Тема за горчивото отбиване

  • 791
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Искам да поканя всички майки, които успешно или неуспешно са прилагали "горчивото" отбване.Споделете как реагираха децата,вие подготвяхте ли ги предварително,как заспиваха след това?Въобще всякакъв опит ще ми е от полза.

Благодаря

# 1
  • на село
  • Мнения: 1 028
Записвам се и аз да следя темата, защото съм на същата вълна. Дъщеря ми е за няколко дни с баба си и мисля като се върне утре, да пробвам с горчив лак. На две години и половина е, и ме съмнява малко номера да мине, ама ще видим...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 210
Бреей Simple Smile От две години не съм влизала тук и попадам на тази тема Simple SmileSimple Smile
Както сигурно сте чели, май аз прокарах революционната идея за разтвора п/в гризане на нокти като отбиваща терапия преди две години Simple Smile
В смисъл, бях първа, явно после има "последователки". Най-върлата беше Поли (Каспър)  Simple Smile, на следващия ден отби Спасчо  Heart Eyes
В моя случай беше- от раз, в смисъл, синът ми бе на две години без 2 дни, нямаше изгледи изобщо за естествено отбиване, а на мен ми се наложи да го направя принудително , заради сериозни здравословни проблеми. Опитвала бях преди това- говорене, обясняване, рестрикции, отделяне за 5 дни- НЕ. Пристрастено голямо кърмаче...
ЕДНО   намазване реши проблема, такава физиономия милото направи  Sick. После дълго обяснявахме, че млякото се е развалило.
Беше ме страх за нощите- беше свикнал да суче неколкократно в полусънено състояние и си мислех, че ще е забравил за "горчилката", но не се наложи да се мажа повторно- при всяко "посягане" напомнях за разваленото мляко. И така.
Все пак това е индивидуално, може да ви се наложи да се мажете и преди лягане. При всички случаи- компенсирайте с много, много ласки и гушкане. Заспиването след това, естествено вече не е така лесно, налага се дъъъълго гушкане, пеене, четене, в това отношение кърменето няма сравнение Simple Smile
И още нещо- по-големия проблем май е за майката Simple Smile, доста рев изревах след това, но рано или късно този момент идва Simple Smile
УСПЕХ!

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 15:00 от Emi

# 3
  • Мнения: 253
Здравейте
Аз отбих Миша на 1 г(без 1 седмица)от раз!То милото почти не се впечатли защото аз давах цица само вечер преди сън и всеки си спеше на леглото, но аз ревах поне 10 дни след това само като станеше време за лягане и ми ставаше тъпо и мъчно.Успех!!!

# 4
  • Мнения: 532
На мен също всичко ми се свива като си помисля,че ще го лиша от нещо толкова любимо.От друга страна наскоро се наложи да го приспи баба му и той не се събуди нито веднъж през нощта.Обикновено суче безброй пъти.За това започнах да си мисля,че тази емоционална зависимост го прави по-скоро неспокоен отколкото обратното.
Благодаря за отговорите  Hug

# 5
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз да докладвам за първата вечер с горчивия лак - пълен провал! В началото заспа без цица - беше трагедия  три части с приказки от сорта - "мамо, оздрави цицито", ама заспа. Само че през ноща се събуди и започна да си кльопа млякото барабар с горчивия лак....  Rolling Eyes Хем се мазах на два пъти, под предлог че отивам до тоалетната.
Какво да я правя?

# 6
  • Мнения: 3 926
При нас започна с кърменето за приспиване. Вече беше заспивала сама, при това до мен... И аз си поисках тази свобода. Беше на 2 години без малко. Предварително обяснявах, че като стават големи децата млякото започва да горчи. Намазах се, тя опита и... никога няма да забравя физиономията й Laughing Беше ми гузно, но като видях после как го обърна на игра ooooh! Караше баща си да опитва, а той правеше безобразно смешни физиономии, а тя се заливаше от смях. После слагаше поред всичките си кукли да сучат и аз ги отдръпвах, имитирайки същите физиономии... И така Grinning Сутрин ставах и се миех старателно, а тя питаше - Горчи ли сега млякото Heart Eyes
Плака точно три пъти за нощно хранене, като системно намаляваше времето. На четвъртата нощ спа непробудно до 6.30. Никога не ми се беше случвало. Аз бях будна още от четири часа Mr. Green
Преди това бяхме поограничили дневните сукания до едно за обедния сън и евентуално ако се удари или притесни нещо, което се случваше много рядко Grinning
Това е нашата история в кратце. Честно казано очаквах, че ще й липсва повече, но всъщност нещата протекоха така, сякаш и на нея й е трябвал просто някакъв стимул, за да престане да ме търси.
После имахме едно връщане изцяло на кърма заради ужасен ентеровирус, но премина за седмица, като 4 дни бяха изцяло кърмене... и месец по-късно тотално спряхме да се кърмим пак с помощта на горчивото Peace

# 7
  • Мнения: 502
Записче,за всеки случай! Grinning

# 8
  • Мнения: 3 929
И за миг не съм предполагала, че може да мине толкова успешно. Синът ми беше пристрастен и голям, а отбиването ми изглеждаше недостижимо. Даум екзол-а беше предвиден за краен вариант. Намазах се пробно, не бях решила твърдо, че точно сега ще отбивам. Предупредих Тони, че циците горчат. Той подходи плахо, но с недоверие. Поиска да опита, дадох му. Стори му се отвратително. Пробва може би още само 3-4 пъти и спря. Първата вечер заспа, без да цока. През нощта се буди няколко пъти, но не посмя да опита повече циците. Така продължи цяла седмица. Тъжно му беше и на него, и на мене, но мина сравнително леко.

Общи условия

Активация на акаунт