Кога спряхте млякото вечер?

  • 773
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,

Синът ми е на година и един месец. Захранен е на 6 месеца. Кърмен е до 9м. В момента пие АМ сутрин и вечер (вечер доста късно - към 10.30-11ч.) Напоследък обаче спи доста неспокойно - може и от зъбите да е, но една приятелка ми каза, че било от вечерното мляко, да съм го спирала вече. Питах педката на последната консултация, но тя само изсумтя нещо и не даде конкретен отговор. Та, реших да се посъветвам с вас.

Предварително ви благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 690
ако детето все още си иска вечерното мляко, не виждам как можеш да го спреш  newsm78 не еголям за него - нека си го пие  Peace
най-вероятно го тормозят зъбчетата  Peace преди млякото яде ли нещо друго? евентуално можеш да изтеглиш по-рано млякото, както и спането  Peace

# 2
Да, може би трябваше и това да обясня - през деня яде детска кухня. Вечеря към 6.30-7ч.
До преди месец вечер изпиваше по 210мл АМ. Но сега пие не повече от 150мл. Затова се чудех, дали самият той не ми дава знак да го спра Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 121
Според това, което съм чела на вашата възраст му е рано да отказва млякото. 150 мл все пак не е малко, особено като се има предвид, че хапва твърда храна през деня. На твое място бих продължила да му давам Grinning

# 4
  • Мнения: 6 441
На вашата възраст сме и още хапваме мляко вечер  Peace
Това,че изпива различно количество АМ не е знак да го спираш-ние също не ядем едно и също количество винаги,нали?  Wink
Иначе за децата над годинка дневната доза мляко трябва да е около 500 мл(включва всички млчени продукти).Ако махнеш това млечно хранене трудно ще ги наваксате само от другите  Peace

# 5
  • Мнения: 2 478
Не мисля,че неспокойния нощен сън е следствие от вечерното мляко.
И моят син спи неспокойно вече няколко месеца,но едва ли причината е че пие АМ преди лягане.Той и през нощта пие кисело мляко.
По-скоро,когато млякото го няма,става по-неспокоен и плаче.
На тази възраст децата преживяват вече дневните емоции,плашат се насън,плачат,а и зъбките ги тормозят.
Аз не вих спряла скоро вечерното мляко,по-скоро ми се иска да намаля нощното.Но с тези събуждания незнам как ще стане.

# 6
Благодаря за съветите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт