Флажил в началото на бременността - ПОМОЩ!!!

  • 3 906
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,

Въпроса ми е относно бременност която вече е в 12 г.с.
От средата на Март проведох курс на лечение с Флажил, орално и вагинално.
(Мъничкото хубаво е, че Оралното приемане не беше много редовно - случваше се да пропускам прием)
В началото на Април за капак ме тръшна грип с висока температура, която продължи 3 дни и беше съпътствана със силно главоболие и гадене. Преминах на антибиотик Зинат. Обаче гаденето продължаваше и ... двете чертички на теста за бременност го обясниха.
По сегашните ни изчисления зачеването е станало точно преди започването на лечението с Флажил (предния ден)- ужас! И в последствие този грип и антибиотик ...
Понеже много изчетохме за това, че Флажил не се прилага при бременност и сме много обезпокоени за вредата от него.
Ходили сме до момента при 6-ма гинеколози, като в началните седмици основното мнение беше, че ако има накакво увреждане то няма да има и по-нататъшно развитие. Но сега сме в края на 12 г.с. Видеозона показва, че всичко си е наред!
Но за последно вчера решихме да направим консултация и при още един уважаван лекар. И тук бяхме попарени. Думите му бяха, че Флажил е абсолютно противопоказен и вероятността за увредено бебе е голяма. Дори и да изглежда добре на видеозона, няма гаранция (то по принцип няма), че след раждането му няма да има проблеми. Нещо което до момента не ни беше казвано в прав текст. Уважавам мнението на този лекар, но никак не ни се разделя с мъничето  Sad

Сега сме в безтегловност
Тези два дни трябва да решим дали да продължим бременността или не 

Знаете ли някоя мама да си има здраво бебче и да е имала такива неприятни стечения в началото на бременността ?
Моля ви за съвет!
Извинете ме за дългото писмо, но ако все пак нещо пропускам и не е ясно веднага ще допълвам.

# 1
  • Мнения: 2 382
Веселуша , много съжалявам за това, което ти се налага да преживееш.
Проблемът е сериозен и мисля,че само лекар може да даде съвет.
Не е редно да се намесваме, защото това може да повлияе на решението ти.
Има случаи, когато заболяване на майката налага приема на лекарства от група C ,а дори и D.Има много родени здрави деца, но всеки случай е индивидуален.
Не вземай такова решение за два дена.Знам,че нямаш време,но направи всичко възможно да се консултираш с още двама-трима.
Желая ти успех Peace

# 2
  • Мнения: 4 589
Веселуша не се притеснявай. Аз пуснах търсачка в  google за фражил и бременност и по доста форуми се оказа, че не малко бременни жени са го пили и то в по-напреднала бременност от твоята.
Аз не бих се шашкала от мнението на един лекар, а бих потърсила мнението и на друг.

Така, че недей да бързаш. Не всичко е изгубено.

# 3
  • Мнения: 862
Моя позната си слагаше свещички флажил по време на бременността си. Роди си здраво и голямо бебе. Нямам представа дали има значение дозата и продължителността на лечението, най-вероятно да.... newsm78 И аз като другите момичета ще те посъветвам да потърсиш второ, че и трето лекарско мнение. Когато става дума за нещо толкова важно, мисля че прибързаните решения не биха били най-доброто.
Успех и пиши какво става с теб  Peace

# 4
Веселуша не се притеснявай. Аз пуснах търсачка в  google за фражил и бременност и по доста форуми се оказа, че не малко бременни жени са го пили и то в по-напреднала бременност от твоята.

Така, че недей да бързаш. Не всичко е изгубено.

Притеснение е приема на Флажил в първата и втората г.с. при мен. По принцип за това лекарство твърдят че може да се прилага при бременни едва след първия триместър. Ако бях в по-напреднала бременност нямаше да се тревожа така.

Относно бързането: последния лекар ни каза че много напредвам и няма време за губене ако решим да прекъснем.
Това ще ни бъде второ дете - имаме един батко (да ни е жив и здрав) и поради това ни препоръча да прекратим и да планираме наново  Sad
Естествено решението си е наше но такава е препоръката ....

# 5
  • София
  • Мнения: 595
 Миличка, съжалявам за това, което преживяваш...Наистина, потърси още няколко лекарски мнения. Преди време имах съмнения за бременност, но се налагаше да приемам флажил (орално, обаче)- лекарят каза, че дори и да съм бременна, не би ми навредило по никакъв начин. Но така или иначе се оказа, че не съм бременна. Така че не знам какво да те посъветвам, освен, наистина - търси още мнения! Дано всичко се развие благополучно!

# 6
Днес проведохме още една консултация.
Мнението на лекарката е, че имаме надежда защото по времето на приема на Флажил още няма зародиш и освен това няма контакт с майката.

# 7
  • Мнения: 4 589
Ето видя ли. Недей да се отказваш толкова лесно, все пак дай шанс на бебето.
Ако трябва направи още една консултация.

# 8
Веселуша, доколкото знам, през първите 2-3 седмици след зачеването зародишът няма пряк контакт/обмен с кръвта на майката. Загнездва се в нея най-рано 7-10 дни след оплождането на яйцеклетката. Успокой се и потърси още едно мнение. Hug Природата си знае работата и вероятно това е защитен механизъм, който пази бебчо, докато мама разбере за съществуването му. preggo Желая ти успешна и лека бременност и живо и здраво бебче! Пиши какво е станало. Grinning
П.С. Може дори оплождането да е станало по-късно, отколкото ти предполагаш.  Grinning

# 9
  • Мнения: 69
Веселуша,когато реших да имам бебе отидох на преглед при гинеколог,за да съм по спокойна и резултата беше силно възпаление и 2-3а група от цитонамазката.Доктора ми изписа Флажил, Дотур 2 опаковки,промивки и някакви вагинални таблетки не си ги спомням в момента.Та след като проведа лечението ми каза да изчакам още един месеци тогава да отида пак при него да ми направи колоскопия и, ако тогава всичко е наред да правим бебе с мъжа ми.Да обаче още накрая на месеца на мен ми закъсня и се оказа ,че вече съм бременна.Няколко лекаря обиколих и всички ме успокойха ,че в началото няма проблем  и да си задържа бебето.Родих живо и здраво момиченце,много умно и красиво.Така ,че щом всичко досега ти е наред бъди спокойна вярвай в бог да ти помогне да си родиш.още едно бебенце.Успех

Общи условия

Активация на акаунт