Бебето на ръце - до кога?

  • 6 448
  • 113
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте, това ми е въпроса "Бебето на ръце - до кога?". Дъщеря ми е на почти 7 месеца и се носим почти постоянно. Е, заиграва се доста повече отколкото преди, но .......... Интересно ми е при вас как беше и до кога носихте вашите бебоци на ръце. Аз лично тайничко се надявам скоро да преключим с носенето, че вече и кг са ни повечко, ама да видим. Споделете до кога се носихте вие.

# 1
  • Мнения: 7 723
Каката я носих до тригодишна.
Малката пък изобщо не искаше да я нося... Rolling Eyes
Всяко дете си е ндивидуално Peace

# 2
  • Мнения: 6 390
Детето до 4-5г. няма доброволно да иска да приключи с носенето  Wink тази идея идва от майката  Sunglasses
всяко наистина е индивидуално...

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ами никога  Rolling Eyes
Виж и двете баби бяха мераклийки да го приспиват на ръце, и то така от 1-2 пъти свикват децата.
Мисля, че Eli_cz е права - пробвай малко по малко да я отучиш, ще свикне и сама да заспива, ако имате люлка и тя помага.

# 4
  • Мнения: 3 376
Ами докато проходи общо взето.
После сам започна да не иска да го носим,искаше да си върви,беше много очарован,а и ние поотдъхнахме малко. Mr. GreenИначе до тогава постоянно беше на ръце.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 741
Дияна не беше по носенето. Когато обаче я записах на ясла (на 2,8г) реши, че трябва да я нося Simple Smile И този период го преживя.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Баткото спрях да го нося към третата годинка,а малката още я нося

# 7
  • Мнения: 1 897
Носила съм го изключително рядко-само когато е имал колики, никнело му е зъбче или е чувствал някакъв друг дискомфорт.
Грижих се за него сама, а бабите идваха само на 'свиждане' , така че и те не успяха да го научат на този вреден навик.
Незнам какво да те посъветвам, бебето ще тежи все повече и повече...Опитай се да я отучиш постепенно.Няма ли вариант като за начало да опиташ да я приспиваш в люлеещо се кошче или в количката, която да побутваш лекичко напред-назад?

# 8
  • Мнения: 5 026
Моят син все още повтаря:"Мамо,земи"- нося си го  Grinning

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не съм го носила почти изобщо.
Ако аз реша тогава.Но не съм позволявала на никой да го носи и да го свиква на това,защото според мен от това по-лошо няма.Детето трябва да свиква от малко на самостоятелност,да се заиграва само и т.н....

# 10
  • Мнения: 781
Моя син не си пада по носенето, носила съм по време на силните колики, сега само си лежи и се заиграва и реша ли да го взема да го мандахерцам Mr. Green се започва едно мрънканеее.
За сметка на това пък винаги когато имам възможност гушкам (много е сладко да гушкаш бебенце), гушкам и целувам много докато имам възможност все още hug newsm76 :

# 11
  • Попово
  • Мнения: 687
докато проходи  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 753
Ами аз мисля,че е до дете,а не само дали така е научено.Не вярвам,че от няколко гушкания ще се научи и ще иска да се носи постоянно.Синът ми иска да го гушкам само когато е разстроен.До скоро през деня заспиваше с гушкане,но вече си заспива сам,без да съм го "учила".Той тежи 12 кг ,не е лек,но когато иска го гушкам,след няколко години аз ще искам да го гушкам,но тогава той няма да иска...

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Носила съм го изключително рядко-само когато е имал колики, никнело му е зъбче или е чувствал някакъв друг дискомфорт.

Peace И ние бяхме така.Но моя син не беше ревливо бебе.Като изключим горните случаи си стоеша в шеслонга, количката, столчето за хрнанене (а ела да го видиш сега  Sunglasses ) и т.н.Ако плачеше естествено, че нямаше да го оаставям да се дере  Peace

# 14
  • Мнения: 304
Докато проходи. При нас имам чувството, че от кърменето така се научи-все на ръце през 3 часа. Почти цяла нощ се кърмихме и свикна. Много ми тежеше -особено след 7я месец  Whistling
Но и това отминава.

Общи условия

Активация на акаунт