Баби гледат внучета срещу заплащане

  • 13 513
  • 132
  •   1
Отговори
Здравеите мили мами,интересува ме дали някой има представа за какво става въпрос.Онзи ден го мернах по новините но беше почти на края.По каква програма е?Има ли някакви изисквания?Ако някой има инфо ще сум му много благодарна

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 09:54 от Double with Cream

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 675
Мисля, че става въпрос за Националната програма в подкрепа на майчинството. Ако искаш да се върнеш на работа, наемаш си детегледачка и ако бабата е безработна, тя поема грижите за детето и държавата й плаща за това. Друг е въпросът, дали е много изгодно.
http://www.asp.government.bg/Programata-070208-utvardena.htm

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Здравей, мисля, че става дума за това, ако майката иска може да ппреотстъпи майчинството на някоя от бабите, като смата баба ще получава парите от майчинството. Задължително е обче бабата вече да е пенсионирана.

# 3
  • Мнения: 173
Точно за тази програма става въпрос.

# 4
  • Мнения: 1 539
Това е някаква нова програма на правителството - случайно попаднах на интервю с Масларова. Но това все още е проект и не е минал през парламента. Иначе трябва бабата на бебето да е пенсионер и ще получава около 150лв (НС ще реши точно колко) върху пенсията си, ако гледа бебчето, а майката ходи на работа. Като знаем колко бързо се случват нещата в България  Crazy се надявам да го приемат до Нова година!
И моята свеки одобрява идеята  Peace

# 5
  • Мнения: 3 092
Какво са 150 лв е друг въпрос вече ..... Thinking

# 6
  • Мнения: 4 290
Какво са 150 лв е друг въпрос вече ..... Thinking
Е да, ама някои баби и без да им се плаща си гледат внучетата...  За тях и това би била някаква помощ, макар и символична. Simple Smile

# 7
  • на майната си
  • Мнения: 424
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=138766

не съм хванала репортажа, това намерих. Може в страницата на  Министерството на труда и социалната политика да има нещо.

# 8
  • Мнения: 5 940
Доколкото си спомням програмата отдавна мина през парламентарно гласуване. Можеш да се откажеш от част от двугодишния платен отпуск по майчинство и да го предоставиш на гледачка, която може да е и роднина на детето. Разравете се на страницата на МТСП.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 513
Става въпрос за баби - пенсионерки. Ще получават допълнително по 150 лв. от министерството на труда и социалната политика, ако станат гледачки на внучетата си. Мисля, че не е прехвърляне на майчинството. Там изискването, ако не се лъжа е бабата или бащата да работят.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Доколкото си спомням програмата отдавна мина през парламентарно гласуване. Можеш да се откажеш от част от двугодишния платен отпуск по майчинство и да го предоставиш на гледачка, която може да е и роднина на детето. Разравете се на страницата на МТСП.

Това, за което говориш е за безработни, регистрирани в бюрото по труда и е отдавна прието.

В момента става въпрос за друго- пенсионери да имат право също да гледат деца и получават сума към пенсията, ако гледат бебето а майката работи. Още не е минало в парламента (гледах Масларва в събота и тя каза така). Тяхното предложение е за сума 150лв към пенсията, не се знае парламента дали ще я приеме.

# 11
  • Мнения: 5 940
Може, явно съм се объркала.

# 12
  • София
  • Мнения: 928
Какво са 150 лв е друг въпрос вече ..... Thinking
Е да, ама някои баби и без да им се плаща си гледат внучетата...  За тях и това би била някаква помощ, макар и символична. Simple Smile
Моята майка пък каза, че и за 1500 няма да го гледа ooooh!

# 13
  • Мнения: 6 438
А за прабаби може ли?  newsm78
И задължително ли ще е да е в двегодишният отпуск? Rolling Eyes

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
А за прабаби може ли?  newsm78
И задължително ли ще е да е в двегодишният отпуск? Rolling Eyes


Знам ли Rolling Eyes Казаха да са пенсионери, ако е пенсионерка що да не може newsm78
Иначе става въпрос за 3-годишния отпуск. Т.е парите ще могат да се ползват и пред 3-те години(нали по принцип майките имат право на 3 години, последната неплатена) но условието бабата да ги получава е майката да се върне на работа.

Общи условия

Активация на акаунт