Отговори
  • София
  • Мнения: 77
Здравейте!

Казаха ми, че имало спрей за нос с хормона окситоцин, който много помагал за потичане на кърмата. За съжаление момичето, което го беше ползвало живее в чужбина и тук не беше го намерила. Посъветва ме да си взема ампула и да си капвам по 1 капка в носа. Имате ли някаква информация по въпроса?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Знам че Сладка хапка имаше опит с това, изчакай я да се включи!
...и нещо беше споменала за либидото Thinking Mr. Green Laughing

# 2
  • Мнения: 2 274
А увеличава ли кърмата?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не,не увеличава кърмата!
Окситоцинът и при кърменето има същата функция както и при раждането - предизвиква контракции.При раждането - на матката,а при кърмене - на алвеолите,за да отделят млякото.Така че би имал чудесен ефект при начален стадий на мастит или запушен канал,а също и в случаите,когато по някаква причина млякото не иска да потече и се задържа в гърдите.Но няма да увеличи кърмата - за количеството кърма е отговорен пролактинът,а не окситоцинът.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз взимах капки окситоцин в болницата (5 - 6 капки под езика 15 мин преди кърмене), но целта му е да отпуши каналите и да слезне кърмата, нищо повече за съжаление ...

# 5
  • Мнения: 6 243
нещо тука се закачат с моите проучвания newsm78
В БГ стандартно окситоцинът се прилага инжекционно, за да подпомогне рефлексът на потичане на млякото. Инжекцията е мускулна, слага се 1 ампула около 30 мин. преди кърмене. Да ви кажа, ефект може и да е имало, но не съм убедена, че е от окситоцина, а от сугестията - като си наумиш, че това помага...

А иначе - някой смятат, че спрей в носа повишава либидото, но там опит нямам. Ще взема да пробвам, че дави затворя устите, маймуни такива Wink

Кити, най-лесния начин да се снабдиш със спрей е като изсипеш една ампула окситоцин в празна опаковка от Олинт, например (или някой друг флакон със спрей-накрайник).

# 6
  • Мнения: 385
АЗ НЕ СЪМ СЕ УМОРИЛА ДА ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ЖЕНИТЕ, ЧЕ ХОРМОНАЛИТЕ ПРЕПАРАТИ СА МНОГО ВРЕДНИ.  НЕ БИХ СЕ СЪГЛАСИЛА ДА ИЗПОЛЗВАМ ОСЕН АКО НЕ Е НЕщО СПЕШНО И ЖИВОТОСПАСЯВАщО И ГО НЯМА НАОКОЛО ХОМЕОПАТЪТ МИ. Не ставай доброволна жертва.

Иначе както и други са споделили особена полза за потичане на млякото няма. А защо тие окситоцин като количеството на кърмата се влияее от честото кърмене и кърменето нощем?!

# 7
Кити,
окситоцинът е хормон, който ми е познат от физиологията на кравите. Той се произвежда в главния им мозък, а при недостатъчност се инжектира предварително и благодарение на него млякото потича към вимето  и кравата може да бъде издоена...
Не бях чувала, че се използва и при хората  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт