отново към варненки относно майчин дом

  • 779
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 564
здравейте
прегледах старите теми и в търсачаката , но ми се стори крайно недостатъчна информацията за майчин дом варна (от всяко естество) ,затова реших да повдигна отново тази тема и да помоля всички които са раждали там да разкажат за своето приживяване , както и бъдещите мами които са там на консултации -изобщо всичко отностно тази клиника ще е от полза за много жени
-незнам защо останах с впечатление че въпреки фиксинаните цени и направлението от здравна каса всеки плаща различна сума за престоят си там ?!
-допълнително запалща ли се на екипа ?
-как минава едно секцио там - упойки, конци , кога ти носят бебето , как го захранват , повиват ли го или е с памперс?
-ако бебето например е недоносено и се наложи да пристои повече от 6 дни там какво се заплаща ?
-и не на последно място мнението ви от конкретни лекари
много съм благодарна на всички от форума лично на мен много ми помагате и незнам какво щях да правя без вас

# 1
  • Мнения: 1 866
Много странно че никой не ти е отговорил, аз по случайност попадам на темата, тъй като ми стана интересно какви са мненията за клиниката. Аз родих там през 2004 така че информацията ми не е много прясна, но ще ти кажа каквото знам.
Цените са наистина фиксирани,аз платих около 1000 лева за секцио и престой но тогава нямаха още договор със Здравна каса сега май чух че било по-евтино. Аз лично платих цената която бях видяла в интернет сайта им, т.е. нямаше изненади. Абсолютно нищо не се заплаща на екипа. Плащаш на рецепцията каквото дължиш и това е. Секциото е или със спинална или с пълна упойка, по желание. Аз избрах спинална и съм много доволна. Анестезиоложката е супер внимателна. Престоят ми беше 5 дена и отидох на 7-я да ми махнат конците. Носят ти бебето веднага, както ти искаш...Захранват с биберон в началото, аз пожелах на другата сутрин да ми дадат да се опитам да кърмя и ми се помогна. Медицинските сестри са на разположение и на теб и на бебето. Любезни, внимателни и въобще както трябва. Бебетата са с памперси и дрешки от клиниката (розови за момиченца, сини за момченца и като свършат жълтички и зеленички Grinning) За недоносените бебета не знам но видях бебчета които стояха в кувиозите и майчетата им ги навестяваха всеки ден, тъй като те бяха изписани вече. В тяхно отсъствие сестрите буквално трепереха над тях. Аз специално родих при Д-р Яков, най-сигурно за мен. Това е. Дано има и други мнения и ти пожелавам леко раждане където и при когото и да си избрала да родиш.

# 2
  • Мнения: 4 564
благодаря ти лала  Simple Smile
аз вече съм доста напред с материала , но точно на тези въпроси още нямам отговор, даже възникнаха още - много са пестеливи с обясненията на консултациите -наплива пред кабинета е голям и се усеща едно напрежение което не предразполага пациента да се отпусне и да попита така че се надявам да има още отговори Simple Smile

# 3
  • варна
  • Мнения: 1 830
Раждах в Майчин дом преди 4 месеца - изключително доволна съм Simple Smile!
1. Раждах секцио.По здравната каса, доплатих 800лв..На 5-ият ден ни изписаха.
2.На екип допълнително не съм доплащала,а и не съм чувала някои да е
3. Секциото при мене мина много леко.През цялото време си говорихме с докторите и акушерките и изобщо не усетих кога извадиха беба (бях със спинална упойка).Бебчо ми го показаха веднага.На следващият ден сутринта ми га докараха и беше целият ден при мене.Взимат го вечер в 12часа.Не ги повиват.С памперс са
4. Не знам какво се доплаща,ако се наложи бебо да остане повече от 6 дни там Thinking
5. Мене ме оперираха Яков и Великова.И от двамата съм доволна.

Вярно е ,че пред кабинетите е голяма лудница,и е доста изнервящо.Мене това също много ме дразнеше,ама няма как.........

Надявам се,че съм ти помогнала поне малко.Каквото и да избереш пожелавм ти леко и безпроблемно раждане  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 187
-незнам защо останах с впечатление че въпреки фиксинаните цени и направлението от здравна каса всеки плаща различна сума за престоят си там ?!
-допълнително запалща ли се на екипа ?
-как минава едно секцио там - упойки, конци , кога ти носят бебето , как го захранват , повиват ли го или е с памперс?
-ако бебето например е недоносено и се наложи да пристои повече от 6 дни там какво се заплаща ?
-и не на последно място мнението ви от конкретни лекари
много съм благодарна на всички от форума лично на мен много ми помагате и незнам какво щях да правя без вас




Инфо от преди година   Wink!

Цените са фиксирани, плащаш си за съответната манипулация и за дните престой, като първият ден в интензивно отделение е двойно по- скъп заради по- специфичното обслужване!

На екипа допълнително не се заплаща! Те си взимат хонорара от твоето раждане отделно! Може евентуално, щастливият татко да ги почерпи Wink !

Моето секцио мина чудесно. Избрах спинална упойка, анестезиоложката е прекрасна!
Веднага след премесването ми в интензивно и след 2та часа адаптация ми донесоха бебето! От следващият ден ,започнахме кърменето, като носеха и добавка ,но тя беше по желание! Бебчетата са с памперси и дрешки, не ги повеват с  памучни пелени ! През деня са при майките, вечер акушерката ги прибира! По всяко едно време може да извикаш акушерка и да вземе бебето ако искаш да се разтъпчеш или не ти е добре и искаш да почиваш!

Ако бебчето е недоносено и престоя е по- дълъг  се увеличава и сметката ,защото както по- горе споменах се плаща на ден !

Екипа на болницата е изключително внимателен и се работи много професионално, останах много доволна  Peace!

# 5
  • Мнения: 727
Ето прясна информация:
Родих там на 20.09 ........супер доволна съм и ако паите не са проблем за теб няма за какво да се чудиш  а си раждай там
Аз родих естествено с НИТО един шеф огромно бебче 4200кг 52 см, изключително доволна съм от докторите и целия персонал, дори само заради доброто им отношение си струва парите, а да не говорим за професионализма им
Бях със епидурална упойка .........голямо облекчение е  Hug, мога да се похваля че сега вече почти месец след раждането си се чуствам прекрасно
Екипа ми беше др Атанасова
Акушерката Кискинова и куп сестри , педиатъра беше Юдова, анестезиоложка Добрева(много съм доволна от нея)

Цени: нормално раждане по ЗК 600лв с епидурал, 500лв без упойка
секцио 800 лв(6 дни престой)ако те вълнуват някакви други въпроси обади се в Майчин дом там на рецепцията са достатъчно любезни да обесняват всичко.................УСПЕХ и СПОКОЙНО Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 592
А ти при кой лекар ходиш на консултации в МД?
Аз ходих там за последните изследвания преди 2 дни и има малко повишение на цените по здравна каса - за нормално 550 (+100 за епидурална) и 880 за секцио.

# 7
  • Мнения: 4 564
при д-р станева съм на консултации
леле кога пък успяха да вдигнат цените newsm12 сигурно е заради бума - много бременни нещо болниците са пълни smile3521

# 8
  • Мнения: 4 418
Здравейте!Много ценна информация и аз съм в Майчин дом.мисля да раждам при д-р Яков, а консултации при д-р Великова.

# 9
  • Мнения: 318
Здравейте момичета!!!
Радвам се, че всички се чуствате добре и сте доволни от обслужването в Майчин дом, само дето не мога да разбера каква е разликата с окръжна? Blush

Общи условия

Активация на акаунт