Как сте бременни чужбински мами от лято 2007?

  • 5 422
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 638
В този малко мрачен и дъждовен ден ме налегнаха носталгични спомени от бременния ми период и си спомних какви хубави раздумки си правехме миналата година по това време във форума с другите бременни чужбински мами Simple Smile Често се питам как са някои от вас, колко ли са порастнали дечицата ви, какво ви вълнува в момента? Някак си след раждането се разпиляхме по темичките по държави, а ще се радвам пак да си "поклюкарстваме"  Flutter
Да ви разкажа за нас - вече сме големи момичета, имаме си общо 7 зъба (5 Мариза и 2 Джордана), които поникнаха без особени проблеми  Simple Smile Захранваме се успешно без пюрета, но я караме все още предимно на кърма (не очаквах, че ще се окажа такъв лактозавър  Wink) Малко по-неуспешно се опитваме да се учим на гърне  Blush Девойките са все по-подвижни и Мариза вече се изправя и се придвижва, като се крепи само с една ръка, а това ме навява на мисълта, че съвсем скоро ще имам все по-малко време за форумите Mr. Green Ходихме си и до БГ на "почивка" и преодоляхме успешно пътуването в самолет с близнаци  Wink
Ваш ред е!  Hug

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ние си имаме два зъба. С кърмата приключих окончателно преди два месеца. Храним се добре, въпреки че за да свикнем с лъжицата ни отне почти два месеца. Предпочитаме зеленчуци и месо пред плодове. Не лазим, не ходим, но за това пък имаме бърз начин за придвижване- скачаме на дупе и изминаваме завидни разстояния, около 1,5м hahaha. Бърборим непрестанно, в следствие на което вечер съм Crazy. Вече малко повече от месец Стела се обслужва с биберон и вода сама, което за мен е супер, защото нощем много рядко ме вдига, само ако е изхвърлила бибите извън леглото.Шишето с вода го вдига трудно, но и тук има нововъведение, или ляга за да пие или леко го надига за да влезе вода в широката част на биберона и натиска с пръстчета и водата излиза под налягане директно в гърлото Joy. Мислех да ходим до София този месец, но го отложихме за септември, по чисто егоистични причини Wink. Скоро мислим да открием сезона на плажа и морето.
Това в най-общи линии за нас Wink.

# 2
  • Мнения: 1 199
Колко мило ми стана като видях темичката Heart Eyes
Малкият Габриел вече е на 8 месеца, развива страхотна скорост с пълзене и направо ни разказва играта. Вече не смея да отварям вратите, защото не знам дали не е зад тях. И ме е страх някой член от семейството да не го смете, отваряйки вратата. Храним се предимно с кърма, давам по 2-3 пъти на ден и други храни, но в малки количества. Захранването го почнахме на 7 месеца, аз му дадох един месец повече само на кърма от това което се препоръчва. Отначало не искаше тази храна, после започна колебливо по 1-2 малки лъжички, като постепенно ги увеличаваше. Аз сега обаче го ограничавам, защото не искам да заменям млечно хранене. Скоро се завърнахме от България, където прекарахме 3 сеедмици и половина. Трудно го гледах там, от една страна заради необезопасения апартамент и стълбите до асансьора, от друга страна заради тротоарите-паркинги и ужасния трафик по улиците. Но го видяха роднини и приятели, това е важното. Иначе е здравичък, досега не се е разболявал. Цяла зима спа на балкона. Зимата не беше особено студена, но все пак е канадска Mr. Green Това е засега от нас, чакам още новини от вас Heart Eyes Наистина ми липсвате, момичета Hug

# 3
  • Мнения: 2 804
Моргана , много се зарадвах на темата !
Привет не съм писала скоро , но се надявам вече да съм редовна във форума .
Аз родих на 1 февруари и малката расте добре .
Кърмата ми спря в следствие нерви и анестезия , защото се наложи да се оперирам и да ми махнат жлъчката 27 дни след като родих .
Малката я кръстихме Ясмин .
Комплименти за кърменето !
Аз от нерви , че ми спря за 3 дни качих още 5 кила и сега съм се стегнала да отслабвам .
Лек ден от мен .
И целувки на всички бебета 

# 4
  • Мнения: 3 638
Здравейте момичета, как се радвам да ви чуя!  Hug
Хе-хе, колко са порастнали бебоците ни, друго си беше като си риткаха в коремчето  Wink Да ви призная честно, толкова хубави спомени имам от бременността, че понякога чак отново ми се иска  Blush
Теорг, голяма хитруша вашата Стела с биберона  Grinning А за бърборенето те разбирам, моите наскоро имаха един етап нва крещене и надвикване, направо бях полудяла  #CrazyАх, как благородно ви завиждам, че сте в Гърция. Ние в продължение на няколко години имахме ветроходна яхта там, преди да дойдем в Холандия и цялото лято на 2000-та обикаляхме из Саронико и Пелопонезкия полуостров... Голяма мечтя ни е да живеем в Гърция, но като никой от двамата не е грък  Sad

heureuse, браво за кърменето, аз досега съм заменила едно хранене на обяд, но да си призная честно взеха направо да ми изсукват силиците и като ги накърмя понякога ми се върти свят, а кръвното ми е постоянно 95/65. Все пак са вече големички почти по 8 кг. и като станат на 10 месеца съм решила да премахна и още едно кърмене... И ние зимата спяхме в количката на двора, въпреки протестите на таткото, който е много зиморничав и все мислеше, че ще му простудя щерките  Confused

