Тиранти за прохождане

  • 4 049
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте май4ета. Бих искала да ви питам относно тирантите, които се слагат около гърди4ките на децата, за да ги придържате, докато те се у4ат да правят първите си стъпки. Практи4ни ли са и има ли смисъл от тях. Колебая се дали да си купя, за6тото моята палавница все иска да е права. Благодаря ви. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 554
Аз разбрах, че тези тиранти не са точно за прохождане, детето трябва да може да пази равновесие или да върви държано за една ръчичка и тогава тези тиранти вършат работа в помощ на майката да не я хваща кръста Grinning Едно дете, което още се киндилка буквално ще виси на тези тиранти и в това топлото само ще се протрива от тези каишки, това е лично мое мнение.

# 2
  • Мнения: 191
И аз си мислех, 4е все о6те ни е рани4ко за тиранти. Може би по-нататък 6те си купя. Благодаря за отговора.

# 3
  • Мнения: 858
Споделям мнението на Мама`на`слънчице .Аз купих такива когато детето ми стоеше непрестанно право.Така и не свършиха работа,защото когато детето не пази само равновесие добре буквално виси на коланите.Когато пък е стане стабилно вече само тръгва да ходи и му е нужна свобода,за да се усъвършенства.Виждала съм в парка деца който ходят с подобни каишки,според казаното от майките им е за да не паднели,за да не се ударили,за да ги ловят по-лесно ако хукнат да тичат.За мен се оказаха безпредметни.

# 4
  • Мнения: 9 973
аз купих и ще ги ползвам като му дойде времето

# 5
  • Мнения: 8 999
Ползвах ги, когато детето беше почти проходило. Просто ме заболяваше кръстът да съм наведена над него и да го държа за ръчички. Но не мисля, че спомогнаха за по-бързо прохождане. Бяха облекчение единствено за мен.

# 6
  • Мнения: 1 021
Не съм ползвала за Мишо, но пък сериозно експлоатираше проходилката.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз лично си купих,но не ги използвах.
Не са много удобни,поне за мен Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 587
На мен ми бяха много неудобни и въобще не ги ползвах, пък и моят син проходи много бързо. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 441
Взех,но не ги използвах,защото ми бяха неудобни и на мен,и на малчо.
Може да вземеш от приятелка и да пробваш.
На мен определено не ми тежеше да го водя за ръчичка. Peace

# 10
  • Мнения: 1 712
Извинявам се за отговора,но на мене тези тиранти ми приличат на каишка за куче.Не съм ползвала,но и не бих ползвала.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 740
Купих на Дияна т.нар. колан за прохождане. Пробвах да я извеждам с него 1-2 пъти и се отказах. Никаква полза нито за мен, нито за нея.

# 12
  • Мнения: 2 124
Никое съществоне прохожда в паяк, с каишки и всякакви други търговски измишльотини. Детето прохожда щом е готово за това. Вашата задача е да не го ограничавате - достатъчно пространство и диван по който може да ходи са напълно достатъчни. Когато бяхме навън аз постилах на дъщеря ми един шарен чаршаф пред някоя пейка и тя се придържаше по нея, пристъпвайки (на 8 мес.), когато се умореше си сядаше и си играеше. След 7мия месец не съм я държала в кошарата - винаги е била на килима, дръпнахме масата, за да има повече място. Почти не съм я държала за ръка - това още повече стимулира желанието за самостоятелност.
Но всеки сам си преценява. Wink

# 13
  • Мнения: 11 003
Не съм ползвала тиранти. Струват ми се безполезна вещ, а и не ми допада идеята да си вържа детето и да го дърпам с тях. Рая проходи много лесно - първо с уолкър и за ръка, после се пусна.

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не съм ползвала, нямам и намерение Naughty.
Ние сме точно в този период - тъкмо се учим и се водим за ръчички.
Е, понаболява ме кръста, но сега му е времето.
То майка лесно не се става.

Според мен са неудобни, изместват центъра на тежестта, а и могат да натъртят гръдния кош, ако по-тежичко детенце се отпусне на тях.

Общи условия

Активация на акаунт