От едната гърда няма кърма....

  • 606
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
Моята приятелка роди на 19.05
Опитва се да кърми, но от едната гърда няма кърма. Каквото и да прави от нея почти нищо не изцежда, а бебето реве като засуче от нея. От другата пък бебка суче дълго, преглъща и й се стича по бузката. Празната гърда винаги е мека
Що е то?

# 1
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
при мен нещата бяха по4ти същите .в дясната ми гърда имаше 1/4 от коли4еството мляко в лявата.така и не зазбрах защо.нека си го храни с тая в която има и да се опита да стимулира лактацията в другата с 4есто изцеждане.

# 2
  • Мнения: 3 550
Мислих, мислих, ама нищо логично не ми хрумна. Не може ли да помогне мамолог?

# 3
  • Мнения: 11 607
С първата бременност кърмих известно време от двете гърди. Но с втората и третата - кърмих само от една гърда. Значи с Рая ако мога така да се изкажа - активната -т.е. гърдата с кърма - ми бе дясната,а лявата буквално бе суха,а с Йоан - активна ми бе лявата,а дясната - суха. Като от сухата в денонощието  и в двата случая изцеждах по малко кърма,но не повече от 20 мл. Рая я кърмих 6 месеца, а Йоан - 7 месеца и то само от една гърда!!!! с Йоан като беше той на 4 месеца един месец кърмих и още едно бебе. Т.е. активната ми гърда компенсираше двойно за сухата. Така бе и с Рая. И двете ми деца наддаваха нормално,като в първия месец само от една гърда Йоан наддаде близо 1,700 кг.
Не съм търсила обяснение на случая. Приятелката ти да кърми и да спазва режим все едно кърми от две гърди! При мен нито стимулация,нито помпички - нищо не помогна за да имам кърма в сухата гърда. Познавам поне още една жена,която също е кърмила почти само от една гърда. Незнам,поне моето мнение е,че винаги едната гърда е по-силна от другата,това бебетата усещат и не искат да бъдат слагани на нея!
Успех на всички кърмещи!

Общи условия

Активация на акаунт