Бебетата ви отказват ли да ядат при настинка, и какво правите?

  • 2 309
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
На 4 месеца е и това е първата му настинка, и не иска да яде мляко. Явно гърлото го боли. С лъжица като давам плюе.

По принцип бебето е само на кърма -  от гърда и изцедена, а и по малко чай някой път.  Друго не яде.

Предполагам, че много бебета го правят този номер, да не искат да ядат в такъв момент. Ако и при вашите бебета е ставало така, какво правихте, как ги хранехте?

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 14:09 от netty77

# 1
  • Мнения: 24 467
Първо отчитам факта, че бебето е малко. Вероятно приема течности само с млякото и на тази възраст ако става въпрос за нередовен прием на такова има опасност от обезводняване. Ако въобще не се храни и не пие е важна спешна консултация с лекар.
Когато моите деца са просто "настинали" не са отказвали да се хранят. Апетитът е намалявал, но не е имало пълен отказ от храна. Само при тежка гнойна ангина на близо 4 годишна възраст големият ми син не можеше да преглъща, но поне пиеше вода и чай по мъничко, защото можех да му обясня, че това е важно за него. На бебето няма как да се обясни такова нещо.

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 09:57 от Judy

# 2
  • Мнения: 752
Когато и моите са болни, дори не толкова тежко, са ми отказвали храна. Не ги насилвам, давам повече вода, сок, айран, чай. Ако искат плодове. Но твоето детенце е много малко. Наистина е важно да пие вода, за да не се обезводи. Може би е добре да се консултираш с лекар, да види дали няма обезводняване и как е общото му състояние.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Като е болен отказва да яде.Тогава му давам любимите му храни, ако ще и цял ден да яде едно и също нещо.Добре че обича плодове и тях не ми ги отказва.Но твоето бебче е малко и не знам какво да те посъветвам  Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Разболя се за първи път на 10 месеца и Слава Богу не съм го имала този проблем.
С лъжичка го хранех, по малко и на кратки интервали...  Sad

# 5
  • Мнения: 3 929
Щом го кърмиш, си "привилегирована". Няма нищо по-хубаво от това да е на кърма, когато е болно. А и на 4 месеца изобщо не би трябвало да те притеснява, че не приема друга храна освен кърма.

# 6
  • Мнения: 1 155
До сега като е била болна не ми е отказвала храна, но ако не му се яде не го насилвай детенцето. Най-добре да говориш с педиатъра ви.

# 7
  • Мнения: 24 467
Детето НЕ СЕ ХРАНИ, това разбрах аз от въпроса, а това е много важно за толкова малко бебе.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом го кърмиш, си "привилегирована". Няма нищо по-хубаво от това да е на кърма, когато е болно. А и на 4 месеца изобщо не би трябвало да те притеснява, че не приема друга храна освен кърма.
напълно съм съгласна Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Щом си пие кърмата изобщо не се притеснявай за пюрето.

# 10
  • Мнения: 2 829
Ако бебето поема кърма-нямаш повод за тревога. По-добре е даже да не яде друго докато е болно.
Ако обаче и кърма не поема-тогава има проблем, защото може да се обезводни.

# 11
  • Мнения: 770
И при нас се е случвало, когато са болни. Просто не им се яде. Не се притеснявай! Давай чайче, водичка, за да не се обезводни, пък щом си пие кърма, няма проблем. Не го насилвай, ще мине...

# 12
  • Мнения: 756
тези дни CJ е болен също , не иска да поема твърди храни , лекарят ми каза да му давам това което му хареса и повече течности, така че щом поема кърма не се тревожи като се оправи ще си хапва добре отново. Бързо оздравяване!

# 13
  • Мнения: 24 467
На 4 месеца е ... и не иска да яде. ...

Мами, четете, опасно е за едно 4 месечно да не се храни. То поема само мляко, без значение е дали това е кърма или АМ, често няма приемане на други течности, освен съдържащите се в него. Ако това трае едно денонощие, например?

# 14
  • Мнения: 2 829
Judy, моето бебе на 4 месеца поемаше само кърма, без никакви други храни или течности. Затова смея да твърдя, че ако поема достаъчино кърма няма проблем. Дори на 10 месеца ми е изкарвал по седмица само на кърма, без да отслабне и да се обезводни. Много бебета на 4 месеца или не поемат друга храна освен мляко, или ако поемат е във символични количества. Всъщност има един голям въпрос-когато е здраво бебето как се храни?

Общи условия

Активация на акаунт