Аман от съседи

  • 2 036
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 697
От 2 години живеем с мъжа ми в този блок и на съседа до нас все нещо сме му криви. Последния му проблем е защо искаме да се заключва вратата на етажа ни. Блока ни е огромен и съответно на всеки етаж има врата към стълбите и тя се заключва. Да ама на нашия етаж не можело. Попитахме защо, ами той така бил казал???????!!!!!!!!! Най-лошото е, че сме на 1ви етаж и сме най-уязвими от кражби. Мъжа ми се опита на няколко пъти да му обясни, че трябва да се заключва вратата, но получи като отговор само заплахи за саморазправа. Кажете на кого да се оплача? Къде да подам жалба? Има ли начин човек да се оправи с такива по законен ред или трябва да се прибягва до саморазправа?
Да не говорим, че аз вече доста се притеснявам тоя луд човек да не ме напдне някой път като излизам сама. В сегашното ми състояние не бих могла дори да се защитя.

# 1
  • Мнения: 2 803
Много си права. И аз не случих на съседи само ядове ни създават. Естествено е щом всички живеят на етажа да вземете колективно решение, а не едностранно. Може би ако имате домоуправител на блока да го задължи, като решение на всички да се заключва всяка врата. Пък и на него доза сигурност няма да му е излишна. Но май проблема е в желанието му да се налага.

Не се притеснявай колкото и да е луд, не би ти сторил нещо. Пък и викаш полиция!

# 2
  • Мнения: 945
Аz съвсем искренно бих се zамислила zа преместване. С такъв човек не можеш да иzлеzеш на глава, само ще си тровиш нервите. Много ти съчуствам...

Колкото до конкретния ти въпрос... аz съм против такова zаключване на вратите. Представи си, че стане пожар и пожарната не може да влеzе да спаси детето ти (една метална врата не се раzбива току така, а пожарникарите не видят със себе си ключар). Освен това това не може да спре един крадец. Колкото и да си zащитена с решетки, ако някой реши, че ти си целта, то нищо не може да те спаси...
Тук в Германия почти свички врати се отварят само с ключ, като  няма дръжка от външната страна. Поговорете с целия блок да поставите на входната врата такъв тип ключалка...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Прав е човекът да не иска да се заключва вратата към стълбите, но просто е трябвало да ви обясни защо (причината, която Гери е казала). Явно доста сте му полазили по нервите, за да ви отговаря така.
Може и да е крив човек, но сигурно и вие сте реагирали остро, вместо да си говорите и да обсъждате спокойно проблемите.

# 4
  • Мнения: 257
 Rolling Eyes Няма някой, който може да го задължи, има едно решение, вие заключвате - той отключва и така докато му омръзне, а ако дойде да се кара УБИЙ ТЪПАКА С МЪЛЧАНИЕ!

# 5
  • Мнения: 697
Прав е човекът да не иска да се заключва вратата към стълбите, но просто е трябвало да ви обясни защо (причината, която Гери е казала). Явно доста сте му полазили по нервите, за да ви отговаря така.
Може и да е крив човек, но сигурно и вие сте реагирали остро, вместо да си говорите и да обсъждате спокойно проблемите.

Айде да не се изказваш кой как се е държал, като не си била там. Въпроса ми беше за конкретните мерки които мога да взема. Акъл как да се държа не искам.

# 6
  • Мнения: 4 292
Никакви мерки не можеш да вземеш. Никаде не пише, че вратите на етажите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се заключват. Той е в правото си да не го прави, щом не иска.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ето, и на мен веднага ми се сопваш, а аз само изказах мнение и предположение. Каква реакция очакваш тогава? Rolling Eyes

И предполагам, че ако някъде намериш правилник относно вратите към стълбите, то най-вероятно в него ще пише, че не трябва да се заключват, зазидват и т.н.

# 8
  • Мнения: 19 473
Не че взимам нечия страна - не познавам участниците в спора, но ми се струва, че ако вратата на площадката се заключва, освен проблеми при инцидент, може да трябва да се направят и разходи по изнасяне на звънците ПРЕД заключената врата. Иначе никой няма да може да ви потърси например. Да не би това да е причината той да не желае да заключвате?

# 9
  • Мнения: 2 099
Точно са ти го казали,никой неможе да го накара да заключва ако неще.Апропо от пожарната може да ви друснат яка глоба за зарешетени стълби,също ако държите вехтории на площадката със стълбището.В нашия блок глобата се плати и съседите свалиха загражденията...

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 12:21 от nelipyxo

# 10
  • Мнения: 599
Къде да подам жалба? Има ли начин човек да се оправи с такива по законен ред или трябва да се прибягва до саморазправа?

По закон е забранено да се заключват вратите към стълбите, така че нямаш никакви основания да се караш с човека.
А що се отнася до стрха ти от кражби-има алармени системи за тая работа и яки врати,но на жилището, а не на стълбището.
В случая мисля, че ти си кривата, а не съседа ти.То си личи по реакцията ти, относно хората с различно мнение от твоето.

# 11
  • Мнения: 49


 
 А що се отнася до стрха ти от кражби-има алармени системи за тая работа и яки врати,но на жилището, а не на стълбището!
Няма смилъл да се ядосваш за такива неща!

# 12
  • Мнения: 649
Прав е човекът да не иска да се заключва вратата към стълбите, но просто е трябвало да ви обясни защо (причината, която Гери е казала). Явно доста сте му полазили по нервите, за да ви отговаря така.
Може и да е крив човек, но сигурно и вие сте реагирали остро, вместо да си говорите и да обсъждате спокойно проблемите.

Айде да не се изказваш кой как се е държал, като не си била там. Въпроса ми беше за конкретните мерки които мога да взема. Акъл как да се държа не искам.

уха, мязаш ми на много лютива Македонска Девойка. няма нужда повече да се обясняваш, ясна  работата защо съседа ти има специално отношение към вас!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
mimisofia ако решат да те крадат таи врата дето искаш да си я слагаш няма да ти помогне много. Дано не се случва такова нещо де! Не можеш да задължиш съседа си да поставяте такава врата по никакъв начин. Това е положението. Ще се наложи да се примириш с това. А за собствено спокойствие си сложи добра входна врата на апартамента и алармена система. Макар, че това не е спасение вече от крадци.

# 14
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Искането ти е незаконно, затова не можеш да предприемеш никакви мерки...

Друг е въпроса дали съседа просто не се е заинатил. Не ми се вярва да е друго.
ако пие го черпете 1 шише ракия, пък може и да преосмисли  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт