навехнат глезен- рехабилитация

  • 2 984
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 069
Здравейте мамчета!
Преди две седмици си навехнах тежко глезена и оттогава съм в гипс. Днес ми вдигнаха кръвното в Пирогов по наколко параграфа.  Mr. Green
1. Чаках час и половина за преглед от около 3 мин от 2 метра разстояние.
2. Без някакво логично обяснение доктора реши гипса да стои 30дни, вместо първоначалните 21.
3. Бях предупредена, че при махането на гипса трябва да си заплатя прегледа, свалянето на гипса и снимката, въпреки че съм здравноосигурена, а сега минавам по "лайсната", вероятно се надяваше на известна "благодарност" от моя страна. /Направих проверка и се оказа, че не е редно да ме карат да плащам, каквото и да било./
 Поради тези причини взех решение на 20-я ден собственоръчно да си сваля гипса и да не се занимавам с никакви противни доктори.
А питането ми е- знае ли някой каква рехабилитация се провежда след такава травма?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Не е ли по-добре вместо сама да си сваляш гипса на 20-я ден, да направиш  консултация с още един ортопед. Може би наистина трябва да стоиш с гипс 30 дни.
Иначе след това е добре да си направиш нагревки, масажите също помагат, както и лечебна физкултура.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт