Изпотяване при 3 годишно дете

  • 604
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте!
Майка съм на 3 годишно момченце, което често се изпотява, без значение, че температурата в къщи или навън не е много висока.Не става въпрос за изпотяване, когато е много облечен, а навън е топло.
Често пъти, особено през нощта или при следобеден сън се налага да го преобличам, защото пижамата му, особено около врата и по гърба е потна.Най-вече се изпотява по вратлето, гърба и главата, изпотяват се и крачетата му отдолу на ходилата.
Започнах да се тревожа дали това изпотяване е нормално или е признак на нещо.Като споделих с педиатъра, при който ходим, той ми каза, че някои деца, особено момченца се изпотяват по-обилно и по-често.
Споделете вашия опит с мен.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Моето дете също много се изпотява.Най-вече от възглавниците, преди около 6м. започнах да му слагам такива.Смених какви ли не, но вечно му е мокра главата.Като му пипна гърба е сух, но краката също постоянно са му мокри.И обувки купувам уж все качествени ConfusedНе съм се замисляла, че трябва да се притеснявам и на тази тема Simple Smile Баща му също постоянно се оплаква, че от нищото се поти.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 56
ние сме на 4 годинки и е същатата работа . големо потене особенно като спи. преоблизам го по два пъти нощем в съня му . питала съм докторите но ми казаха да не се претиснявам така е при некои деца
 живи и здрави да са ни

# 3
  • Мнения: 774
Няма за какво да се притесняваш.Синът ми като по -малък беше така,сега се поти по-малко.
Имам и момиченце на 4.6 г.,което  много се поти.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
И моя син е така. И единственото, което ни спасява е лекото обличане, ама съвсем лекото.
Пример: цяла зима в ДГ той е по тениска с къс ръкав. Вече сме махнали чорапите и ходи бос със сандали само, сутрин на ДГ. Спи без потник, само с пижама и то с къс ръкав и къс панталон и то отдавна. Завит е като спи само с двоен чаршаф /торба/, при положение, че сме на първия етаж, у нас е хладно и ние спим още с одеяла,...
Винаги е много по- леко облечен от останалите деца и от нас, само с дрехи от естествени материали и обувки от ест. кожа.
Няма друг начин.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт