Два въпроса относно захранването

  • 392
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Здравейте,

От 2 седмици започнах да захранвам Мия. Тогава беше на 5 месеца и 1 седмица. Започнах с 2 лъжички морковено пюре, което давах 3 дена. После 3 дена давах картофено, а от тогава до сега смесено - картоф+морков. Постепенно за тези 2 седмици увеличавах количеството и днес стигнах до 14 лъжички. Въпросите ми са следните: мисля утре-вдругиден да дам тиква. С какво количество да почна - с тези 14 лъжици, до които съм стигнала или да дам 2-3 (примерно) лъжици тиква и останалото количество картоф или морков? Да кажа, че пюрето, което съм купила е само от тиква.
И другият ми въпрос е - ако няма реакция до 24 часа, мога още на следващия ден да продължа с тиквата, като я давам самостоятелно или в комбинация с другите 2 зеленчука. Така 2-3 дена и следва друг зеленчук, с който повтарям схемата.

Благодаря.  Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Морги, всеки нов зеленчук или плод се дава първоначално 1-2 лъжички, на следващия 3-4 и така увеличаваш. Т.е. трябва да дадеш 2-3 лъжички тиква и останалото морков+картоф. На следващия ден ако искаш да дадеш само тиква, даваш 3-4 лъжички.

# 2
  • Мнения: 660
Мда, така и предполагах.
Благодаря много, Алекс!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт