Разочарованието ми от Б-ца Токуда

  • 7 679
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Реших да споделя моята история, за да няма повече изненадани и разочаровани от б-ца Токуда.

Когато забременях съвсем естествено започнах да се замислям къде да родя.Първото ми дете родих при Др.Димитров в МД и бях много доволна /изключая битовите условия и част от персонала/.Сега се спрях  на б-ца Токуда, защото освен добрите условия, организация, екипи, е и голяма болница с отделения, които могат да отговорят при нужда /както се случи/ на всички потребности. Като екип се спрях на Др.Диков, който ме пое.............и така до 9-ия месец.
И .........една сутрин ставам и виждам малко кървенисто петънце - вероятно тапата.Синът ми не беше добре, болеше го главата и отидохме на лекар за всеки случай ако почна да раждам, поне мъж ми да се оправи с него.Към 17ч започнах да усещам едно "куркане" на червата, но много ритмично - без никакво болка.То продължи и вечерта.В 22ч отидох до Токуда, за да ми пуснат запис и да кажат това контракции ли са или не? Др.Колева обаче каза - няма разкритие, но най-вероятно са контракции - като станат на 15мин ела!
Прибрах се, а в къщи малкият с температура, почна да повръща.......аз събирам багаж за болницата.....мъж ми се чуди к,во да прави с детето.......и гледам на корема му 4-5 пъпки.А той не е карал нито една шарка.Явно е дошъл момента.
В 03.30 реших пак да отида до болницата, да не родя в къщи.Този път имаше 4см.разкритие, приеха ме в отделението и ми пуснаха запис - наистина бяха контракции.Успокоих се, че все пак ще раждам при това доволна от неболезнените контракции/пожелавам го на всички!!!!/.
И тъй като никой нищо не ме е питал, аз да си кажа - споделих на сестрата, че малкият ми син е болен и най-вероятно е с шарка.Лелееее паника......звъняха на кого ли не по тел., Говориха и с шефката на неонатологията им Др.Масларова.........
И РЕШИХА, ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА РАЖДАМ ТАМ - НЯМАЛИ УСЛОВИЯ ДА МЕ ИЗОЛИРАТ!!!!Казах им, че аз съм я карала, но не  - била съм заразна.Помолих ги да ме сложат във ВИП-А,който е самостоятелеен и в момента беше свободен.Но казаха, че било по-добре да отида в МД, там били "специализирани", за мен било по-добре........аз вече бях доста шокирана и почти нищо не помня от тук - нататък...?
Аз съм избрала да раждам в болница, която има претенциите за модерна и отговаряща на всички критерии лечебно заведение, а те нямали условия?В този момент имах чувството че участвам в някакъв филм и, че това не се случва с мен! На всичко отгоре нямали линейка, която да ме транспортира до Мд - да викам такси или някой близък да ме закара!!!На  къде отива това здравеопазване.?Не става въпрос само за пари - никой нищо не го интересува и по-лошото НИКОЙ НЕ ПОЕМА ОТГОВОРНОСТ.
И така - с контракции и 4см.разкритие поемам към МД, мъжът ми полудя, защото и на него не мога да обясня, защо не можем да останем в токуда. Едва намерихме пътя за тунела/приемното/защото ул.Здраве беше в ремонт! Лутахме се доста време.
Няма да разказвам за приключението си там, защото не знаех на кой свят съм - без уговорка, без да познавам никой..........такъв кошмар не бях изживявала/знам че много от вас раждат без уговорка, но тези, които си избират лекар ще ме разберат/.
Само ще кажа : Господ здраве да и дава на акушерката КРАСИ, на която "скъсах"нервичките, но благодарение на която успях да преодолея ужасът който ме беше обзел.Тя не се отдели от мен.Това ще го помня цял живот!Много бих се радвала ако всички имат нейното отношение към пациентите, защото точно в този момент една "блага" дума върши чудеса.
И така : случката с неочаквано начало завърши и с неочакван край.При 6см. разкритие, дойде анестезиолога за упойка, но започнаха напъни и на третия напън бебо се роди.Сега си мисля, че ако малко се бях забавила щях да родя по пътя!
Всичко е добре, когато свършва добре.!
Но мен все още ме боли от отношението и разочарованието, което остана в мен. А в МД, казаха, че това им било практика! Не ме изолираха, защото неонатолозите там казаха, че след като съм я карала няма проблем.Но в никакъв случай да не допускам контакт м/у големият ми син и бебето, че тогава може да се зарази и бебето.Тогава се чудя защо ме "изгониха" от Токуда? Страх ли ги е  или е липса на компетентност?
 Значи излиза, че при най-малкия проблем "модерните"болници за да нямат лоша статистика/или защото не могат да се справят/ препращат към МД,Пирогов ВМА и т.н
Изненадващо, но в МД срещнах много топлота и разбиране/дали защото аз изглеждах доста неадекватно?/.Даже ми предложиха ако нямам на кого да оставя синът си с шарка да остана 10 дни в болницата - нямало проблем.

