Какво е Helicobacter pylori?!

  • 24 937
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 440
Може ли някой да ме "светне" какво означава в изследването, че Helicobacter Pylori IgG е 3.9 U/ml при референтни стойности 20-24? Личната пуснала тест на кръвта на сестра ми и това е резултатът, но докато отиде да разбере ще полудее...Ако някой знае какво значи това, моля да ми разясни. Благодаря Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 708
Конкретно за стойностите не мога да ти кажа, но иначе е бактерия в стомаха. Имам 1 колега, който имаше такова нещо. Постоянно го болеше корема и накрая се оказа това. Пи някакви антибиотици и се оправи.

# 2
  • Мнения: 270
Изключително гадна и упорита бактерия в стомаха. Съпругът ми много често го болеше корем, докато в един момент изпражненията му станаха черни. При гастроентероскопията откриха няколко язви, които бяха прокървили и които са причинени от тази бактерия. Лекарят каза, че гастроентероскопията е най-точното изследване, защото се взима материял директно от засегнатото място. Задължително се прави и кръвно изследване. Предписаха му лекарство и се оправи. Спазва се и диета. Но се налага периодично да се правят изследвания, за да се следи наличието или отсъствието на бактерията. Скоро отново беше на профилактичен преглед, който включи: изследване на кръвта, гастроентероскопия, изследване на фекални проби след едноседмична бяла диета.
С това мога да помогна като информация. Стойностите не бих могла да коментирам. Надявам се всичко да е наред.

# 3
  • Мнения: 188
Не искам да те плаша, но по принцип тази бактерия е онкогенна. Ако не се лекува причинява рак на стомаха. Но знам че се лекува успешно с антибиотици.

# 4
  • Мнения: 1 440
Много благодаря за отговорите...аз се опитах да прочета туй-онуй в нет-а и разбрах че може да се касае за гастрит, язва и по-  нататъшни лоши последствия, но също така като че ли останах с впечатление, че този патоген нормално се среща по стените на стомаха newsm78 Затова въпросът ми е дали тези ниски стойности имат отношение или самото откриване на каквито и да е антитела означава че нещо не е наред...Дано да се изразих правилно Blush Днес ще пробвам да се свържа със специалист.

# 5
здравеите, днес взех изследванията на брат ми които е на 19г и има хеликобактер пилори + 60 UL/ml при реф. стоиности 20, понейе 4асат при специалист е 4ак в понеделник ще се побаркам от притеснение. мойе ли някои да ми раз4ете тези показатели. Предварително много благодаря

# 6
  • Мнения: 1 984
здравеите, днес взех изследванията на брат ми които е на 19г и има хеликобактер пилори + 60 UL/ml при реф. стоиности 20, понейе 4асат при специалист е 4ак в понеделник ще се побаркам от притеснение. мойе ли някои да ми раз4ете тези показатели. Предварително много благодаря
няма да умре до понеделник. имате време спокоино. ще се излекува.

# 7
Az kakvo da kaja ,kato izsledvaniata mi pokazavat 200 pri dopustimi stoinosti 20? Sick
Otkrih tezi bakterii kato otidoh na alergolog,i tia mi naznachi tozi kraven test.Sega se lekuvam ...che da vidim.Ne mislia che imam iazva,no utre shte si pravia snimka na stomacha i shte hodia pri gastro entererolog .Stiskaite palzi da ne umra do utre #Crazy

# 8
  • Мнения: 371
и аз да се включа по темата. Преди 1 година ми поставиха същата диагноза. Ето  при мен какви бяха признаците: гадене, болки в областта на стомаха, въщане на храна. Притесних се най-вече от това , че при всяко навеждане храната ми от стомаха се въщаше до гърлото и после пак  в стомаха. Отидох на консултация при гастроентеролог. Известно време пих лекарства, който да ми помогнат да се справя с връщането на храната. След, което ми направиха едно изследване , което показа, че съм заразена с тази бактерия.  Пъха се един мъркуч в стомаха на който има камера. Та с това се оглежда стомаха дали няма последици от бактерията като : гастрит, язва или рак.  Малко е неприятно изследването , лично аз съм го правила 2 пъти. Когато ми  поставиха  диагнозата и аз се заех да разнищя случая чрез информация. То какви ли не литератури не изчетох по въпроса за тази бактерия.Само ми настръхна косата от толкова информация, все негативна. Накрая нещата се повлошиха малко и се наложи да влезна в болница(аз си имам и други здравословни проблеми и затова). Бях на системи 12 или 13 дни.Но пък попаднах на доктор , който ми даде яснота по въпроса. Бактерията не е чак толкова страшна, от нея не се умира ако не е предизвикала разбира се по сериозен проблем. Лекува се с лекарства и се спазва диета. Хапват се храни, който не дразнят стомаха, примерно без подправки, да няма запръжки. Всеки организъм  е различен и вие сами може да разберете кое ви предизвиква киселини в стомаха, примерно яденето на домати и да избягвате тези храни. Не се препоръчват за ядене шоколад, бобени изделия или трудносмилаеми храни. Но пак ви пиша: Всичко е Строгоиндивидуално. Накрая когато дойде време да ме изпишат споделих опасенията си с моя лекуващ лекар и му казах къде какво съм чела. Той само се засмя и ми каза:'' Всеки един от нас може да се зарази с тази бактерия. Отиваш на ресторант да си хапнеш и от там заедно с храната поглъщаш и бактерията. Зависи от имунната ти система, дали тази бактерия ще те разболее или няма и да рабереш, че я имаш. ''И какво е решението"' попитах аз, "Да не се притесняваш толкова, не е нищо страшно. От мисли и песимизъм сама ще си предизвикаш рак или някоя друга болест" Спазвай си диета, когато имаш проблем по сериозен идвай при мен за да го решаваме. Сега след 1 година близо имам само спомен за неприятното изживяване. Избягвам да се храня с  храни, който ми дразнят стомаха и стигнах до извода, че позитивното мислене помага много повече от колкото негативизма. Успех с лечението на всички.

# 9
  • Мнения: 110
Аз имам тази гадна бактерия от 5 години, в началото почти ми беше натровила кръвта получавах  сърдечна аритмия дори изпадах до моменти на припадаци, след това ми направиха гастроскопия, изследването е ужасно но ми спаси живота.Предписаха ми антибиотик който се казва Helicochin  още 2 други лекарства и това беше.Антибиотика ме излекува от тогава правих още няколко курса на лечение но гадните симтоми отшумяха, сега съм само на Ранитидин.

# 10
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 294
кръвният тест не показва има ли инфекция или не. показва дали организма реагира. за да се докаже хеликобактер трябва или гастроскопия с биопсия (най-точно) или доказване в изпражненията при някои условности.

Общи условия

Активация на акаунт