Витамин Д?

  • 3 412
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Мили мами, нашата педиатърка изписа на бебето (2м) Витагонал, май се казва, витамин Д. Не помня къде бях чела, че не във вси4ки страни се практикува даването на витамин Д, даже все пове4е се отри4ало. не помня защо, но така или иначе споделете мнение Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 596
Аз зная, че на много бебчета се изписва витамин Д, но трябва много да се внимава с дозата, трябва да е точната доза, защото в големи дози е опасен!

# 2
Zdravei,Vigantola e vitamin D3,pri nas tuk nikakvi vitamini ne se davat,ako beb4eto si e v dobra forma(veselo i jizneno),ako e unilo ne6o,togava pediatara 6e preceni,takava e praktikata!Specialno za vit.D,za tiah e mnogo vajno bebeto da e na vazduh pone 2-3 4asa na den i prepora4vat razhodki edva li ne vednaga sled izpisvaneto.Za razli4nite strani ne6ata sa razli4ni,vajno zna4enie ima klimata!

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
2-3 kapki sedmichno ako kurmih, i 3-4, ako ne, Ako go izlagash na slinchevi bani namani dozata suotvetno s po 1 kapka Wink

# 4
  • Мнения: 4 458
точно по този въпрос говорих с нашата лекарка. Тя каза че е добре да се дава на децата защото сега никъде нямя свесни витамини - в храна, вода и т.н.

# 5
  • Мнения: 7 831
Различават се дозите не само при различни климати и лято / зима, а и при различните деца. На големия ми син дозата беше първо 1 капка на ден, после през ден и още на 5 месец падаше се Март го спряхме, обаче той се роди с много малка фонтанела и педиатъра се притесняваше от ранно затваряне. Сега на малкия дозата до този месец му беше 2 капки на ден а сега е 1 капка на ден. С всичко това искам да кажа, че педиатъра е този който преценява необходимостта и дозите. Не мисля, че е вреден ако се приема правило, напротив благодарение на него все по-малко деца страдат от рахит.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Вит. Д е много важен за профилактика на рахита - а в много държави не е познат като Вигантол или като самостоятелно лекарство ( доколкото знам се дава например комбиниран препарат, съдържащ флуор и вит д). Преценката на дозата е много индивидуална - зависи от климата, сезона, времетраенето на разходките и индивидуално от организма на детето - как то усвоява витамина - има деца, за които 1 капка на седмица ще е достатъча и други, за които 6-7 капки дневно не са. Педиатърът има показатели, по които да следи как се отразява вит. Д -то, така че му се довери Grinning

# 7
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Ripple
Мили мами, нашата педиатърка изписа на бебето (2м) Витагонал, май се казва, витамин Д. Не помня къде бях чела, че не във вси4ки страни се практикува даването на витамин Д, даже все пове4е се отри4ало. не помня защо, но така или иначе споделете мнение Rolling Eyes


Щом ви го е изписала, давай и не се колебай въобще. Тя най-точно може да определи правилната за вас доза, защото има наблюдения върху детето.

# 8
  • Мнения: 1 622
Там е работата, че според мен педиатърката подхожда стандартно към дозата витамин, една капка дневно.
Както виждам,  в тази доза няма да навреди, така че сигурно ще давам. Ина4е той е навън от 10 си ден, та и досега прекарва поне 4-5 часа на открито, но все пак...

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Ripple
Там е работата, че според мен педиатърката подхожда стандартно към дозата витамин, една капка дневно.
Както виждам,  в тази доза няма да навреди, така че сигурно ще давам. Ина4е той е навън от 10 си ден, та и досега прекарва поне 4-5 часа на открито, но все пак...


Общо взето дозите са стандартни в началото, а след определен прериод подлежат на корекция евентуално. При нас се оказа, че не ни е достатъчна 1 капка и минахме на 3. Все още сме на 3 докато започнат жегите.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Ripple
Там е работата, че според мен педиатърката подхожда стандартно към дозата витамин, една капка дневно.
Както виждам,  в тази доза няма да навреди, така че сигурно ще давам. Ина4е той е навън от 10 си ден, та и досега прекарва поне 4-5 часа на открито, но все пак...


 Аз съм останала с впечатлението, че стандартната доза е по 2 капки Rolling Eyes  - все пак тя ви е дала доста малка доза и вероятно ще следи как се понася - не се тревожи Grinning

# 11
  • Мнения: 7 831
И за мисля че от Вигантола стандартната доза е две капки.

# 12
  • Мнения: 1 289
На нас от Вигантола ни изписаха по 2 капки всеки ден сутрин на гладно. В листовката на медикамента това също е дадено като стандартната доза. Пием го вече месец, от навършването на едномесечна възраст. Като мама-новак чета разни книги и в една френска ми попадна информация, че витамин Д се дава от 20-тия ден. На моя приятелка го бяха изписали също по-рано от 1-вия месец, но лекарката ми каза да не се притеснявам, защото вече времето е хубаво и излизаме на разходка. Така че не сме започнали късно.

# 13
  • Мнения: 1 512
На нас в края на първия месец ни изписаха българските капки Деавит,по една капка сутрин на гладно,като се дават 30 дни,после се прави пауза от десет дни,после пак в този ред.Понеже капките са в маслен разтвор,педиатърката препоръча да капвам няколко капки кърма в лъжичката,за да преглътне беба по-лесно.

# 14
  • Мнения: 3 042
Цитат на: ale_x_andra
На нас в края на първия месец ни изписаха българските капки Деавит,по една капка сутрин на гладно,като се дават 30 дни,после се прави пауза от десет дни,после пак в този ред.Понеже капките са в маслен разтвор,педиатърката препоръча да капвам няколко капки кърма в лъжичката,за да преглътне беба по-лесно.


Обърни внимание на срока на годност на Диавит-а след отваряне на шишенцето- 1 месец, при Вигантол-а той е доста по-дълъг и може да си свършиш шишенцето.

Общи условия

Активация на акаунт