Относно цирей

  • 45 394
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте.Малко ме е срам но... Embarassed ми се налага да попитам.Предната седмица усетих , че имам като пъпчица на крака която беше малко по голяма.Реших да я стисна.Съответно изтече гной.Изобщо не ме болеше тази пъпчица.Дезенфикцирах е и така.Докато няколко дена по късно тази пъпчица стана огромна и много болезнена и се разсрастна и захвана и част от сгъвката на крака ми/отива към едната ми устна/Мисля , че е цирей и реших да пробвам с ихтиол но нищо не става вече втори ден.Стои си все така огромна и все така болезнена.Искам да попитам защото днес ще ходя на лекар и се чудя на кожен или на хирург трябва да отида?!Не съм много запозната с тези неща и незнам към кой трябва да се обърна.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 43
Аз имам същият провлем от 3 години насам.
Като се подуе/знам, че адски боли/ се започват едни вани със смрадлика, ихтиол и т. н. А на всичкото отгоре е и на такова гадно място. Понякога се спуква след всичките тези процедури, но понякога не. Три пъти досега съм ходила на хирург. Слагат местна упойка, срязват го и поставят дренаж, за да се изчисти добре.
Но тези неща са много упорити и след време се появяват пак. Последният път/миналия месец/ изтрая почти година и си мислех че съм се оттървала, но уви..........
Дано не съм те отчаяла Simple Smile
p.s.Отиди на хирург, не на кожен

# 2
  • Мнения: 30
Опитай с локум, наложи с обикновен локум през нощта и след 2 дена пиши.

# 3
  • Мнения: 298
пробвай с листо от мушкато или компрес с равни части спирт и вода,но локума наистина действа аз намерих полза и от него

# 4
  • Мнения: 298
 виж сетих се и за нещо друго малко е гадно ,но пък е сигурно
наложи само пъпката с машинна грес (на едно памуче) и го превържи за през ноща.Гадно наистина но пък после олеква

# 5
  • Мнения: X
Мерси на всички които се включихте в темата  Hug.
Аз днес бях на консултация и споделих с гинеколожката за проблема който имам.Тя като го погледна веднага ме прати на хирург.Там се наложи да ме цепнат Sad доста неприятно...Но за добро.В понеделник отново съм на преглед за да видим как върви мястото и дали се е успокоило.До тогава хирурга ми каза на 8 часа да капвам по две капки йодасепт и да слагам марличка.Сигурно ще стипе доста но...Търпя всичко.

# 6
  • Мнения: 779
 йодасепта се слага,обилно-няма страшно!той дезинфектира!
 ще се оправи6 скоро Flutter

# 7
  • Мнения: 94
Здравейте.Малко ме е срам но... Embarassed ми се налага да попитам.Предната седмица усетих , че имам като пъпчица на крака която беше малко по голяма.Реших да я стисна.Съответно изтече гной.Изобщо не ме болеше тази пъпчица.Дезенфикцирах е и така.Докато няколко дена по късно тази пъпчица стана огромна и много болезнена и се разсрастна и захвана и част от сгъвката на крака ми/отива към едната ми устна/Мисля , че е цирей и реших да пробвам с ихтиол но нищо не става вече втори ден.Стои си все така огромна и все така болезнена.Искам да попитам защото днес ще ходя на лекар и се чудя на кожен или на хирург трябва да отида?!Не съм много запозната с тези неща и незнам към кой трябва да се обърна.Благодаря ви предварително.

Здравейте! Аз имам същия проблем и то от доста години вече. Много често ми излизат едни гадни пъпки между бедрата,в бикини зоната,около устнити,около дупето,които впоследствие стават като циреи.  Болката е адска, още повече че след като са в тази област ... чак не мога да вървя, да стоя седнала и т.н. Sad Какво ли не съм опитвала, но без особен ефект. Само на хирург не съм ходила, защото ме е страх и срам. Сега отново имам такъв цирей и той излезе преди почти два месеца. Днес го намазах с гентамицин и като че ли за момент се успокои  ... Помогнете ми, моля ви:(

# 8
az li4no sum mahala cirei s ihtiol.za tri dni se iz4isti,no mi e izlizal samo vednuj predi mnogo godini.a puk imax edna poznata koqto ima6e postoqnno cirei ,izlizaxa na razli4ni mesta po tqloto i.preporu4axa i da pie birena maq za da i se pro4isti organizma.ne si spomnqm kolko vreme q pie6e(mislq ,4e edin mesec,no ne sum sigurna)i do tam be6e s cireite.mislq 4e edin mesec za6toto tq preporu4a na sestra mi birena maq za akneto(32god)vinagi e imala pupki vupreki,4e dori ima dve deca ot edna godina ve4e e s 4ista koja sled tabletkite birena maq.az li4no sum davala na sina mi kato be6e maluk za podsilvane na organizma i apetit.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз като млада имах този проблем. Тогава доктора ми изписа...
бирена мая.
Пих я около месец ,година  след което родих и оттогава нищо не се е появявало.
Консултирайте се с лекар все пак.

# 10
  • Мнения: 94
az li4no sum mahala cirei s ihtiol.za tri dni se iz4isti,no mi e izlizal samo vednuj predi mnogo godini.a puk imax edna poznata koqto ima6e postoqnno cirei ,izlizaxa na razli4ni mesta po tqloto i.preporu4axa i da pie birena maq za da i se pro4isti organizma.ne si spomnqm kolko vreme q pie6e(mislq ,4e edin mesec,no ne sum sigurna)i do tam be6e s cireite.mislq 4e edin mesec za6toto tq preporu4a na sestra mi birena maq za akneto(32god)vinagi e imala pupki vupreki,4e dori ima dve deca ot edna godina ve4e e s 4ista koja sled tabletkite birena maq.az li4no sum davala na sina mi kato be6e maluk za podsilvane na organizma i apetit.


А дали бирената мая не води до повишаване на теглото? Аз се притеснявам адски и това,защото и без друго си имам ужасно много излишни килограми .....  Cry

# 11
  • Мнения: 15 379
Не, няма да напълнееш, ако вземаш бирена мая! Тя е много богата на витамини от групата В и се препоръчва при акне и често появяващи се циреи по тялото. Доколкото знам спомага за пречистване на кръвта и е много полезна. Посъветвай се и с лекар. Успех!!!

# 12
  • Мнения: 94
Не, няма да напълнееш, ако вземаш бирена мая! Тя е много богата на витамини от групата В и се препоръчва при акне и често появяващи се циреи по тялото. Доколкото знам спомага за пречистване на кръвта и е много полезна. Посъветвай се и с лекар. Успех!!!

Благодаря ти за отговора! Час по-скоро ще предприема мерки, защото е наистина ужасно!

# 13
Преди години видях един случай, който сега ми дава отговор на Вашия въпрос и на други подобни: Жена с загноен пръст на ръката беше 1 ден пред операция, моя колежка я посъветва да изчисти мястото и за наложи с ЖИВОВЛЕК, /расте навсякъде дори в градските места между блоковете/. Пръста на тази жена бе чудновато изцелен и операция не се наложи!
Пробвайте и го запомнете за евентуални др. подобни случки.
Всичко най- добро!

# 14
Преди доста години също имах цирей , много около бедрата и седалището бяха станали 17 на брой . Предписваха ми какви ли не лекарства ,и на хирург ходих нищо не помагаше .Започнах да ям мед разбъркан със сяра за пиене и се оправих . Взема се по една кафена лъжичка всеки ден в продължение на 1 месец . Сего имам същия проблем ,но съм бременн в  8 месец и това не смея да го прилагам . май пак ще се наложи да ходя на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт