Помощ ...пъпки

  • 3 377
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Дъщеря ми е на 10 и какво да ви кажа,имаме си всичко Laughing.До тук ок,обаче се появиха и "гадните" пъпки по лицето.С какво ли не мазахме,дори лептен-няма никакъв ефект,само реклама -но вече се отчаяхме ,на моменти поизчезнат после пок се появят...Лошото е че започва да се отчайва .Моля ви помогнете!Дай ни съвет,споделете опит.Предварително ви благодаря!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Това пробвали ли сте?
На мен ми действа чудесно, за 1 ден и няма вече пъпка.
Май има и превантивни лосиони от серията, но тях не съм ги пробвала.

# 2
  • Мнения: 2 161
Аз ти предлагам да я заведеш при козметик.

# 3
  • Мнения: 1 312
Пробвала ли е разните му там тийн козметики за акне от рода на Clean and ClearЧ
Моят брат в тази възраст си купуваше подобни измиващи и почистващи средства и се забелязваше ефект.
Имаше още едно с ментолов аромат,медицинска козметика се води,но не му помня името Thinking
И естествено едно от най-важните неща е да не си чопли лицето.
Вита-мерфен след възпаление,за заличаване на белези.

# 4
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
Аз ти предлагам да я заведеш при козметик.

подкрепям това предложение или на дерматолог

# 5
  • Мнения: 24 467
Аз съм по- традиционнна, бих заложила на дерматолог.
Имах близка, на чиято дъщеря беше изписан АБ, след направени някакви изследвания от такъв специалист и установяване на причинител. Бих се консултирала със сигурност, вместо да губя време да пробвам разни мазила.

# 6
  • Мнения: 2 161
Шоколадовата терапия е ефикасна.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 373
Зинерит!!! Действа безотказно. Видяла съм ефекта му при 3 деца - 2 момичета и 1 момче.

http://www.framar.bg/product_review.php?id=08001148&page_spe … %EE%EB.+30+%EC%EB.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 129
Аз бих препоръчала първо маската с мая, тъй като на 10 години ми се вижда рано за агресивни препарати, пък и на моята сестра помогна. Оттук имам рецептата, но все пак: малко мая /за хляб, но не на прах/ и малко мляко се размиват на кашичка и се маже лицето, стои докато изсъхне. Така 1 седмица всеки ден и после веднъж седмично.

# 9
  • Мнения: 1 312
Сетих се,че скоро четох някъде за ефекта на хлебната сода.
Слага се тампон върху пъпката с хлебна сода,навлажнен.
Може да се прави няколко пъти дневно.
Ако някой е пробвал да сподели.

# 10
  • Мнения: 171
Има едни витамини - "Дермабион". Давам ги на сина ми - той е на 13. Има ефект, вярно, не са изчезнали напълно пъпките му, но е по-добре. Витамините не са скъпи и, ако не помогнат - поне няма да навредят  Wink

# 11
  • Мнения: 1 220
Дерматолог. Да се направят изследвания и да се предприемат адекватни мерки.

# 12
Щом нищо не помага, възможно ли е причината да е вътре в организма и? Имах един колега с бъбречни проблеми, имаше отвратителни пъпки по лицето като на пубер, въпреки че беше на 25.

Живея в град с много мръсен въздух, на самата мен често ми излизат пъпки, карам сина ми да си мие лицето с някаква козметика за лице, засега има ефект, но пъпките му тепърва започват.
И аз мисля да пробваш с маска с мая. Но не по-често от веднъж седмично.

# 13
  • Мнения: 589
Не си правете експерименти! Отнема много време и детето се отчайва и губи самочувствие. Да го види свестен дерматолог и да се направят изследвания. Проблема може да е хормонален или просто да го мъчи някоя бактерия или алергия или още сто неща. Не всяка пъпка непременно е акне.

# 14
  • Мнения: 53
Скапа Пади,

И ние се борихме със същич проблем с по-голямото ми дете и ето съветите ми.
1) Хвани я веднага и я заведи на косметик, за да и почисти лицето. Бъдете подготвени няколко дни да ходи зачервена - така че мове най-удачно да е някъде петък, за да може да и попремине през уийкенда.
2) Навлиза в пубертета и затова е така - нали все пак се наричат 'пъпчиви пубери', така че съвсем пък без пъпки няма да се мине. Ако обаче ситуацията е сериозни пъпки - веднага действай, ще се свие иначе и ще и се подиграват децата.
3) След козметика - и вземи серия за почистване за пуберска кожа - по принцип винаги са 3 неща - 1) течен сапун за лице (може да е като кремче, или друг вариант, но се мие с него лицето и сутрин и вечер); 2) кремче срещу акне - има и дневни и вечерни - това се слага на измитото лице и 3) моливче за покриване на пъпки.
4) Не зная какви са ви възможностите и затова не зная кои серии да ви препоръчам. Виши имат страхотна младежка серия, клиник също, иначе може лореал или клин клиар.

Идеята е първо да и махнат инфекцията от лицето чрез почистването, и след това да си го мие сериозно.

И при дерматолог може да идете, той може да ви даде нещо антибиотично срещу пъпките.

За 2 месеца ще сте забравили за проблема, ако реагирате веднага. Но никакви кремове няма да помогнат, преди да се почисти лицето.

Също я следи да не си пипа постоянно лицето с мръсни ръце, защото сигурно така прави или пък да си чеше пъпките. Следи я и дали хубаво си мие лицето. Веднага и смени кърпата - дай и една кърпа за лице само нейна - която да се пере редовно. и ще е готова хубавицата:) Дори да се дърпа малко сега и да не иска да ходи...ти я заведи, дори ако трябва на сила. Само гледай да не и излющи лицето козметика, защото все пак тя е само на 10, и кожата и е чувствителна.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт