Разтоварващи и леки ястия за горещи летни нощи.

  • 14 741
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 358
 Здравейте момичета.Доста се чудих дали да пусна тази тема, но в жегите направо се чудя какво по леко да направя и как да се възползваме в къщи максимално от изобилието от плодове и зеленчуци Heart Eyes
Нека тук да споделим рецепти за леки и разтоварващи ястия - супички, основни, десерти bowuu  chef.
Въобще с какво храните домочадието в жегите.
Аз снощи открих сезона с пълнени чушки с яйце и сирене - мммммм
и ето този десерт на Петрина от Гответе с мен Peace
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2155.msg55960.html#msg55960
Вие сте с предложения за леки ястия Peace

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Всички десерти на страницата ми допаднаха Hug

# 2
  • Мнения: 187
Всички десерти на страницата ми допаднаха Hug
и на мен има хубави идеи  Peace

Например;-
Една студена паста със зеленчуци
Варим пастата(макарони) измиваме я веднага под студена вода да не се слепне,добавяме малко зехтин,царевица,домат на малки кубчета,кашкавал на кубчета,маслини на кръгчета нарязани,(по желание може да се сложи шунка или кренвирш на кубчета) разбъркваме добре поръсваме с пармезан  ,
ягоди с кисело мляко и захар
нарязвам ягодите на по едро поръсвам обилно със захар, да си пуснат хубаво сокчето и слагам и киселото мляко студено
салата от маруля -царевица зелен лук ,доматки на кубчета,моцарела ако имате,маслини

 

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 12:15 от madagascar

# 3
  • Мнения: 5 001
Таратор
миш-маш
чушки със сирене и яйца
Печени чушки с домарен сос
Патладжан с доматен сос
тиквички с кисело мляко,чесън и копър
различни салатки
разхладителни напитки ....различни видове.....Като се сетя ще добавям Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 607
Таратор, ягоди с кисело мляко като на madagascar, мюсли-тортата и много салатки.  Hug

# 5
  • Мнения: 1 352
Всичко с тиквички ми е вкусно, разхладително и леко.
Пълнени постни патладжани, чушки - всякакъв вид, лютика (печени домат, чушка, патладжан, нарязани на парченца, овкусени със сол, малко олио, чесън и магданоз, така му викаме по нашия край), спанак със сирене и т.н.

# 6
  • Мнения: 4 358
лютика (печени домат, чушка, патладжан, нарязани на парченца, овкусени със сол, малко олио, чесън и магданоз, така му викаме по нашия край),

Това ми звучи да Бест Peace. И отварящо вълчи апетит нали Wink
Ще го прабвам.Мерси за идеята  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 352
Ооо, това е страшно, наистина! А да знаете как върви със сиренце Crazy Crazy Crazy.

# 8
  • Мнения: 3 036
Всичко с тиквички - като най- често е с кисело мляко;
Пържен патладжан с доматен сос;
Правя си едно лятно ядене от запържен 3,4 глави лук,чушки и домат,слагам понякога и люто;
През ден правя таратор;
Печени чушки пълнени със сирене и яйце или с доматен сос;
Много обичам и чушки печени с олио,оцет и сол.Понякога им слагам и едно чесънче.
Но най - често е домат,краставица,магданоз,лук и сиренце.

# 9
  • Ах, морето
  • Мнения: 374

Аз правя една торта, подобна на този чийзкейк. Наистина става страхотна! Grinning Ето я: Торта с бананов крем.

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 17:04 от vesi_127

# 10
  • Мнения: 830
За супа павя предимно таратор, за основно наблягам на тиквички във всичките им форми и начини на готвене,пържена рибка,карт.кюфтенца...за десерт-мелбааааааааааааааа

# 11
  • Мнения: 5 977
аз наблягам на салатите...

# 12
  • Мнения: 899
Напоследък любимото ми лятно ядене е една запеканка с чушки и извара, ако искате рецептата, ще я напиша Simple Smile Другите, които правя, вече сте ги написали.

# 13
  • Мнения: 3 036
Umbra,
Дай наистина рецептата.
Това нещо като бюрек ли е ?
И дали може да е със сирене или само с извара става.

# 14
  • Мнения: 793
Напоследък любимото ми лятно ядене е една запеканка с чушки и извара, ако искате рецептата, ще я напиша Simple Smile Другите, които правя, вече сте ги написали.

Дай рецептата,че както обичам чушки и извара сигурно ще е много вкусно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт