Има ли такъв закон в България?

  • 382
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Незнам как точно да кръстя темата, защото въпросът ми е малко особен.
Сестра ми ще ражда в частната болница "Света София", която е на булевард България, Бебето било седалищно и по тази причина предвиждат цезарово. Проблемът е че Докторът й казал, че при цезарово сечение няма да й дадат бебето първите два-три дни, което според мен е абсурдно. Причината- защото нямало да е способна да се грижи за него #Cussing out пълна глупост- аз след първата нощ след операцията спокойно и изцяло си се грижех за моето. Раждала съм в Австрия и веданага ми дадоха детето след като ме зашиха, за да си го закърмя, а през ноща го взеха за да си почивам , но на сутринта още в 5 го донесоха пак да го кърмя (с коластра кърмата ми дойде чак на 4-тия ден) Но на нея са й казали да си носи помпа защото нямало начин да й дават детето за кърмене #2gunfire Въпросът: Има ли начин да ги накара да й носят детето през няколко часа  , освен с рев  Twisted Evil както я усещам  е готова от сега да реве заради това

# 1
  • Мнения: 108
Когато аз родих (2007) в МД другото майче в стаята беше с цезарово защото бебчето беше седалищно- като при сестра ти.Там бебчетата са в една стая с майките,но нейното не беш първите 2-3 дни ,защото не и беше лесно да става,НО бебчето и го носеха,или тя ходеше ако може на всеки 3 часа.Мисля че ако сестра ти я боли от шевовете и неможе да отиде сама до бебчо,трябва да и го донесат,НИКОЙ не трябва да я спира да види детето си.Стискам палци за леко и безпроблемно раждане и за здраво и весело бебче Peace

# 2
  • Мнения: 11 003
Родих със секцио, заради седалищно разположено бебе, в обикновенна държавна болница. Още същия ден ми донесоха бебето и всеки ден ми го носеха на 3 часа, също както при нормално родилите. Никой няма право да откаже на сестра ти да си види детенцето, нека си отстоява правата! #Cussing out
Стискам палци всичко да е наред, операцията да мине добре и бебчето да е здраво! Hug

# 3
  • Мнения: 629
Здравей. Аз родих в "Св. София" (бившата "Тина Киркова"). И моето слънчице беше седалищно разположено. В деня на операцията не ми я дадоха, освен да си я погледна след самото раждане. На другия ден до обяд ни преведоха в отделението за родилки и първия ден ми я носеха за кърмене в определените часове, а от втория аз ходих да си я взимам.
Имам някакви смътни спомени, че България е ратифицирала една препоръка на световната Здравнта Организация. Тази препоръка е детето да се дава ВЕДНАГА след раждането за да поеме коластра, да бъде възможно най-често с майка си, НА ПЪРВО място да се окаже съдействие от болничния персонал за кърмене и едва тогава да се търсят други алтернативи. Не мога да ти цитирам точно самите точки с препоръките, но горе-долу са в този смисъл. Би следвало след като България е приела препоръката да я спазва, но....точно каква е задължителността не мога да ти кажа. Лекарите винаги си отварят вратички с клаузи за тяхна преценка на състоянието на майката и детето...и се сещаш.
Можеш да попиташ някоя от консултантките по кърмене дали са запознати в детайли с тази препоръка и какво точно са длъжни да правят в болниците. Дано те да знаят.
И ако в тази пишман болница отсега ви казват, че детето 3 дни няма да е при майка си и съответно няма да го кърми - защо не обмисли сестра ти за раждане в държавна болница? Там със сигурност поне от следващия ден ще има възможността да го кърми и да си е при нея поне в определените за това часове (освен, ако наистина няма сериозни проблеми, което надявам се да не се случи).

Общи условия

Активация на акаунт