предстои ми операция, как да се справя с кърменето?

  • 556
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте, предстои ми операция - неотложна, и незнам, много се притеснявам как ще се справя с кърменето. Най - вече от емоционалната му страна, защото детето спи при мен и суче когато си поиска, но най - вече на заспиване, и през нощта, а ще ми забранят да кърмя слет обяда и през нощта след операцията. от сутринта вече може.
Инак сме на 8 месеца и е захранена със зеленчуце, от утре почваме и месо.
Чудя се дали въобще да ме няма през времето, което немога да я кърмя, защото ще се измъчваме и двете, а тя като ме види ще реве и ще се сеща повече, но пък така ще измъча и тези - които ще я гредат, съответно таткото и майка ми? Незнам дали ще успея да изцедя кърма, или ще я пробваме с АМ. ПРедполагам че като е за 1 слетобяд и нощ едва ли ще се отбие, но най ме притеснява емоционалната страна! Моля ви, приемам съвети всякакви, особено от преживели подобни ситуации!

# 1
  • Мнения: 553
На мен ми се наложи да ми бият инжекции с кортикостероид и не кърмих  3 седмици, давахме АМ с шише, но бебето беше новородено. засука после все едно че никога не се е ехранило по друг начин.
Ако е свикнало с татакото и бабата, не се тревожи и по-добре наистина не бъди при него коггато не можеш да кърмиш. моя ако ме няма и не търсеше на тази възраст, но да съм при него и да му откажа- ето това е травма.
спокойно. по-добре си почини след операцията, остави татакото да се погрижи. той му е точно толкова родител колкото и ти- ще се справи.  Hug Hug Hug

успешна и лека операция и вързо възстановяване ти пожелавам  bowuu Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 285
много благодаря!

# 3
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
И аз мисля, че ако те няма, детенце по-лесно ще понесе ситуацията. Алек също е основно на кърма все още (захранила съм го, но не съм замествала хранения) и го оставих на свекърва ми за пръв път преди 2 седмици - за концерта на KISS. Оставих изцедена кърма и лъжичка - прецених, че след като шише не е виждал през живота си, пък с лъжичка хапва пюренца, това ще е по-лесният вариант. Много бях притеснена през цялото време, пък детенце си беше изкарало страхотно; вкл. е бил заспал за малко, докато си играел. (В мое присъствие освен на гърда, друг начин за приспиване не съществува.)
Ако успееш да изцедиш кърма дотогава, остави кърма, ако ли не - АМ. Да се отбие активно кърмаче на тази възраст заради една вечер - това няма да се случи, бъди спокойна! Hug
Лека операция ти желая и горе главата! Peace

# 4
  • Мнения: 536
Мен ме оперираха точно когато бебето ми правеше 6 месеца. Беше изцяло на кърма, операцията беше по спешност и нищо не бях планирала. После бях 5 дена на антибиотици и не можех да кърмя. 3 от тези 5 дена си бях вкъщи при детето. Отчитам го като голяма грешка, защото то много страда. Искаше да суче, а аз не му давах. Измъчихме се и двамата през тези няколко дни. Така че, моят съвет е просто да не си при него. Иначе 100% няма да се отбие и ти ще можеш пак да си го кърмиш Hug

# 5
  • Мнения: 25
Мен ме оперираха точно когато бебето ми правеше 6 месеца. Беше изцяло на кърма, операцията беше по спешност и нищо не бях планирала. После бях 5 дена на антибиотици и не можех да кърмя. 3 от тези 5 дена си бях вкъщи при детето. Отчитам го като голяма грешка, защото то много страда. Искаше да суче, а аз не му давах. Измъчихме се и двамата през тези няколко дни. Така че, моят съвет е просто да не си при него. Иначе 100% няма да се отбие и ти ще можеш пак да си го кърмиш Hug

Извинявай, на мен ми предстои един ден да не съм с бебето, а до сега съм била до него почти цял ден понякога съм излизала, но не за повече от 4 часа...
Искам да попитам ако ме няма примерно 12 часа дали трябва да източвам кърма? Ние сега сме на 3 твърди хранения, но и докърмвам след всяко. За тях ще има АМ, а за кърменето вечерта съм оставила замразена кърма.

# 6
  • Мнения: 553
ще ти се наложи да поизцедиш кърма заради себе си - ще ти се препълнят гърдите. вземи си помпата в болницата  Wink
и непременно говори с анестезиоложката че кърмиш, чувала съм че по-модерните упойки се изчистват по-бързо от организма, помоли я да ти сложи някакава такава ако може.

има една маалка хитринка по отношение на татковците- те се срамуват и страхуват да не се изложат пред жените с непохватност в грижите за бебето.
ако имаш възможност направи така че таткото да остане насаме с бебето ище не ще, като е сам и памперс ще смени и ще го нахрани, като няма кой да го гледа когат опробваза първи път, после ще е по-уверен и ще си показва повече желанието да е съпричастен с грижите към детето, защото няма толкова да се рриетснява, щее пробвал. сега е момента. даже ако са ви добри отношетията съсъ свекървата - може да се наговориш с нея за това.

тези акъли ми ги даде точно моята свекърва- каза ми мъжа не го е носил 9 месеца до сърцето, колкото повече   и по-отрано  СЕ ГРИЖИ за него, толкова повече ще се привързва и ще го обиква. И няма да е толкова строг и суров или незаинтересован когато направят беля, като повечето мъже.
Пробвай, момента е идеален, аз съм много доволна че я послушах и то какато тя каза - само с добро, всеки път не с "ти трябва, ти си длъжен" а с извинение, по изключение,  защото ти е прилошала и т.н. с цел да пробва и да се почевства уверен- после е лесно- ще му стане интересно, ще иска да общува с молкото човече много повече. татковците чакат да ги поканиш така излиза  hahaha hahaha hahaha да им гласуваш доверие изрично.  hahaha

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 14:50 от oceanid

# 7
  • Мнения: 285
Супер, благодаря на всички за съветите и куража. Доколкото разбрах упойката ще е лидокаин, а моя приятелка анестезиоложка ме успоко и че ще мога да кърмя през нощта вече, така че, разчитам че през деня някак ще се справи таткото със ситуацията, пък вечерта дано да мога аз да я поема. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 504
И на мен ми правиха операция...а преди това биобсия с лидокин .. newsm78 спомням си, че доки каза, че след лидокаина няма проблем да се кърми...и аз кърмих. Операцията беше с пълна упойка и на втория ден/лежах в болница/анестезиолога каза, че вече съм се изчистила, но аз така или иначе цедях и хвърлях кърмата, защото пък бях почнала антибиотици. Не се притеснявай, явно не става въпрос за някакъв дълъг период от време. От притеснението дори и гърдите може да не ти се препълнят, така беше при мен. За всеки случай си приготви лактогонен чай, ако все пак ти намалее кърмата.
Ако се притесняваш,че бебо ще иска да суче когато си там,  може би наистина ще е по-добре да се прибереш вечерта когато ще можеш да го кърмиш. Успех!

# 9
  • Мнения: 536
Мен ме оперираха точно когато бебето ми правеше 6 месеца. Беше изцяло на кърма, операцията беше по спешност и нищо не бях планирала. После бях 5 дена на антибиотици и не можех да кърмя. 3 от тези 5 дена си бях вкъщи при детето. Отчитам го като голяма грешка, защото то много страда. Искаше да суче, а аз не му давах. Измъчихме се и двамата през тези няколко дни. Така че, моят съвет е просто да не си при него. Иначе 100% няма да се отбие и ти ще можеш пак да си го кърмиш Hug

Извинявай, на мен ми предстои един ден да не съм с бебето, а до сега съм била до него почти цял ден понякога съм излизала, но не за повече от 4 часа...
Искам да попитам ако ме няма примерно 12 часа дали трябва да източвам кърма? Ние сега сме на 3 твърди хранения, но и докърмвам след всяко. За тях ще има АМ, а за кърменето вечерта съм оставила замразена кърма.
Вземи си помпата в болницата. Аз се изцеждах там за да поддържам лактацията и да облекчавам гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт