как се прави сироп

  • 19 957
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Интересува ме рецепта за приготвяне на сироп от плодове.Тези ,които со с много захар и после се разреждат.Едно време баба правеши такива и бяха много хубави и ароматни .Искам да направя от череши и ягоди ,а после може и от други плодове като излязат,но идея си нямам как се приготвят.

# 1
  • Мнения: 5 977
Имам рецепти, но не съм правила никога!

# 2
  • Мнения: 577
Разгледай тук.
Дано си харесаш нещо  bouquet

# 3
  • Мнения: 27 524
Сироп от боровинки

1кг боровинки
1,5кг захар
1л вода
1/2 ч.л. лимонтозу

Боровинките се изчистват внимателно и се измиват. След това се прекарват през преса и сокът им се прецежда. От водата и захарта се приготвя сироп, който ври 10мин и се смесва със сока. Сиропът се вари на слаб огън. Когато се посгъсти малко се прибавя лимонтозуто, разтворено в гореща вода. Сиропът се налива в топли бутилки и се затваря веднага.

# 4
  • Мнения: 686
Днес го направих.Но направо ми се взе акъла .Почнала съм в 9 сутринта и свърших преди половин час.
Ето как го приготвих:
7кг. ягоди
9кг.череши
20кг. захар
Черешите ги изчистих от костилките и смесих с ягодите в един голям лиген.Изсипас 20кг. захар и почна голямото бъркане.Като се поразтопи захарта с пасатора разкашах плодовете.Към всичко това прибавих 12пак. лимонтозо.Престоя така 3часа.Почнах с тензух да го прецеждам,но много трудно ставаше.И затова цялата смес минах през сокоизтисквачката,голяма играчка беше,но излизаше чист сок.
Мислих да ги запечатам в буркани,защото нямам шишета и да ги варя в казана,но толкова ми писна накрая,че го напълних в пласмасови шишенца и го прибрах във фризера.
Стана много ароматен и вкусен.Без варене,а и така си запазва повече витамини.
От остатъците от сокоизтисквачката стана мармалад, сипах ги в кофички от сладолед и пак във фризера.

# 5
  • Мнения: 279
Ето един суперлесен начин за приготвяне на сироп от ягоди:
3кг почистени ягоди се заливат с 2л вода и се наръсват с 4пак. лимон-тузу.
Престояват 24ч.Прецеждат се.На всеки 1л от отцедения сок се прибавят 1500гр захар.Разбърква се до разтваряне на захарта, налива се в бутилки и готово.
Няма изстискване,няма варене и резултатът е-страхотен ароматен сироп.По същата рецепта съм си приготвяла и сироп от малини.

Общи условия

Активация на акаунт