Въпрос?

  • 1 059
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте!Ходих до социалните за еднократната помощ при раждане и за детските.Казаха ми че ми трябва декларация за 12 месеца назад за доходите на мен и на мъжа ми.Въпроса ми е е следния:след като съм в майчинство(декември месец ми е първия болничен за 45 дни)какъв доход да пиша-0лв ли???

# 1
  • Мнения: 5 026
Пишеш майчинството като доход  Peace

# 2
  • Мнения: 1 900
Много е просто, ако нямаш доходи пишеш 0 лв., ако имаш пишеш колко/независимо дали са от заплата или от майчинство./ Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 296
Ако не са ти превеждали редовно болничните от НОИ,нека от социалните ти изкарат разпечатка,
или просто ти напишат на лист преводите по месеци.Защото в декларацията трябва да попълниш
доходите по месеци.А ако имаш други въпроси,питай ТУК,
има компетентни хора,който ще ти отговорят най-точно. Peace

# 4
  • Мнения: 518
Ами аз, като съм се осигурявала само 6 месеца, как да им дам декларация за 12? Shocked

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ако си работила преди да излезеш в болничен заради раждането отиваш при работодателя и искаш бележка за доходите си през последните 12 месеца. Гледаш от нея и пишеш в декларацията, която си взела от социалните. Същото важи и за съпруга ти. Ако не си работила преди това, значи си нямала доход, следователно 0 лв.

# 6
  • Мнения: 1 900
Ако не си работила и следователно нямаш доходи тогава пишеш просто 0 лв. и това е.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Искам да попитам в какъв срок от време може да се вземе еднократната помощ. Thinking
И за да го направи някой друг (не родителите - баба, дядо...), пълномощно ли трябва да се направи. newsm78
Извинявам се на авторката, че използвам темата й Hug

# 8
  • Мнения: 26
Благодаря ви за отговорите,но не ми е ясно от къде да взема бележка за месеците в който съм била болничен-от декември до май месец    -от Ной ли или от работодателя.Работодателя ми е дал документ в който пише дохода ми докато съм работила,а месеците в който са почнали да ми изплащат болничните не е писал нищо.Колкото до срока за взимане на еднократната помощ ако не се лъжа е 3 години.

# 9
  • Мнения: 4 753
Ако парите са ти изплащани от НОИ, работодателят може дори да не знае колко ти е изплащано... Отиди в НОИ и питай, те ще ти кажат най-точно....  Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз си взех разпечатка от банката,  и оттам попълних сумите по месеци в деларацията, за тези в които съм била в болничен. Бележка не им предоставях те си ги проверяват по някакъв начин.

# 11
  • Мнения: 1 428
На мен тази разпечатка за болничните ми я изкараха в социални.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 78
И на мен разпечатката за болничните ми я изкараха там където подавах молбата. Жените бяха много мили и любезни (аз бях супер изненадана от това, знаете какво е обикновено отношението на тези служителки) , обясниха ми подробно кое и как да попълня. Мисля, че там където ще подаваш молбата най-добре си знаят какви са изискванията и е добре да питаш тях, за да не те върнат после.  Peace

# 13
  • Мнения: 3 703
Питай в социалните за всичко, защото в различните общини изискват различни документи, независимо от закона! Говоря от личен опит Peace. Остави празно място за дохода през въпросните месеци и се надявай, че няма да те върнат за още някой документ Rolling Eyes.
Успех. Laughing

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много е просто, ако нямаш доходи пишеш 0 лв., ако имаш пишеш колко/независимо дали са от заплата или от майчинство./ Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт