И аз да попитам за захранването

  • 719
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 193
Много неща са изписани.Браво, обаче не става ясно:последно кое кога да включим.На едно място да почнем със сок от моркови - на друго не правете като нашите майки, т.е. не започвайте със сокче.
На каква възраст се слага някаква каша в млякото вечер.Защо се слага - за да го засити или за да допълним с някакви витамини в повече АМ. На едно място да е житна , на друго пише само брашнена - ние да си правим изводите.личната ни лекарка няма мнение по въпроса.Чудя се до кога ще я търпя.
После с плодово пюре или със зеленчуково да започнем захранването.На много места пише с каша.Ама кашата с вода или с мляко. и каква да е кашата.примерни таблици колко щеш, едно и също нещо в една пише да се дава между 4- 6 месец,на друго място между 6 - 8 месец.
Само едно май разбрах че кашата не заменя цяло ядене.
Леле хора помогнете.

# 1
  • Мнения: 6 029
Сокче - след 9 месец. Плодове (сурови) - след 6ти месец.
Каша по принцип не се слага в млякото.
Захранването започва най-рано след 4ти навършен месец. Може да започне с плодово пюре, или зеленчуково, или каша.
Аз лично започнах с картофено пюре.
Плодовото пюре не замества хранене, дава се между храненията.
Със зеленчуково пюре се замества обедното хранене.
С каша - следобедното.
Най-щадящата каша е оризова.
И това дето си го разбрала не е вярно - кашата замества едно хранене Laughing
Всичко се въвежда постепенно.
Първо, например, зеленчуковото пюре, лъжичка първи ден. две лъжички втори ден и така до 10тина дни би трябвало да се замести хранене.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Сокче - след 9 месец (или след 12 м). Плодове (сурови) - след 6ти месец.
Каша по принцип не се слага в млякото.
Захранването започва най-рано след 4ти (най-добре - след 5-ти, 6-ти) навършен месец. Може да започне с плодово пюре, или зеленчуково, или каша.
Аз лично започнах с картофено пюре. Аз - с оризова каша
Плодовото пюре не замества хранене, дава се между храненията.
Със зеленчуково пюре се замества обедното хранене.
С каша - следобедното. Аз - сутрин давам. Все пак, това е въглехидратна храна.
Най-щадящата каша е оризова.
И това дето си го разбрала не е вярно - кашата замества едно хранене Laughing
Всичко се въвежда постепенно.
Първо, например, зеленчуковото пюре, лъжичка първи ден. две лъжички втори ден и така до 10тина дни би трябвало да се замести хранене.

# 3
  • Мнения: 6 029
Ивонска, ти си мързелана  Crossing Arms Аз се потим 10 мин. да пиша, тя ми драска Crossing Arms

Какво като е въглехидратна? Таман си ми изглежда за следобедна закуска, особено с някоя ябълка настъргана вътре:) Моето дете следобед и вечер най-много беснее, така че са му добре дошли тези въглехидрати Grinning

# 4
  • Мнения: 391
Мисля че е най-добре ти сама да решиш какво е най-добро за твоето дете. Има доста теми изписани, виж кои са подходяшите плодове и зеленчуци с които да се започне. Аз лично започнах съч зеленчуково пюре, две седмици след това дадох плодово. Соковете ги вкарах мн по-късно, тук ми казват че сока не дава нищо повече, а в началото можело да доведе до диария. но мнения много. А и виж как възприема всичко това детето и се ръководи от нея. Тук няма каши; т.е. има ги но ги добаваме в млякото и се пият, аз давам сутрин. Имало изследвания че кашите благоприятствали наднорменото тегло при децата. Незнам дали е така: но и да искам да давам каши-няма. Аз си давам сутрин; следобед и вечер мляко, замених постепенно обяда с пюре и млечен десерт. А следобед нямялих млякото и давам и плод. Понякога давам плод или млечен десрт и предиобед ако е закусил твърде рано. Но се ръководя от него, ако е гладен давам, ако не иска вече-не насилвам.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
Ивонска, ти си мързелана  Crossing Arms Аз се потим 10 мин. да пиша, тя ми драска Crossing Arms

Найш как се зарадвах, кат видях собствените си мисли, синтезирани от друг с 90 % съвпадение!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 193
Благодаря Ви момичета.А знаете ли че го водих на профилактичен преглед при педиатър който работи в неонатологията ,тогава бяхме на 2 месеца - каза ми да започна със сокчетата още тогава.бях учудена, но си замълчах.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сокче - след 9 месец (или след 12 м). Плодове (сурови) - след 6ти месец.
Каша по принцип не се слага в млякото.
Захранването започва най-рано след 4ти (най-добре - след 5-ти, 6-ти) навършен месец. Може да започне с плодово пюре, или зеленчуково, или каша.
Аз лично започнах с картофено пюре. Аз - с оризова каша
Плодовото пюре не замества хранене, дава се между храненията.
Със зеленчуково пюре се замества обедното хранене.
С каша - следобедното. Аз - сутрин давам. Все пак, това е въглехидратна храна.
Най-щадящата каша е оризова.
И това дето си го разбрала не е вярно - кашата замества едно хранене Laughing
Всичко се въвежда постепенно.
Първо, например, зеленчуковото пюре, лъжичка първи ден. две лъжички втори ден и така до 10тина дни би трябвало да се замести хранене.
и аз така направих Peace

Общи условия

Активация на акаунт