коментари отново, но тая тема не е първата, в която ревностно някои ще защитават менението си с цената на всичко.
Машината на Чибо прави общо 5 вида кафе- шварц, еспресо, крема, лате и капучино. Още чай.
Според предпочитанието и вида на избраното кафе, програматора пуска съответното количество вода под съответни бара налягане.
Капуслите се изсипват в контейнер, автоматично, където се събират по 7 на брой и тогава си ги изхвърляш.
Имам кош и кухня, която е сигурно 3х по-скъпа от повечето тук, но уважението ми към всяка от вас ме възпира да коментирам последния пост.
3лв за кафе на ден не е сума, която може да се сравни с цена на питейна вода, няколко пъти по-висока от БГ сметки.
Всъщност, сега вече съвсем не се учудвам защо в БГ не продават Чибо и защо всички намирате разлика в качеството на продуктите от световните марки. Скептицизма ви доказва,че БГ пазар има още много време да се развива докато ви предложи разнообразие, от което сами да направите своя избор, без да налагате мнението си на останалите. Peace

Споделих мнение и не смятам, че има нужда повече да се обяснявам.

# 634
  • Мнения: 15 379
Аз пия само късо еспресо, направено в италианска мока Heart Eyes.
Обичам кафето да е 100% арабика, робустата ми е горчилак.
Доверявам се само на 2 вида смляно кафе, когато го купувам за вкъщи - Лаваца 100% арабика  - в черната опаковка от 250 грама и Чибо Ексклузив 100% арабика, синята опаковка, 250 грама, вакуум.
Второто е истинска изненада за мен - силно, ароматно и наистина вкусно.

# 635
  • София
  • Мнения: 6 356
Всъщност, сега вече съвсем не се учудвам защо в БГ не продават Чибо и защо всички намирате разлика в качеството на продуктите от световните марки.

напротив, продават Чибо и то не от вчера. Чибо не е нищо особено като качество.

# 636
  • Мнения: 6 914
Както вече по-горе споделих, обичам по-леки кафета/негърска пот, както отбеляза Pupitka не без основане  Laughing/  , но когато веднъж в месеца реша да пия истинско кафе, отивам при италианците. Там е истината.  Sunglasses А тези машини с капсулите са пълна измислица. По-добре да си пия негърската пот от филтърната машина.  Peace
Весели празници, момичета!

# 637
  • Мнения: 6 914

Всъщност, сега вече съвсем не се учудвам защо в БГ не продават Чибо и защо всички намирате разлика в качеството на продуктите от световните марки.

В България Чибо се продава от доста години.  Peace
Казвам го с чиста съвест, като явен фен на марката.

# 638
  • Мнения: 945
Имам кош и кухня, която е сигурно 3х по-скъпа от повечето тук

Верно ли? Колко струва?

По темата - пия само Лаваца, имам еспресо машина Делонги, прави много хубаво кафе. Peace

# 639
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Лаваца или Illy. Лаваца ми е по-ароматно сякаш.

# 640
  • Мнения: 1 455

Всъщност, сега вече съвсем не се учудвам защо в БГ не продават Чибо и защо всички намирате разлика в качеството на продуктите от световните марки.

В България Чибо се продава от доста години.  Peace
Казвам го с чиста съвест, като явен фен на марката.

Говорим за капсули и кафе-машини на капсули. Това, което продават в БГ е предназначено за ИЕ пазар. Peace

# 641
  • Мнения: 8 084

Говорим за капсули и кафе-машини на капсули. Това, което продават в БГ е предназначено за ИЕ пазар. Peace

Капсули и машини наистина няма. Няма и смисъл. Тук пазарът вече е зает, макар и от не толкова добри марки. Но и в БГ има кафе Tchibo, което не е за ИЕ пазар и е мноого добро.  Peace

На мен мерак ми е да пробвам тези капсули

защото точно това кафе е невероятно. Веднага бих сменила Tchibo-то, ако го продаваха на по-нормална цена.

# 642
  • Мнения: 1 455
Моята лична причина, поради която не избрах машина на Долче Густо е, че налягането е много по-ниско, цената на капсулите е по-висока, а тези, които са с вкус - имат прибавена захар (подсладено сухо кондензирано мляко). Peace Не съм сигурна дали не са пуснали вече такъв модел, но преди 3г когато аз избирах, нямаше на тази марка машина, която да има тая джаджа отстрани за млечна пяна (капучино, лате се прави само чрез капсулите им, които съдържат подсладеното мляко на прах).
Съвсем не казвам, че посочената от мен машина е върха на сладоледа, но за ежедневна домашна употреба е оптималния вариант откъм цена-качество на кафето, пестене на енергия и удобство на домакинята. Разбира се, сравнени критерии за външния пазар.

И не смятам, че пазара трвва да бъде зает от някои гигант като Нестле. Потребителите трябва да имат избор.  Hug

# 643
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 046
Значи все пак и ти хвърляш остатъци от кафе в супер-скъпия си кош?  Wink За качество няма да коментирам,понеже аз също предпочитам истинското еспресо от мляно кафе,а не от капсули. Също като Sourcherry го пия късо. Коментирам разпалено,понеже се опита да изкараш това кафе по-икономично от другото,а това не е така.  Peace

# 644
  • SF
  • Мнения: 20 771

Е, да, но ти сравняваш капсулите със шварца, а то там разликата е огромна, нали?

В полза на?

Общи условия

Активация на акаунт