Веждите

  • 6 758
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 885
Има много теми за веждите и това въобще не е случайно. Хората (по-скоро в женката им част) отдавна са установили, че веждите са тази част от лицето, която може да го направи тъжно или свежо, по-възрастно или младолико.
Доказано е, че скубането на веждите при жените не е случайна приумица. Идеята е, че когато видиш човек, който ти е приятел ти автоматично повдигаш вежди и това се възприема от отсрещния човек на подсъзнателно ниво и той разбира че е харесван.
Така жените са започнали да оскубват веждите си отдолу, за да може тези подсъзнателни реакции да действат възможно повече в тяхна полза. Сами знаете какво въздействие има една готина чупка на веждата.
През Ренесанса обаче на мода са били тъжните вежди, които са били с дъга надолу.

Вие харесвате ли веждите си? Водите ли се от модата тази година дебели, от догодина тънки?
Ходите ли при специалист за оформянето им (май имаше такава тема, но леля ми се нуждае от добра козметичка за нейните)
Колко често ги оформяте? Как се справяте с поникналите косъмчета - точки както им викаме с една приятелка.. едни такива дето не могат да се отскубнат, твърде са късички, но пък се виждат от километри.

Ей такива въпроси ме вълнуват, макар че някои вече са обсъждани

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Не съм супер влюбена във веждите си, но ги харесвам и донякъде си ми отиват (все пак природата ми ги е дала такива).
От мода въобще не се водя, не бих и могла. Не мога да имам дебели вежди, тъй като са ми нормални (не са и тънки). Тънки пък мисля, че няма да ми отиват.
Не ходя при специалист, сама си ги оформям.
Колко често ли - ми като забележа, че има поникнало косъмче си го отскубвам.
Точки не ми се получават, нямам този проблем.

Ми това е, отговорих май на всички въпроси  Hug

# 2
  • Мнения: 2 477
Харесвам веждите си.Повече ги харесвах преди,но козметичката ми замина да живее в чужбина и немога да и намеря добра заместничка.Сега сама се справям с оформянето им.Не винаги е лесно,обаче.
А за онези миниатюрни косъмчета,често сменям пинсетата.
От модата не се влия особено,но съм сменяла формата на веждите си няколко пъти.

# 3
  • Мнения: 830
Поверила съм се изцяло в ръцете на козметичката си-до сега не съм сгрешила в избора си.Тя им придава и форма и линия и най-важното оформя ги да са еднакви,защото такива гледки съм виждала, че....

# 4
  • Мнения: 4 916
Харесвам веждите си, а заслугата за това е изцяло на козметичката ми. На всеки две седмици ги "поправя", та съм много доволна.
За модата - не ме е грижа каква е модата, важното е формата да е подходяща за лицето ми.

# 5
  • Мнения: 2 388
Харесвам си веждите, като форма. Не се водя по принцип от модните тенденции в това отношение.
Оформям си ги сама. Всеки ден оскубвам по някое косъмче.
Понякога се излагам с лявата, но заличавам грешката с молив.

# 6
  • Мнения: 91
Тази тема ми идва точно навреме- днес съм на вълна вежди  Simple Smile. Ходих при специалист да ми ги изтъни и оформи, защото не ми харесваше да са дебели. И ги боядисах в цвета на косата (кестеняво). Иначе преди бяха черни и си ги оформях сама, но реших, че е време за промяна.

# 7
  • София
  • Мнения: 346
Аз пък изобщо не си харесвам веждите...направо вече незнам какво да правя с тях.Светли са(не са руси, просто светло кестеняви, а косата ми е тъмна по принцип), много редки, изобщо всичко най-лошо събрано в едно.
В началото, където по принцип трябва да започва веждата, на мен не иска да ми порасне и ако не сложа молив, изглеждат къси...
Често ме питат защо си изтънявам толкова веждите, ходи обяснявай, че са ми такива по принцип Simple Smile
За мен решението е молив, обаче ми писна вече, замислям се за перманентен грим, но не съм решила окончателно...
Та такива работи Laughing

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 18:54 от александра_

# 8
  • Мнения: 2 386
Честно, ако има нещо, което ненавиждам в себе си - това са веждите. Катя цяло нямам никакво окосмение по тялото си, всичко в косата ми се е събрало  Laughing, което би било прекрасно, ако не бях с най-рехавите и трудни за оформяне веждички.
Приемам идеи всякакви, последно преди бала си ходих 6 пъти на оформяне и накрая вдигна ръце жената и рече да си ги направя сама..  Joy

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ходя на козметик да ми ги почистват...сама е абсурдно да се справя Tired не ми харесват моите вежди...

Ева на сцена
Цитат
Ева на сцена

 най-рехавите и трудни за оформяне веждички.


идея си нямаш колко добре те разбирам   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 604
мен природата ме е дарила с гъсти и тъмни вежди с дълги плътни косми, с естествена чупка. Доста съм  помахнала от тях, за да изглеждат в сегашният им вид. Оформям ги сама, нямам време всеки ден, 2 пъти седмично може да се каже. Тези непоникналите ги махам със пинсетата с много зор, а от молив нямям нужда, казах вече защо.

# 11
  • Мнения: 3 459
Честно, ако има нещо, което ненавиждам в себе си - това са веждите.
И аз  Twisted Evil
Никога не мога да постигна формата, която желая  Twisted Evil

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
Харесвам веждите си. Искам ги точно такива.

# 13
  • Мнения: 5 103
Харесвам ги.
Ходя на козметик за оформянето, много съм доволна.
На 2 седмици ходя.

# 14
  • Мнения: 3 641
Хайде и аз тук.За мен веждите са много важна част от външния вид. Моите си ги харесвам
На ден отделям поне 20 минити за скубане на нови косъмчета.Много мразя неподържани вежди. Сутрин ги дооформям с молив.   Бих казала ,че добре се справям. Crazy
Имам и идея да си направя перманентен грим за да избегна повтарянето с молив.
 Веждите на авторката на темата много ми харесват, напълно по вкуса ми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт