майчинство и граждански договор

  • 646
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
здравейте,някой може ли да ми отговори дали по време на майчинство може да се работи на граждански договор и ако не,то на какъв може,мерси

# 1
  • Мнения: 203
И аз се интересувам от това - мисля че може но не съм сигурна. Дано някой юрист да отговори...

# 2
  • Мнения: 524
Според мен може ,защото гражданският договор е договор за определена задача/услуга за определен срок (ако е включен като клауза0, т.е без значение къде я извършвате т.е. отчита се свършената задача, а не присъствие в някой офис. пОНЕ ТАКА МИСЛЯ, че беше

Добре ще е ако някоя мамащ юристка каже, аз все пак нито ъм юрист нито счетоводител, а това са някакви мои общи познания на ЗЗД

# 3
  • Мнения: 8 505
И според мен може.Ще използвам обратна логика: когато си на граждански договор нямаш право на майчинство (така беше при мен),следва,че майчинството не е обвързано с този вид договор и можеш да сключиш такъв.
Да уточня-също не съм юрист и това е мое мнение Wink

# 4
  • Мнения: 221
благодаря на вси4ки ви

# 5
  • Мнения: 8 917
здравейте,някой може ли да ми отговори дали по време на майчинство може да се работи на граждански договор и ако не,то на какъв може,мерси
Със сигурност може на граждански - не се тревожи.

# 6
  • Мнения: 1 391
да, и аз това исках да знам - ако е на граждански, майчинството не се прекъсва нали?! и не се намалява 50%?

# 7
  • Мнения: 8 917
да, и аз това исках да знам - ако е на граждански, майчинството не се прекъсва нали?! и не се намалява 50%?
намалява се ако започнеш на трудов договор, или пъл излезеш за втори /пореден имам предвид/път в дни поради бременност и раждане, преди предното бебче да е навършило две годинки. В този случай ще вземаш или през целите 135 дни обезщетение брем. и раждане+50% майчинство от първото дете. или ако прес тия 135 дни навърши 2 год - до този момент.

# 8
  • София
  • Мнения: 472
 Мйчинството се прекъсва единстено ,като се започне работа по трудово правоотношение. Може да работите по граждански договор и да сте в майчинство. Само ,че е необходимо до 15 април на следвщата година да си подадете данъчна декларация и да си обявите доходите от граждански договори.

мама Бубе

# 9
  • Мнения: 221
благодаря ви навси4ки защото ве4е не знам какво да правя,от НОИ ми казват че майчинството веднага се прекъсвало,не знам защо,затова ако някой знае,моля ви отговорете ми. newsm12

Общи условия

Активация на акаунт