Даниела , ти си нашият герой! Много хубаво име сте избрали и за третата дъщеричка! Да са ви живи и здрави, а на теб бързо възстановяване от операцията  Hug Имаш ли кой да ти помага? А с отслабването не бързай, мога да ти услужа с моите дивачки да видиш как и грам в повече няма да ти остане  Crazy

# 5
  • NL
  • Мнения: 520
И аз се радвам да ви видя момичета.Ариена вече е на 7 месеца и засега пу пу върви добре всичко.Не може още да седи стабилно,опитва се да лази.Бърбори си нещо нон стоп и пие от шишето самичка но под мое стриктно наблюдение,че като се захласне нанякъде и го изпуска по земята.От втория месец е на АМ,зъбчета още няма.Захраних я на 5 и половина месеца.Засега и готвя всеки ден но този месец ще въведа и месо и мисля да опра до готовите пюрета.Хапва си иначе добре даже и допълнително си иска а най-големият дерт е като и свърши шишето с млякото,ей тогава става много кисела.С тоя апетит със сигурност на мен се е метнала Laughing
Фата моргана често съм се чудела как сте вие тъй като не се отбиваш до холандската тема.
heureuse знам,че където има тема за здравословния начин на живот,взимаш участие и винаги ми е интересно да те чета.
makaui daniela прекрасно име сте избрали за малката.
Тeopr племенника така скачаше по дупе и ми беше много забавен.Завиждам благородно за близостта ви до морето.

# 6
  • Мнения: 2 804
Името го избраха сестра ми и най-голямата ми зълва .
В момента Фатима реве , че си е пъхнала ръката в устата след като е пипала лютите маслини на татко си .
Ма нека реве , като не ме слуша така е .
Аз да си призная не ми липсва корема хич , даже напротив .
Някой ден ще ви кача снимки да ме видите на какъв балон бях заприличала на края .
Оставям ви отивам да се бориме с каките , пък и мъжо иска глезене .

# 7
  • Мнения: 3 638
Ей, явно много тичаме вече подир децата и не ни остава време за форума  Simple Smile Чакам и други бивши бременилки да се отчетат  Wink

Дани, не сте ли ги научили на люто още госпожичките? През 2005 бяхме в Тунис и останах много впечатлена как следобедната закуска на 4-годишно дете е филийка с ариса  #Crazy


Фата моргана често съм се чудела как сте вие тъй като не се отбиваш до холандската тема.

Ами по обясними причини съм ограничила писането до минимум  Tired От време на време споделям радости и неволи в близнашкия форум  Wink

Ариена още ли е червенокоска? Ей, голям ми е мерака за червена коса и на мен, ама откъде да се получи като и двамата сме тъмнокоси  ooooh!


И понеже всички сме на вълна захранване аз захраних по този начин и съм много доволна (вижте филмчетата в края на страницата)
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/films-bijvoeden/z … pley-methode.html

# 8
  • NL
  • Мнения: 520
При нас захранването не протича по този начин.Досега само пюре яде,големи парчета зеленчуци и плодове не съм и давала.
Цитат
Ариена още ли е червенокоска?
Ами променя се към кестенява Sad.Има все още червеникав оттенък но не е както в началото.

# 9
  • Мнения: 2 804
Моргана , моята половинка е от Мароко .
Не че е кой знае колко голяма разлика , но то си е до хората .
В къщи май само аз ям люто , мъж ми рядко се престрашава да яде .
А на децата не давам изобщо , не че не са ставали издънки #Crazy , но това са подробности .
За мен е неразбираемо да давам на дете да се тъпче с люто .
Но за Тунис , това си е нещо нормално .
Аз днес имах мъж у дома  Naughtyи нямаше как да се разпиша така , че ще ме прощавате .  bouquet
Момичета , качете по някоя нова снимка ! Flutter
Аз ще кача утре сега ще бягам , че след малко дойде време за ставане  ooooh!.
Лека . Heart Eyes
ПП
Ние от средата на този месец ще започнем със захранването .

# 10
  • Мнения: 3 388
И аз много се зарадвах на темата! Фата и всички мами 2007 - една голяма  Hug
Сами расте /и хубавее  Mr. Green/, утре става на 9 месеца  Simple Smile Ходи из цялата къща, лазейки по негов си начин, и най-вече ходейки, придържайки се за дивана, столовете. Само прав иска да стои, не мога дори да го преоблека, започва да крещи, ако го сложа легнал. Обожава телефоните, дистанционните и портативния ми компютър  Mr. Green , тези дни е  почти нон-стоп до масичката, на която ни стои видео-телефона и копирната машина - умира си от  кеф да натиска копчета, да включва светлини, звуци, камери.
От вчера обаче сме болни, с кашлица и течащо носленце! Разболява се за пръв път. Миналата седмица вдигна Т, но си го обяснявам със зъбките, от които обаче, все още нито един не се е показал  Crazy
Ние си ходихме в Бг през април. Сега ще пътуваме отново натам в края на юли и ще останем до началото на септември, за да празнуваме първият рожден ден на Сами  край морето. Тъй като тук си нямаме море, а най-близкото е в Лигурия, много се радвам, че ще постоим повечко в Бг, мисля че морският въздух ще се отрази много добре на Сами.
Хапваме пасирани зеленчуци, варени и пасирани плодове, всичко приготвям аз. Само месото купуваме готово в бебешки бурканчета, Наблягаме на варива и череали различни, често хапваме червена леща като заместител на месото и така. Обича бебешката паста и сиренцата за бебета, но тях гледам да не му ги давам много често, че са много мазни. От няколко дни хапва хляб. Умира си за него! На разходка си го дъвче поне половин час, занимавка голяма. И за мен е по-добър вариант от различни бебешки бисквити, пълни със захари и какво ли не  Rolling Eyes
Сами не пие нищо, освен млякото си- като усети, че е друга течност, а не АМ и плюе биберона. Снощи обаче, пийна малко чайче, явно имаше нужда и доста му беше пресъхнало гърлото от кашлицата  Confused Подсладих му чая с оризов малц, може и затова да му е харесал повече Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 804
Сонита , браво на Сами !
Аз докато кърмех каките ми беше много удобно като захраних късно и почти веднага минах на нормално хранене , но този път ще е по трудоемко .
Както и да е де ще се справим нямам избор .
Моята зълва дава на детето всичко пасирано и в биберон , детето и вече е на 11 месеца и с лъжица още не е яло .
Но това е от мързел .
Наоколо съм ако ви се пише .

# 12
  • Мнения: 3 638
Сонитка  Hug и честита месечинка на Сами! Как растат само, нали? Сякаш вчера ритаха в коремчетата, а сега вече обикалят изправени  Simple Smile
Иначе и моите си умират за паста с доматен сос - кръвта вода не става  Wink Хляб ядем от доста отдавна и даже в повечето случаи на обяд хапват филийка с прясно сиренце  Crazy

Моята зълва дава на детето всичко пасирано и в биберон , детето и вече е на 11 месеца и с лъжица още не е яло .
Но това е от мързел .

Аз пък от мързел ги захранвям по този метод, дето ви го показах, а и с кърменето май караме толкова време по същата причина  Blush Най ми е хубаво сутрин като се събудат да ги накърмя и после отново да си поспиме всичките  Simple Smile А с този метод на захранване те всъщност самички си ядат, аз само им слягам нещата, те си ги взимат и си ги ръфат Mr. Green И може би защото им е интересно всичко ядат и то в огромни количества, не съм предполагала, че бебе може толкова да изяжда  #Crazy Иначе като се случи да ги храня с лъжичка се започват едни викове, защото нямат търпение да им дойде реда



# 13
  • Мнения: 2 804
Моргана , при теб е различно все пак с близнаци не е като с едно бебе .
На нея и е четвърто дете та предполагам и е омръзнало вече от деца .
Още повече , че и всичките са и момчета .
Какво да се прави едни искат момиче друг момче , но това не е важно важното е да са ни живи и здрави .
Качете по някоя нова снимка на децата , да си опресня спомените .

# 14
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета! Моргана, представям си колко ти е тежко да гледаш двете бебета, при условие че си спомняш с носталгия за бременността Laughing Още помня за обривите ти които сърбяха нетърпимо, големия ти корем, как накрая те бяха завели при гинеколога в инвалидна количка и чак той се стреснал. Страхотна си ти, искрено ти се възхищавам  bouquet
Моргана, да те питам с повече подробности за твоя начин на захранване - сурови или варени зеленчуци им слагаш? И колко са големи парчетата? Аз захраних традиционно - каши, пюрета, ама имам желание да давам и храна, която да дъвче. Всъщност коричка и сега му давам. Ама и други неща ми се ще. Освен това ме интересува при вас на каква възраст казват че могат да се дават сурови плодове. Някъде бях чела че от 9 месеца. От няколко дни давам на Габи сурови и настъргани ябълки и круши (на 8 месеца и половина), но той оттогава се запече newsm78 Въпреки че му давам круша Shocked И се чудя дали е защото стомахчето му не може да преработи суровия плод.
Ето две снимки от посещението ни в България, което приключи само преди седмица. На втората съм с наметалото ми за кърмене Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт