Кърмене и подправки

  • 2 419
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Майчета, чували ли сте нещо за влиянието на подправките върху майчината кърма и бебето? Аз попаднах на информация, че трябва да се избягват тези с лютив вкус - черен пипер, лют червен пипер. Дали мога да използвам по-непопулярни подправки като кориандър, босилек, джинджифил, риган и т.н.?

# 1
  • Мнения: 11 607
С подправките не съм запозната точно,но знам правилото - всяка храна,която би дразнила майката,не бива да се консумира от нея ако кърми.
Напр. аз доколкото знам - не твърдя,че е вреди,но съм чувала такива неща не само за подправките,но и за някой храни - напр. зеле,боза - от нея са ми казвали,че имало колики. В родилното пък не препоръчваха да се яде портокали,за да нямат разстройство бебетата.
Лично аз спазвах да не ям нищо дразнещо и нищо,което да промени евентуално мириса на кърмата - напр. и лук. Предполагам,че всичко това е в случайте,когато се ядат големи количества. Сега в една манджа лук няма как да не сложиш напр.,но да е в ограничени количества!

# 2
  • Мнения: 2 051
Кориандърът често се включва в смесите от семена за увеличаване на кърмата (явно не вреди). Също и семената на ким, копърът и ако държиш манджата ти да замирише на мастика - и анасон Sick.
Джинджифилът беше леко лют, нали, ако е така не злоупотребявай Rage
Босилекът и без това е с много силен аромат, едва ли ще злоупотребиш особено.
Риганът действа успокояващо при нервна възбуда, ако някой ти е вдигнал кръвното, бухай го в ориза Laughing
Избягвай градинския чай (салвията) и магданоза в големи количества (потискат лактацията).

# 3
  • Мнения: 4 629
Аз много обичам люто и си хапвам. До сега само един път беби е имал проблем - плачеше много - след едно лютиво чили. От тогава го изключих от менюто си и не сме имали други проблеми. Готвя с много подправки, защото така ни е по-вкусно  Wink

# 4
  • Мнения: 1 215
И аз много обичам люто и си похапвам често, досега не съм забелязала да има проблеми. Не мисля че лютото наистина вреди, защото съм чувала че в някои страни (дали пък не беше Мексико) жените си мажели аереолите с люто, за да свиквали бебетата от малки... ooooh! ooooh!
Виж з амлякото знам, че не трябва да се прекалява

# 5
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Виж з амлякото знам, че не трябва да се прекалява

Аз като незнаех в началото и дънех по 2 литра на ден прясно мляко, щото зверски ми се пиеше, бях си побъркала детенцето от колики  Sad Sad Sad Ама човек се учи от грешките си  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт