Как се захранва с глутен?

  • 958
  • 10
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ако реша да дам глутен след 6мес,как точно трябва да стане,с каква храна?За колко време трябва да захраня?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
Здравей!
Можеш да започнеш с бисквитки, които да слагаш във вечерното мляко - има такива Плазмон, а също и Закуска стават.
Друг вариант - попара. Отначало започваш с попара с 1 сухар, като дохранваш с мляко. Постепенно увеличаваш количеството попара. Аз лично и сега правя попарата с 2 сухара, като продължавам да давам мляко /но вече - кисело/ за десерт.
Може и следобедната каша да ти е първата храна с глутен - ако е различна от оризова или царевична. А във вечерното мляко може вместо бисквити, да слагаш и 1 - 2 ч.л. глутенова каша.
Вариантите са много Grinning! Ти избираш и действаш.
Успех!

# 2
  • Мнения: 6 315
С глутенова каша (поне за 6-месечно бебе това ми се вижда най-подходящо). Можеш да дадеш 1-2 лъжички такава каша и да си дохраниш с това, което си даваш по принцип. Ако до следващия ден няма реакция - увеличаваш лъжичките и так докато стигнете до десетина. Тогава вече можеш да си дадеш пълната доза каша Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 8 505
Глутен има в някои каши-обикновено в тези за след 6-8 месеца(при различните марки).Или ако си ползвала даден вид каша и на кутията е написано,че не съдържа глутен,ако за по-големите месеци този надпис не присъства,значи има (уф,доста се омотах в обяснението!).
В пюретата,които съдържат пшенично нишесте,също има( на Ганчев например).
За захранването-както със всяка друга храна-първия ден-лъжичка,втория-две...Ако за 4-5 дни няма проблеми,може и по-смело Wink

# 4
  • Мнения: 372
С кашите най-лесно става, въпреки че аз не съм захранвала с глутен. Просто в един хубав ден го дадох и след като видях, че няма проблем продължих да давам под различни форми - бисквитки, каши и др.

# 5
  • Мнения: 5 250
И аз не съм захранвала с глутен.Аз слагах по една бишкота на Плазмон в млякото(след 4-5 месец не помня кога точно беше) и след това разбрах,че те били с глутен  Simple SmileНо нямаше проблем и така след 6 месец започнах да давам,каши,бисквити и др. неща които съдържаха глутен  Wink

# 6
  • Мнения: 3 537
Изобщо не съм захранвала с глутен,и педито нищо не каза за това.Започнах с бисквити Закуска по една в млякото или кашата.Директно му дадох цяло пюре за папне.

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Като навърши 6 м.  започнах да захранвам с бисквити закуска по 2 лъжици вечер в млякото. 2 седмици след това започнах глутенови каши а няколко дни по-късно му дадох коричка хляб. Това му стана и любимото занимание. Сега като му дам коричка (само че да е по-твърда) и мога да го оставя за известно време сам, което преди беше невъзможно. Само трябва да се мете след него:)

# 8
  • Мнения: 4 358
Аз захраних с глутен като дадох на Оги да гризе коричка хляб "Добруджа". Нямаше реакция (Оги е с алергия) и после започнах да давам каша с глутен. Започнах от 4-5 лъжички и постепенно увеличавах.

# 9
  • Мнения: 5 299
Извинявам се на авторката че малко отклонявам темата,но може ли някой да обясни какво представлява този глутен-като чета темите за захранването всичко ми се струва много объркващо и незнам как ще се оправям newsm78

# 10
  • Мнения: 2 051
Извинявам се на авторката че малко отклонявам темата,но може ли някой да обясни какво представлява този глутен-като чета темите за захранването всичко ми се струва много объркващо и незнам как ще се оправям newsm78
Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5592.0

Общи условия

Активация на акаунт