Радвам се, че всичко свърши благополучно, бебо е добре, но болката от преживяния ужас и стрес ще си остане.Сега като погледна назад ми става смешно, но тогава ми се ревеше. За това момичета си направете добре"сметката", за да няма разочаровани като мен.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 15:40 от кака Сиййка

# 1
  • София
  • Мнения: 721
Боже, опитах се да се поставя на твое място и да си го представя това и направо ми се изправиха косите Shocked Как може така да изгонят родилка Shocked Добре, че всичко е завършило благополучно!
Честито ти бебче и дано с екшъните да сте дотук Peace

# 2
  • Мнения: 4 292
Стига бе!  Shocked Твоята история доста сериозно ме стъписва. Чак не мога да повярвам, че такова нещо е възможно да се случи.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 391
Цялата тази исторя звучи ужасно. Съжалвам, че ти се е наложило да преживееш всичко това Sad. Аз родих там и съм много доволна, но пък и слава Богу нямах никакви проблеми. Единствено мога да кажа, че вероятно става дума за неадекватно поведение на дежурните тогава. Дано на никой никъде не му се случват такива работи. И най-важното - бебето и ти сте добре, така че се отърви от лошия спомен колкото се може по-скоро Peace

# 4
  • Мнения: 3 376
Как може такова отношени,не мога да повярвам!!!! Close

Важното е,че всичко е свършило добре,да ти е живо и здраво детенцето Hug

# 5
  • Мнения: 753
Да , вече се опитвам да гледам с насмешка на целият екшън и само бъзикам мъж ми как би се справил като акушер ако се бяхме забавили Joy Joy Joy

# 6
  • Мнения: 1 165
 ShockedНе мога да повярвам. И това се случва в болница, която претендира,че е модерна и забележете, какво са написала на заглавна страница на сайта им- "В България вече работи болница, която отговаря на най-високите световни стандарти". Дори и този факт да прнебрегнем, там все пак работят лекари.
Заради такива случаи и отношение на лекарския персонал, при все че работя на пълен работен ден и си плащам осигуровките като съвестен гражданин ,когато ми се наложи да опра до медицинска помощ ВИНАГИ си плащам като поп и се налага да ходя на частно, за да получа човешко отношение и грижа.
кака Сиййка -честито бебче!Да ти е живо и здраво!

# 7
  • Мнения: 2 311
Не мога да повярвам!
Мило майче,стана ми много тъжно докато четях!
Болница ,която има претенциите да е от най-модерните,да няма подходящ изолатор,за линейката не искам дори да коментирам!
Да ти е живо и здраво бебенцето!

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Радвам се, че всичко е минало добре!Да ти е живо и здраво бебето!

 Аз също съм много разочарована от тази болница.Най-вече от доктор Евтимова.Такива глупости ми наприказва, че аз изпаднах в бурен смях пред нея.


 Нямам думи за отношението им към теб!
 

# 9
  • София
  • Мнения: 10 320
Първо, наистина ЧЕСТИТО бебче! Да си ви е живо и здраво.
Второ - шарка ли се оказа, как е големият ти син?
И по същество: направо не мога да повярвам, чувала съм, че не допускат раждащи с неизправни документи (пък и това не ми се вярваше, все се надявах да са легенди), но това вече е върхът. Ти или мъжът ти не ги ли потърсихте след това, за да им поискате обяснение? Аз не бих оставила нещата така. Хубаво, добре, нямат изолатор, ама поне линейка да ти осигурят.
Явно за себе си съм имала тънко предчувствие, не търсих никакви нови, части и модерни болници, въпреки, че обичам комфорта, а си отидох да раждам в голяма държавна такава.
Но истината е, че няма значение частна-държавна,VIP-мип, всичко си е до човещината на лекарите. А те са едни и същи навсякъде. Tired

# 10
  • Мнения: 357
леле, ужасно, но , за съжаление, не съм изненадана, тъй като наскоро и ние бяхме много разочаровани от същото място и то на три пъти  Sad за съ жаление са ми под носа и са ми удобни, за това и ходим, но просто за такова отношение, обирджийство и какво ли не става дума, че просто няма накъде Confused това е незнам кое поредно оплакване , което виждам, явно зачестяват  ooooh!

# 11
  • Мнения: 961
Съжалявам за случилото се с теб. Наистина е недопустимо да не могат да реагират в подобна ситуация - нали все пак там има лекарски екип.

Аз раждах там, относително доволна съм, но и аз забелязах, че Токуда е една добра японска идея, но побългарена.

Всичко най-хубаво на теб и бебчето.

# 12
  • Мнения: 225
Не се учудвам въобще. Доста поизчетох и разучих за тази болница. Там имам чувството, че може да роди жена, ходила от 1-вия до последния ден в самата болница на консултации, всичко да й е перфектно, да си ИЗБЕРЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЕКИП (което удоволствие вече струвало над 1000 лв. за нормално раждане) и т.н. и т.н., защото недай си боже стане нещо, отиваш директно къде - в Майчин дом разбира се.
Аз също се бях замислила за тази болница, но категорично се отказах вече, особено пък сега Sick

ПП. Честита радост, бъдете живи и здрави  bouquet

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Раздвам се, че всичко в края на краищата е приключило добре.  bouquet Честито бебче!!!

А какво става с баткото, между другото? Варицела ли кара?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 576
Важното е, че всичко е минало добре и бебко е вече с мама и тати.
Баткото как е? От какво се оказа, че е болен?

Общи условия

Активация на акаунт