Изпотяване при 3 годишно дете

  • 16 256
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте!
Майка съм на 3 годишно момченце, което често се изпотява, без значение, че температурата в къщи или навън не е много висока.Не става въпрос за изпотяване, когато е много облечен, а навън е топло.
Често пъти, особено през нощта или при следобеден сън се налага да го преобличам, защото пижамата му, особено около врата и по гърба е потна.Най-вече се изпотява по вратлето, гърба и главата, изпотяват се и крачетата му отдолу на ходилата.
Започнах да се тревожа дали това изпотяване е нормално или е признак на нещо.Като споделих с педиатъра, при който ходим, той ми каза, че някои деца, особено момченца се изпотяват по-обилно и по-често.
Споделете вашия опит с мен.

# 1
 и при на с е така и незнам какво да предприема...дайте съвет newsm78

# 2
  • Мнения: 280
Да се включа и аз, синът ми има същото изпотяване - основно главата и вратлето и по малко по гърба. През ноща се преобличаме задължително поне по един път, а също така  смяната на калъфката на възглавницата е задължителна.Според педиатъра проблем няма.

# 3
  • Мнения: 3 115
И дъщеря ми е така, особено се поти главичката. Не съм се сетила, че може да е проблем и не съм питала педиатъра.

# 4
  • Мнения: 117
Моят син също много се поти по главата, вратлето и тялото. От няколко дни даже го наблюдавам, че по тялото има от тия дребни пъпчици, които са от претопляне. Не мисля, че е здравословен проблем, защото и баща му се поти много. Явно някои хора са с по-усилено работещи потни жлези.

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Моята девойка е същата  Confused Баща и е така също  Confused

Едно от нещата обаче, които си спомням от лекциите по "Анатомия и физиология" е, че изпотяването е признак на здравия организъм  Peace

# 6
  • Мнения: 476
Точно вчера си мислех да пускам такава тема.
Синът ми е така. Поти се обилно, а в момента, в който заспи възглавничката му за отрицателно време става буквално мокра. Той самият се буди нощно време и си я обръща сам периодично. Говорила съм с педиатърката му и тя смята, че няма проблем и не намира нищо обезпокоително в това. Ще го израсте, според нея.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
И моят син се поти много. Точно по същият начин.  Wink

И съм "му хванала цаката": Laughing
 - винаги е облечен по- леко, отколкото другите деца, или пък аз и сестра му сме.
 - спи с отвити крака винаги - и зимата и лятото, всъщност, има завивка само на кръста, никога не си завива ръцете или краката, спи и зимата бос от бебе.
 - цяла зима спи с лятна завивка и му е добре така...
 - спи на отворен прозорец от пролетта до късна есен.
 - подстриган е много късо - 2 номер с машинката.  Laughing
 - дрехите и обувките му са изцяло от естествени материали.  Peace

# 8
  • Мнения: 476
О, всичко това и при нас е така, но не помага особено.
Единствено със завиването не мога да се справя, защото синът ми обича да е завит до брадичката и аз обикновено го чакам да заспи, за да го отвия.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 575
И моят син се поти много. Точно по същият начин.  Wink

И съм "му хванала цаката": Laughing
 - винаги е облечен по- леко, отколкото другите деца, или пък аз и сестра му сме.
 - спи с отвити крака винаги - и зимата и лятото, всъщност, има завивка само на кръста, никога не си завива ръцете или краката, спи и зимата бос от бебе.
 - цяла зима спи с лятна завивка и му е добре така...
 - спи на отворен прозорец от пролетта до късна есен.
 - подстриган е много късо - 2 номер с машинката.  Laughing
 - дрехите и обувките му са изцяло от естествени материали.  Peace

И ние сме така, но няма ефект, вечно е мокър. Ние всички треперим зимата, неговите крака са лед, но спи с лятна завивка и все е изпотен.  Tired

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
При моя имаше ефект.
Не че сега не се поти, но значително по слабо...Особено косата му ако порасне малко, веднага почват реки да текат направо.  Wink Ходим почти всеки месец на подстрижка...Като рецидивист е с тая прическа... Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 587
И дъщеря ми е така, особено се поти главичката. Не съм се сетила, че може да е проблем и не съм питала педиатъра.

И на моята дъщеря главичката е почти винаги мокра.

# 12
  • Мнения: 2 110
И при двете ми деца го имаше това изпотяване ! Аз лично не съм се притеснявала ,защото винаги съм си обяснявала изпотяването им с това ,че са по-активни през деня,с това ,че винаги слагам една дреха в повече, или отворям по-малко прозореца.
 

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И моята дъщеря е така.Преобличаме се често по време на сън,а понякога на следобедния все едно излиза от банята-косата и е мокра+пижамката.Не търпи дълго време завивка,та по няколко пъти на вечер и я замятам поне през кръста.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
и моето дете се поти много-най-вече главата.
ходи леко облечен,подстригала съм го късо с машинката,че иначе косата му е все мокра,спи завит много леко,преобличам го редовно,защото става мокър от сън...
питала съм лекари,казаха ми ,че било до тип вегетативна нервна система.също,че се среща по-често при момчета и при силно емоционални,впечатлителни и чувствителни деца.
някакви специфични изследвания не са ни правили.само кръв и урина и то не специално за това.
ако някой е првил някакви по-специални изследвания,моля,нека сподели опит.

Общи условия

Активация на акаунт