апарат за мерене на кръвна захар ОТКЪДЕ И КАК

  • 13 398
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 343
Майка ми иска да си купи апарат за мерене не кръвна захар. Няма поставена диагноза и ако следи вкъщи нивата ще и е по-спокойно.
Откъде може да си купи?
Продава ли се свободно?
Колко струва?
Ако някой може да ми отговори ще съм му признателна!

# 1
  • Мнения: 417
Продават се напълно свободно в аптеките. В София може и директно от вносител. В google е пълно с глукомери, видове, цени, консумативи и т.н.

# 2
  • Мнения: 2 197
От личен опит мога да ти кажа, че няма особена разлика между различните глюкомери. Имала съм и на Джонсън (немски), сегашния ми е корейски. Консумативите и на двата са еднакво скъпи, разлика в измерването - няма. Така или иначе от електронен уред не можеш да получиш перфектно точно измерване, но то не е толкова необходимо. Бих те посъветвала да отидеш в една аптека на Позитано, точно срещу Съдебната палата се пада, преди първата пряка. Там има всички видове глюкомери, защото обслужват диабетици и имат и всички консумативи. Разликата между тях и вносителите е малка.

# 3
  • Мнения: 2 343
Бото, благодаря!
Каква е средната цена?

# 4
  • Мнения: 482
Ти гледай цената на тест-лентите - аз заради по-евтини ленти си купих втори глюкомер - ахтунг от метро- около 70лв с 10 ленти и после-по 0.70лв на лента.Капката кръв, която е нужна, е по-малка от аку-чек, който ползвах преди, и по-бързо-за 10 сек- излиза резултата.Но не е много точен SadСамо ориентир за цени- не е реклама-сигурно има и по-добри, но тая аптека на Позитано ми е скъпарска.Има подфорум за деца с диабет- там са по-знаещи

Общи условия

Активация на акаунт