Вероучението като задължителен предмет в учебната програма?!

  • 8 122
  • 194
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 500
Днес на центъра на Варна имаше един поп, една масичка и една дебела тетрадка с призив Вероучението да стане задължителен предмет в училище. Нямах много време и не спрях да чета, утре ще го направя и ще пиша задължително.
Въпроса ми към вас е, какво ви е мнението Вероучението да стане задължително? Защо, ако да и защо ако не?

# 1
  • Мнения: 2 759
                   Против, ама много против. Имам други убеждения, не искам да пълнят главата на детето с глупости. Нямам доверие на християни, които не знаят 10-те заповеди.
                   И без това има милион поводи да се обяснява, че совите не са това, което са: обезкосмяване, грим, поведение (във всякакъв аспект), поп-фолк музика, реклами, силикон, защо хората си изхвърлят боклуците през терасите, Интернет чатове... 
                   Колкото до насилието - освен преди и след шамарите да се прекръстят....

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 23:36 от Портокалово момиче

# 2
  • Мнения: 1 878
Аз съм по-скоро ДА. При това насилие в училище може би ще е от полза  Thinking аз лично нямам против, все пак ще ги запознават чисто фактологически с основите на религията - неразделна част от света ни и философията за него - факт.

# 3
  • Мнения: 6 991
Не, благодаря.
Вкъщи всеки да си втълпява каквото иска на собствените деца.
Училището е светско и трябва да си остане такова.

# 4
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Аз съм против. И сега, ако родителите имат желание могат да възпитават децата си както намерят за добре. Ами ако съм протестантка или еврейка или сциентоложка като Том Круз а?  ... Свободата на вероизповеданията е заложена в Конституцията и нещо такова би било в противоречие с основния ни закон  Sick
Отрицателно ми е отношението и към православната църквата като институция. Православната църква е единствената, която се ползва от благата на държавата, без да има реална полза от нея. Тя е и най-големият земевладелец в нея - какво от това обаче?  Първо да вземат да слязат от джиповете и да спрат с далаверите на дребно и едро. Второ, питам - къде е социалната функция на църквата а? Къде са сиропиталищата, наркоманските комуни и други подобни, които би трябвало да се поддържат от нея? Омръзнало ми е да гледам оядени попове, мислещи единствено за парите от поредната венчавка или помен ... Задължително вероучение ли ... тц!

# 5
  • Мнения: 4 111
Само като свободно избираем предмет.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Само като свободно избираем предмет.

И аз съм на същото мнение  thumbsup

# 7
  • Мнения: 491
Не, благодаря.
Вкъщи всеки да си втълпява каквото иска на собствените деца.
Училището е светско и трябва да си остане такова.

Точно, кратко и ясно!  newsm10

# 8
  • Мнения: 2 792
 Аз съм против въобще Вероучението да присъства в учебната програма.
 Имам реални сблъсъци с учебната програма по принцип и ще ми дойде в повече и за това да се ровя в Интернет  и да доказвам очевидните грешки и пропуски на писалите учебниците. Достатъчно ми е, че сега постоянно трябва да онагледявам неграмотно написаните твърдения в "Човек и Общество" и "Човек и Природа".
  Всъщност Църквата кога смята да се заеме със социалната функция, която се предполага от нея, това повече ме вълнува.

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
   Всъщност Църквата кога смята да се заеме със социалната функция, която се предполага от нея, това повече ме вълнува.

Значи ставаме две.

# 10
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Ето тук има анкета по темата и отговорите са красноречиви.

И още една тема.

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ето тук има анкета по темата и отговорите са красноречиви.

И още една тема.

аааа пропуснала съм такова забавление ... сега ще наваксам с четенето  Mr. Green

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Против съм. В предишните теми съм си дала мнението и то не се е променило.
Освен това и закона за закрила на детето им казва:

"Защита на религиозни убеждения
До 14-годишна възраст твоето отношение към религията се определя от родителите ти, а от 14- до 18- годишна възраст - по съгласие между теб и твоите родители или тези, които се грижат за теб."

Така че църквата да не се бърка в правата на децата ми. Crossing Arms

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
Не смятам, че сегашната ни образователна система е на ниво, а като въведат и Вероучение, съвсем ще се объркат децата - в една дисциплина ще им втълпяват, че човек е създаден от Бога, а в друга - че е произлязъл от маймуната ...

# 14
  • Мнения: 3 447
Абсолютно против. Сериозно ли някой смята, че Църквата ще изземе функциите на родителите и ще започне да възпитава ценности у децата, при положение, че единственото, което е свършила, е да забрани филма "Последното изкушение"?

Общи условия

Активация на акаунт