Повторна конизация?

  • 5 777
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте, обръщам се към момичетата претърпяли конизация на маточната шийка.
Дали има някоя с втора конизация, защото мисля че при мен пак ще се наложи, но не съм сигурна.
Направиха ми първата през 2004. Цитонамазката беше 3А и имах HPV инфекция, тип 11. След операцията всичко беше наред. 2 години по-късно забременях без никакъв проблем, изкарах много лека и безпроблемна бременност, родих по естествен път. Слава Богу имам си живо и здраво момченце вече на 9месеца.
Уви, отивайки на контролен преглед, 7 месеца след раждането се установи, че отново имам раничка и резултатът от цитото беше между 3А и 3Б. Направихме биопсия, но все още не знам какво е показала, освен че имам папилом, отново  Sad. Утре ще ходя да обсъдим резултата с доки, но предчувствам, че ще се наложи нова конизация.
Дали има между вас, момичетата с повторна конизация и какво е последвало с нея. Най-вече ме вълнува въпроса със забременяването. Ужасно искам поне още едно бебче.  Praynig

# 1
  • Мнения: 115
Здравей Деска,

И моята конизация беше по това време. В момента съм с IIIа, биопсията отпреди 3 месеца е "лека дискариоза I степен", HPV 16. Тогава обсъждахме евентуалната втора конизация и лекарката ми каза, че няма ограничения в броя им Wink
Какво да ти кажа за забременяването - всичко е въпрос на физика и физиология; какъв конус ще изрежат, колко голямо ще е бебето, какво ще е раждането.
Изстрадания ми опит показва само едно - не го мисли! Нищо не можеш да направиш, освен допълнителен страх и стрес, което пък изобщо не помага. Ако се наложи повторна конизация - наложи. Имаш едно дете, да ти е живо и здраво, радвай му се и живей, за да си го гледаш как расте. Ако забременееш после - супер. Ако не - нищо не можеш да направиш по въпроса.
Аз не можах да забременея и останахме с едно дете. Две години се тръшках и освен ужасната депресия в която се вкарах, нищо не постигнах. Че и на роденото си дете спрях да обръщам внимание на всичкото отгоре. Не минавай по стъпките ми!

# 2
  • Мнения: 188
Мила Ianfear,
благодаря за съвета.
Не го мисля много за сега. Навила съм се, че ще има конизация и не се тормозя за момента.
Просто се моля да не е най-лошото и да не се наложи хистерактомия.
От все сърце ти пожелавам още едно бебче, на теб и на всички нас минали по този път   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 521
Здравей Деска,

И моята конизация беше по това време. В момента съм с IIIа, биопсията отпреди 3 месеца е "лека дискариоза I степен", HPV 16. Тогава обсъждахме евентуалната втора конизация и лекарката ми каза, че няма ограничения в броя им Wink


Е как така?!?! Тази шийка има определена дължина - няколко см, няма ли да свърши в един момент след няколко конизации?

Общи условия

Активация на акаунт