маска за коса - един-два пъти в месеца?!?

  • 979
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 891
Една приятелка твърдеше, че маската за коса трябва да се слага не повече от 1-2 пъти в месеца. Вярно ли е и защо? Аз я използвам вместо балсам, по-скоро на принципа: което хвана първо. В такъв случай колко често се използват разните ампули и масла за коса? Съвсем се обърках  ooooh! ooooh! ooooh!

# 1
  • Мнения: 7 186
Ако говорим за готови маски за коса-използвам при всяко миене,стоя известно време и след изплакване слагам балсам без отмиване.Това е и съветът на фризьорката ми.Действа ми чудесно,защото си боядисвам косата всеки месец и е дълга-така я подхранвам и е хубава-нито цъфти,нито имам други проблеми.Понякога преди боядисване си забърквам и домашна маска от бадемово масло,хума,мляко,жълтък и витамини на ампули.От готовите ампули за подхранване не съм си взимала скоро,но съм ползвала-когато се сетя да си купя.Иначе преди изсушаване слагам течни кристали или силикон-страхотни са.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 394
Значи, първо си зависи от косата.
В смисъл, до колко третирана е тя. Дали е боядисвана, изрусявана, на кичури, къдрена и пр. Тука всеки сам може да си прецени в какво състояние му е косата и да реши за себе си на какво да наблегне.

Аз позлвам маска за коса на всяко измиване. Т.е. 1-2х в седмицата.
Ако нямам време за такава, просто на леко влажна коса слагам или кристали за коса или балсам-спрей без отмиване.
Моята коса е нормална, не третирана. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 5 826
Аз ползвам от готовите маски и слагам един път в седмицата, обикновено събота-неделя, понеже тогава имам повече време и обичам да се поглезя - правя си маски на лицето, на косата, ексфолиирам се, обезкосмявам се и т.н.

# 4
  • Мнения: 2 047
Моята е изрусена и  на всяко миене (веднъж седмично) редувам балсам с маската - ама верно, което хвана първо  Grinning
Преди да почна да я боядисвам никога не съм имала нужда от балсами и маски, но сега е страшно суха.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Домашно приготвените маски, за да имат ефект трябва да се правят веднъж седмично, в продължение на 2-3 месеца.
Ампулите не се ли втриват по схема?
И аз готовите маски ги ползвам вместо балсам.

Общи условия

Активация на акаунт