Строителни работи и как да се разберем със строителя

  • 479
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте мами!

Аз съм в следната ситуация и не мога да намеря решение. Купихме си апартамент със акт 14, строителя довърши терасата, НО ... първо терасата е на кръпки, нивелацията е към вратата на терасата т.е. към жилището а не към улеите...а  самите улеи са само 2 за огрооомна тераса - т.е. трудно ще обслужват потока от вода. Почти сме сигурни - ако съдим - по качеството на работата до тук - че при първия проливен дъжд ще плуваме вътре... Само че как до го докажем... Терасата се преправя вече втори път. Можете ли да ми дадете някакъв съвет, към кого мога да се обърна зада го принудя да я поправи. Знам че мога да не се подпиша на акт 15, но доказуеми ли са моите претенции за качество. Не става въпрос за глезоитии, а за нещо което е замазано за да изглежда добре(то дори добре не изглежда....), но всъщност после ще ми струва доста пари...

Побързайте ако имате някакви съвети  и идеи

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Е, как да не са доказуеми претенциите ви? Взимате едно шише с вода, заставате по средата на терасата, изливате водата. Ако тя потече към улеите, значи вие грешите, ако тръгне към стаята да се хваща и да я поправя.
Разбирам, че търсите начини да го накарате да си свърши добре работата, но освен директно да му докажете, че "си е оставил ръцете", друг начин не виждам.
Успех в борбата!

# 2
Извикай и съседите от долу, да видят за какво става въпрос, защото при проливен дъжд ще прогизнат и те. Така и други ще застанат на твоя страна.

# 3
  • Мнения: 278
В договора ви какво пише? Как ще бъде завършен апартамента? Защото довършването на терасите, общите части на сградата и пространството около строежа са за сметка на строителя, освен това може и в ДНСК да се пусне жалба, но тогава трудно ще му мине комисията и няма да можете да вземете разрешение за ползване. Тормози го докато не ти ремонтира терасата както трябва, имяй предвид, че щом вашия апартамент е с дефекти, сигурно и други собственици ще пропищят. Успех

Общи условия

Активация на акаунт